یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فوتبال لیگ های معتبر اروپا
یوونتوس ۳ - ۳ پارما؛ بارسا ۲ - ۲ والنسیا، برد شیاطیناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۴ بهمن ۱٣۹۷ -  ٣ فوريه ۲۰۱۹بیانکونری در یک بازی جذاب و پرگل در خانه مقابل پارما متوقف شد.
به گزارش نود، تیم های یوونتوس و پارما از هفته بیست و دوم سری آ به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۳-۳ به پایان رسید. یووه با این نتیجه ۶۰ امتیازی شد و فاصله اش با ناپولی به ۹ امتیاز کاهش پیدا کرد.
در حالی که بازی نسبتا به سود یوونتوس دنبال می شد این تیم در دقیقه ۳۴ تا آستانه گلزنی رفت اما شوت خدیرا که دفاع حریف را به هم ریخته بود به تیر دروازه برخورد کرد. تلاش های یووه در دقیقه ۳۶ نتیجه داد و این تیم روی سانتر متوئیدی و توسط رونالدو به گل رسید. داور در دقیقه ۴۴ پس از سرنگونی کاسرس خطای پنالتی به سود یووه اعلام کرد اما پس از بازبینی تصاویر ویدئویی نظر خودش را تغییر داد.
نیمه دوم در حالی آغاز شد که آلگری تصمیم گرفت برناردسکی را به جای کاستا به بازی آورد. تیم میزبان در دقیقه ۵۸ می توانست گل بزند اما ضربه خدیرا بار دیگر به تیر دروازه خورد. یووه تنها ۴ دقیقه بعد روی سانتر مانژوکیچ پس از کرنر ارسالی و با اثری که رونالدو روی توپ گذاشت توانست توسط روگانی به گل دوم برسد.
تیم مهمان تنها دو دقیقه بعد روی سانتر کوکا و با ضربه باریلو موفق شد بار دیگر اختلاف را به یک گل برساند. در عین ناباوری این بار نوبت یووه بود که دو دقیقه بعد به گل برسد. رونالدو موفق شد با ضربه سر روی پاس ارسالی مانژوکیچ گل دوم خودش را بزند.
تیم پارما در دقیقه ۷۴ بار دیگر روی پاس زیبای کوکا و این بار توسط ژروینیو به گل رسید تا نتیجه ۳-۲ شود. بازیکنان یووه در ادامه توانستند بازی را کنترل کنند اما این پایان کار نبود و تیم پارما در آخرین ثانیه های بازی روی کرنر ارسالی و با شوت تماشایی ژروینیو توانست بازی را به تساوی بکشاند.

تساوی بارسلونا و والنسیا در نیوکمپ
آبی اناری ها در نیوکمب میزبان سفید پوشان والنسیا بودند. ۷۰ هزار نفر تماشاگر در انتظار پیروزی تیم محبوب شان بودند. اما این انتظار در نیمه نخست به کابوسی تبدیل شد که همه روی سکوها مات و مبهوت و ساکت به جبران دو گل خورده مسی و یاران اش می اندیشند.
بارسلونا از همان ابتدا کار را بسیار هجومی آغاز کرد؛ اما این والنسیا بود که اولین خطر جدی را ایجاد کرد. ضربه پارخو را تراشتگن به خوبی مهار کرد. لحظاتی بعد شوت سمدو به شکم و دست پائولیستا خورد اما داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت. دقیقه ۱۵ شوت کات دار کوتینیو را نتو به زیبایی مهار کرد. حملات بارسا تمامی نداشت. دقیقه ۲۴ و روی یک موقعیت مشکوک به خطا والنسیا به گل اول رسید. حملات بارسلونا پس از آن هم ادامه داشت اما بازهم برخلاف روند بازی والنسیا به گل رسید. در لحظات پایانی نیمه اول و بعد از اینکه بارسا یکی از گل ها را زد، سرجی روبرتو روی یک ضربه کرنر توپی را به تیرک دروازه حریف زد.
نیمه دوم هم مثل نیمه اول شروع شد، حملات بارسا به شدت ادامه داشت و دقیقه ۴۷، نتو شوت مسی را به خوبی سیو کرد. بارسلونا دست از حمله برنداشت و چندین و چند حمله را انجام داد و چندین واکنش خوب از نتو اجازه باز شدن دروازه را به بارسلونا نداد. بعد از گل مسی اما بازی کمی متعادل تر شد اما بارسلونا باز هم عطش بیشتری برای زدن گل داشت.

چلسی ۵ هادرزفیلد صفر
از بازی های هفته بیست و پنجم فوتبال لیگ برتر انگلیس، دو تیم چلسی و هادرزفیلد تاون به مصاف هم رفتند که میزبان با بریس هیگواین و هازارد حریفش را با حساب ۵ بر ۰ شکست داد. داوید لوئیز دیگر گل آبی های لندنی را زد. با شروع بازی، شوت راس بارکلی با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. شوت آرام ادن هازارد در اختیار لوسل قرار گرفت. چلسی در دقیقه ۱۶ توسط گونزالو هیگواین به گل رسید. پس از آن ال پیپیتا فرصت داشت تا دروازه را یکبار دیگر باز کند اما توپ به بیرون رفت. ادن هازارد از روی نقطه پنالتی، گل دوم چلسی را در دقیقه ۴۶ وارد دروازه حریف کرد. نیمه اول با نتیجه ۲-۰ به پایان رسید.
با شروع نیمه دوم، شوت ویلیان با اختلاف نسبتا کمی به بیرون رفت. ضد حمله بازیکنان هادرزفیلد با پوشش خوب از کریستنسن دفع شد. هازارد در دقیقه ۶۶، گل دوم خود در این مسابقه را نیز به ثمر رساند. بلافاصله و تنها ٣ دقیقه بعد، هیگواین یک سوپرگل را وارد دروازه هادرزفیلد کرد. بازیکنان هادرزفیلد با پاس کاری در زمین خودی، انگیزه ای برای حمله نداشتند. داوید لوئیز نخواست از جشنواره گل بی نصیب باشد و در دقیقه ٨۶، حساب کار را ۵-۰ کرد. داور ٣ دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد و در پایان، آبی پوشان لندنی با نتیجه پنج بر صفر پیروز شدند.

شکست بایر مونیخ
تیم های بایرلورکوزن و بایرن مونیخ در چارچوب رقابت های بوندس لیگا برابر یکدیگر قرار گرفتند که در پایان این لورکوزن بود که سه بر یک به پیروزی رسید. بایرن مونیخ بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت. آنها کمتر اجازه می دادند هافبک های میزبان به هنرنمایی بپردازند. در دقیقه ۱٣، کومان روی یک ضدحمله در باکس پنالتی حریف صاحب موقعیت گل شد. ضربه او را دروازه بان میزبان برگشت داد. دو دقیقه بعد، ارسال کومان از چپ به مولر رسید ولی پرس مدافعین لورکوزن اجازه نداد مهاجم آلمانی در دو قدمی دروازه، شوتزنی کند. توپ به دروازه بان بایر رسید. بایرلورکوزن نمی توانست موقعیت ۱۰۰درصد گل روی دروازه اولرایش ایجاد کند. در دقیقه ۴۴، کومان با یک پاس تو در عالی، لواندوفسکی را در موقعیت تک به تک قرار داد. مهاجم لهستانی با یک ضربه هوشمندانه توپ را به تور رساند اما پرچم کمک داور به نشانه آفساید بالا بود. داور بازی از کمک داور ویدیویی هم کمک گرفت و تصمیم قبل تایید شد و این گل مردود اعلام شد. نیمه اول با پیروزی ۱-۰ بایرن به پایان رسید.
میزبان نیمه دوم را بهتر آغاز کرد. آنها بهتر توپ را در زمین به حرکت در می آوردند و گل تساوی را هم به ثمر رساندند. روحیه شاگردان بوش احیا شده بود. ده دقیقه بعد از گل اول، گل دوم بایر هم به ثبت رسید تا طرفداران این تیم غرق شادی شوند. بایرن مونیخ کنترل بازی را از دست داده بود و خط هافبک این تیم در نیمه دوم نمایش خوبی نداشت. کواچ دست به تعویض زد و مولر، هامس و رافینیا را از زمین بیرون کشید. دیویس، سانچز و گرنابری وارد زمین شدند. بایرنی ها سعی می کردند فشار را روی دروازه میزبان بیشتر کنند. گل سوم لورکوزن، مثل آب سردی بر پیکر آنها ریخته شد. در دقیقه ۹۲، گرنابری یک شوت محکم راهی دروازه میزبان کرد ولی هرادکی توپ را مهار کرد. ضربه سر لواندوفسکی هم از کنار دروازه به بیرون رفت تا بایرلورکوزن در خانه ٣-۱ بایرن مونیخ را شکست دهد.

لستر ۰ – ۱ یونایتد؛ بازگشت به جاده پیروزی
منچستریونایتد با تک گل مارکوس راشفورد موفق به شکست لسترسیتی شد.
به گزارش "ورزش سه"، بعد از تساوی خانگی هفته قبل برابر برنلی، یونایتد دوباره موفق شد روند پیروزی های خود را از سر گرفته و با گل دقایق ابتدایی راشفورد، در کینگزپاور لستر را مغلوب کند.
منچستر یونایتد بازی را هجومی آغاز کرد و در همان ابتدا می توانست روی ارسال لوک شاو به گل اول دست یابد اما ضربه سر مارکوس راشفورد با اختلاف کمی به بیرون رفت.اما حملات یونایتد در ادامه نتیجه داد و این تیم در دقیقه ۹ به گل رسید. پاس عمقی پل پوگبا در موقعیتی تک به تک به راشفورد رسید تا او با کنترلی مناسب و ضربه ای دقیق، دروازه کسپر اشمایکل را از درون محوطه باز کند.در ادامه جریان بازی آرام شد و دو تیم قادر به خلق موقعیت خاصی روی دروازه یکدیگر نبودند. در دقیقه ۲۹ و با پاس اشلی یانگ، خسه لینگارد از گوشه محوطه اقدام به ضربه زدن کرد اما توپ بعد از برخورد به مدافعان در اختیار اشمایکل قرار گرفت.
در دقیقه ٣۷ و روی ارسال مادیسون از روی نقطه کرنر، جانی ایوانز فرصت خوبی برای باز کردن دروازه یونایتد داشت اما ضربه سر او راهی به دروازه نیافت.در لحظات پایانی نیمه اول، ارسال مدافعان لستر باعث ایجاد موقعیت برای راشفورد شد اما ضربه زمینی او در اختیار اشمایکل قرار گرفت تا نیمه نخست ۰-۱ به سود یونایتد به پایان برسد.در همان ابتدای نیمه دوم و با یک و دوی بارنس و مادیسون، وینگر لستر می توانست گل تساوی را به ثمر برساند اما داوید دخیا مانع رخ دادن این اتفاق شد. در دقیقه ۵٨ مارکوس راشفورد از زاویه تقریبا بسته اقدام به ضربه زدن کرد که شوت او راهی به دروازه نیافت.
در دقیقه ۶۲ لسترسیتی تا آستانه زدن گل تساوی پیش رفت اما ضربه اکروباتیک جیمی واردی از درون محوطه با عکس العمل تماشایی دخیا همراه شد. حملات تیم میزبان ادامه یافت و در دقیقه ۷۵ رشید غرال با یک ضربه تماشایی دروازه یونایتد را تهدید کرد اما سنگربان اسپانیایی یک بار دیگر دروازه تیمش را نجات داد.
در دقیقه ٨۵ این روملو لوکاکو بود که با ضربه ای محکم از پشت محوطه دروازه لستر را تهدید کند اما اشمایکل این ضربه را دفع کرد. لحظاتی بعد جیمی واردی موقعیت بسیار خوبی برای زدن گل تساوی داشت اما ضربه آرام او در اختیار دخیا قرار گرفت. در لحظات پایانی مارسیال می توانست کار لستر را تمام کند اما اشمایکل یک بار دیگر برابر این ضربه نیز ایستادگی کرد تا در نهایت یونایتد با یک گل لستر را مغلوب کند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست