یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ایران هم بازی را باخت و هم اخلاق را، قطر فینایست شداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۹ بهمن ۱٣۹۷ -  ۲۹ ژانويه ۲۰۱۹اخبار روز-کرد سنندجی: در باره این جام و فوتبال کنونی ایران خواهیم نوشت وفقط منتظر پایان این رویداد ورزشی در آسیا هستیم تا بتوانیم فارغ از هیاهوی خبری به زوایای آن بیشتر نگاه کنیم. به مصداق ضرب المثل-ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است- با توجه به حضورام در امارات و آشنائی نزدیک با تحولات این جام و آگاهی مستقیم از وضعیت تیم فوتبال کشورمان این تازه گی به این زودیها کهنه نخواهد شد! (البته اگر برای این ضرب المثل مورد نقد طرفداران محیط زیست قرار نگیریم)!
در جای خود کارنامه فنی و اجتماعی کارلوس کی روش را که از نظر و نگاه من چه آن وقتی که در رئال مادرید و منچستر بود و چه آن زمانی که مربی تیم ملی پرتغال بود فردی توانمند و صاحبنام می دانم را در حد بضاعت ام به محک ارزیابی خواهم گذاشت. وی هم راه راست و هم راه کج را در فوتبال ما پیموده است ولی راستی ها را باید به حساب شخصیت و توانائی وی گذاشت و کجروی ها را به حساب شیوه فاسد حاکم بر فوتبال و به تبع آن کل فدراسیون فوتبال نظام جمهوری اسلامی واریز کرد.
من هر چند در مواردی نقد کننده برخی از رفتارها و تصمیمات فنی اش بوده ام اما براین باور و عقیده استوارم که باید از وی تقدیری در شان یک مربی بزرگ صورت گیرد و قصه های رایج در جمهوری اسلامی در پایان همکاری ها برای وی را تکرار نکنند. در طول عمر جمهوری اسلامی هر مربی مهمانی که به ایران آمده با بدترین شیوه و اهانت برگشته است. کیروش نباید به این سرنوشت دچار شود زیرا بد آن ساخته و پرداخته و معلول سیستم جمهوری اسلامی است. یک اطلاعیه و اهدا تابلو فرش آن هم در فرودگاه نمی تواند قدردانی از این مربی باشد.
در ادامه بخوانیم که چگونه بعد از باخت ایران به ژاپن در فوتبال جام ملتهای آسیا چطور شهر شلوغ شده و... !


فوتبال از تلویزیون و کارشناسان مثل قارچ سبز شده ضربه می‌خورد
چراغپور: اتفاقات بازی با کاشیما دقیقا تکرار شد؛ ما از ژاپن عقب افتاده‌ایم
کارشناس فوتبال ایران، گفت: شباهت بازی دیروز تیم ملی ایران و ژاپن با دیدار پرسپولیس مقابل کاشیما آنقدر زیاد است که اگر با دید فنی نگاه کنید انگار یک بازی دو بار تکرار شده است.

* یک موضوع مهم در فوتبال سواد بازی فوتبالیست‌ها است
جلال چراغپور افزود: وقتی این ظرف یکپارچه می‌شود به موضوع مهمتری می‌رسیم. این موضوع مهم دانش در گردش بین فوتبالیست‌ها است. نام این موضوع سواد بازی است. سواد بازی به زیرساخت‌ بازیکنان باز می‌گردند. بازیکنانی که تا ۱۵-۱۶ سالگی خودشان بازی کردند و به طور مثال در شهرستان‌ها رشد کردند. مثلا این بازیکنی مثل مهدی طارمی فیزیک بهتری نسبت به بقیه داشته و با طی مسیری توانسته به تیم ملی برسد. او حالا با بازیکنی رو‌به‌رو شده که از ۶ سالگی تحت آموزش بوده است. گل اول بازی دیروز را دیدید که حریف روی اولین فرصت سر زدن به گل رسید.

* در معماری فوتبال از ژاپن عقب افتاده‌ایم
کارشناس فوتبال ایران خاطرنشان کرد:‌ وقتی یک مربی برای تیمی انتخاب می‌شود او بر اساس شناختش از داشته‌هایی که دارد تیم خود را درست می‌کند. این مثل ساختمان سازی است که به آن معماری می‌گویند. ما در معماری فوتبال از ژاپن عقب افتادیم. مقابل ۱۰۰ هزار هوادار خودی مقابل ژاپن می‌بازیم و مقابل ۲۰ هزار هوادار هم این اتفاق تکرار می‌شود. با هر مربی دیگری هم به ژاپن می‌بازیم. همان سالی که می‌گویند قوی ترین تیم ملی ایران را داشتیم به ژاپن باختیم که مجبور شدیم به دیدار پلی اف و بازی با استرالیا برویم. وقتی تمام این مسائل را کنار هم می‌گذاریم به این نتیجه می‌رسیم که در بازی دیروز که ما به ژاپن باختیم عناصر باخت درون تیم‌مان وجود داشت اما امیدوار بودیم به خاطر ۵ بازی که قبل از این دیدار انجام داده بودیم مربی تیم ما با توجه به ابزاری که در اختیار دارد متوجه شده باشد که در چه چیزی ضعیف‌تر هستیم.

* فوتبال از برنامه‌ها و کارشناسان مثل قارچ سبز شده ضربه می‌خورد
کارشناس فوتبال ایران در ادامه تأکید کرد: یک مسئله مهم این است که ما یاد گرفتیم از کاه کوه بسازیم و این کار را برنامه‌های فوتبالی تلویزیون می‌کند. یکی از ضربه‌هایی که فوتبال می‌خورد از همین برنامه‌های کارشناسی و بی نهایت زیاد صدا و سیما با جمع کثیر کارشناس مثل قارچ سبز شده است. خیلی جالب است که همه جور صحبت در مورد فوتبال می‌کنند و یک کلمه که می‌شنوند با آن برنامه می‌سازند. این اتفاقات در ابتدا باعث التهاب جامعه می‌شود که بعد از هر باخت بی نهایت ناراحت شود. جامعه حقیقت را نمی بیند چرا که این کارشناسان ابن الوقت اجازه نمی‌دهند حرف حقیقی فوتبال بیان شود. خیلی جالب است که دیروز یک ربع بعد از باخت همه تغییر موضع دادند!

* ژاپن با استراتژی جام وارد مسابقات شد!
کارشناس فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که ژاپن در بازی‌های قبل خیلی قدرتمند نشان نداده بود و بسیاری از کارشناسان با هیجان زیاد قبل از بازی از قطعیت پیروزی تیم ملی صحبت می‌کردند، گفت: ژاپن به صورت سیستماتیک می‌دانند با کی بازی دارند و با چه روشی قرار است بازی کنند. استراتژی بازی ما را کی‌روش بازی به بازی تعریف می‌کرد. او قبل از بازی با یمن می‌گفت این بازی برای ما فینال است. آیا بازی با یمن فینال است؟ او در حال تعریف استراتژی ۹۰ دقیقه‌ای بود. حالا اگر شما استراتژی جام را برای خودتان تعریف کنید وضعیت چطور است. ژاپن این کار را کرده بود. ژاپن می‌دانست باید چه کند. قبل از این هم گفتم ژاپن به صورت مخفیانه و موذیانه و خطرناک جلو می‌آید. متاسفانه افرادی که در برنامه‌های مختلف در تلویزیون هستند و در برنامه‌های مختلف برای جذب مخاطب جایزه می‌دهند و التماس می‌کنند که به ستاره فلان شماره پیام بدهند حرف فوتبال هم می‌زنند و چیزهایی می‌گویند که روی ذهن مردم تاثیر می‌گذارد. این مسائل بالاخره تاثیر گذار است. وقتی تلویزیون یک کشور از مسئله‌ای برداشت می‌کند قطعا روی ذهن مخاطب تاثیر می‌گذارد و مردم فکر می‌کنند راحت قهرمان می‌شویم و ژاپن را شکست می‌دهند.

*دیگر تفکر ٨ ساله کی‌روش بس است
چراغپور در پایان خاطرنشان کرد: تکلیف تیم ملی چیست. تیم ملی ما قسمتی از فوتبال روز دنیا را بازی می‌کند اما قسمت‌های زیادی از آن را بازی نمی‌کند. از ٨ نوع حالت فوتبال درون زمین ما فقط دو نوع را بازی می‌کنیم. در مقابل ژاپن را نگاه کنید. ما بلند بازی کردیم بلند جواب دادند، کوتاه بازی کردیم تا ۶ قدم ما کوتاه بازی کرد. پرس کردیم از پرس خارج شد عقب جمع شدیم بلند سانتر کرد. با هر روشی مواجهه کرد اما فوتبال ما اینطور نیست. باید به این فوتبال یک تفکر جدید وارد شود. آخر بازی وقتی به نیمکت نگاه می‌کردیم همه بازنشسته‌ها را می‌دیدیم. تعویض‌های ما دیگر تاکتیکی نیست و سنی است. پژمان منتظری بیرون است. احسان حاج صفی دیگر دیده نمی‌شد. سردار آزمون ۷۰ دقیقه خوب است. علیرضا جهانبخش فقط ۴۵ دقیقه دیده شد. مسعود شجاعی فقط دیگر برای مصاحبه کنار کی‌روش می‌رود. تیم ملی باید نو شود. مردم می‌گویند باید فوتبال بهتری بازی کرد. همه این مسائل یک پیام دارد که این تفکر بزرگ که بالای تیم ملی به نام کی‌روش است دیگر بعد از ٨ سال کافی است. خود کی‌روش هم دیشب آهنگ خواهند و نام آن را پایان راه گذاشت.


آب گل آلود و ماهی گیری
به گزارش ایسنا،.حالا کمتر از ۲۴ ساعت پس از آن شکست و در میان گمانه زنی‌ها درباره سرنوشت سرمربی آینده تیم ملی ایران، مدیر روابط عمومی وزارت ورزش در توئیتی از مذاکره با مربیانی مثل زیدان، مورینیو و کلینزمن برای جانشینی کی‌روش خبر داده است.
او نوشته است: "باشکوه‌تر طلوع می‌کنیم! بزرگان مربیگری فوتبال جهان در صف مذاکره برای فوتبال ایران. زیدان. کلینزمن. مورینیو. "
فدراسیون فوتبال تاکنون درباره سرنوشت کی‌روش و سرمربی آینده تیم ملی اظهارنظری نکرده است.
این گزینه‌ها در حالی مطرح شده‌اند که مورینیو و زیدان سابقه مربیگری در تیم‌های ملی را ندارند و کلینزمن هم زمانی که سرمربی تیم ملی آمریکا بود از کار برکنار شد.


الگو برداری!
سایت "العربی الجدید" فلسطین در این باره نوشت: با وجود این که بیشتر بازیکنان ایران در باشگاه‌های اروپایی بازی می‌کنند و از تجربه بالایی برخوردار هستند اما اشتباهی انجام دادند که سوژه تمسخر کاربران در توئیتر شد.
یک کاربر نوشته است: گل نخست ژاپن در دروازه ایران یک الگو است برای تیمی که اعتراض می‌کند و تیمی که تنها توپ را می بیند.
کاربر دیگر نوشت: کار ژاپن به خوبی نشان داد که آنها چگونه جام را دنبال می‌کنند.
کاربر دیگر نوشت: گل نخست ژاپن به ایران، درس بزرگی داشت اینکه تنها فوتبال نیست، درس زندگی هم هست.


تحلیل جالب روزنامه عربستانی از شکست ایران
تنها تاکتیک ایران برای پیروز شدن!
روزنامه عربستانی بعد از شکست سنگین ایران به ستایش از بازی ژاپن پرداخت و از تنها تاکتیک ایران برای پیروز شدن سخن به میان آورد.
به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در دیدار نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ با سه گل برابر ژاپن تن به شکست داد. شکست ایران در رسانه‌های عربی بازتاب زیادی داشت. روزنامه عین الوطن تحلیل جالبی از این دیدار داشت.
عین الوطن با تیتر "فرهنگ ژاپنی، ایران را حذف کرد" به سبک بازی و تنها تاکتیک ایران پرداخت و نوشت: تیم ملی فوتبال ژاپن توانست با پیروزی قاطع برابر ایران به فینال جام ملت‌های آسیا راه پیدا کند. بازی هم‌چنان که پیش‌بینی می‌شد با توپ‌های بلند و ارسالی ایران آغاز شد اما مدافعان ژاپنی به خوبی جایگیری کرده بودند. تومیاسو مأمور مهار سردار آزمون شده بود، چرا که مهاجم ایران روی توپ‌های هوایی خطرناک بود اما مدافع ژاپنی به خوبی ماموریتش را انجام داد.
آزمون کلید بازی ایران بود و روی توپ‌های هوایی بسیار خوب عمل می‌کرد اما تومیاسو توانست این بازیکن را به خوبی مهار کند. در دقیقه ۴۵ هوادار ایرانی پیراهن علی کریمی ستاره سابق ایران را در دست داشت و زبان حال او می‌گفت، آزمون به تو نیاز دارد آقای کریمی. ایران نیاز به هافبکی در میانه میدان داشت که توپ‌ها را به خوبی پخش کند. تنها تاکتیک ایران ایران بود که از هر جا توپ را می‌گیرند آن را ارسال کنند از دروازه‌بان گرفته تا پرتاب‌های بلند اوت دستی. این تاکتیک ایران بود اما ژاپنی‌ها آماده و حاضر بودند و تنها به سه پاس خود را به دروازه ایران می‌رساندند. ارسال‌های بلند ایرانی‌ها را تومیاسو و دیگر مدافعان ژاپن مهار می‌کردند.
در ادامه گزارش این سایت عربستانی آمده است: ایران هیچ تاکتیکی غیر از ارسال توپ‌های بلند برای آزمون نداشت و تومیاسو و یوشیدا هم به خوبی این بازیکن را مهار کردند و ضربات سر را زدند. در دقایق پایانی، ژاپن بازی خوب خود را کامل کرد و توانست گل سوم را هم به ثمر برساند تا پیروز قاطع شود. ژاپن با شایستگی پیروز این بازی شد.


پیام وزارت ورزش در پی شکست و حذف تیم ملی
در این پیام آمده است:
امروز، روز فوتبال ما نبود! قدردان تلاش های ارزشمند جوانان کشور برای رسیدن به فینال جام ملتهای آسیا مقابل یکی از بهترین تیم های آسیا و این دوره از مسابقات هستیم.
تیم ملی فوتبال ایران بعد از نمایش دلپذیر در جام جهانی در عرصه جام ملتهای تمام توان خود را بکار برد ولی تقدیر ما اینگونه بود.
در این دوره از پیکارهای فوتبال ملتهای آسیا، تیم ملی ایران با حمایت گسترده مردم و هواداران فوتبال و تدارک همه جانبه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال به میدان رفت.
در جام ملتهای آسیا تیم‌های بزرگی مانند کره جنوبی و استرالیا در مرحله حذفی از دور بازی‌ها کنار رفتند و تیم ملی ایران توانست بعد از پانزده سال به جمع چهار تیم برتر آسیا راه پیدا کند.
ما در کنار جوانان ایران هستیم و امیدوارم در آینده نزدیک با درخشش مجدد تیم ایران، در راهیابی به المپیک آینده، کام مردم ایران شیرین شود، خدا قوت و خسته نباشید.


کی روش پیام خداحافظی اش را منتشر کرد
پس از شکست ایران مقابل ژاپن در نیمه نهایی جام ملت های آسیا و با توجه به اینکه قرارداد کی‌روش هم با فدراسیون ایران به پایان رسیده است این سرمربی پرتغالی بعد از بازی از تیم ملی ایران به نوعی خداحافظی کرد. او گفت: این پایان کار من در ایران است. با این حال وی دوباره پیامی را در فضای مجازی منتشر کرد.
کی روش ضمن تبریک به تیم ملی ژاپن نوشت: به ژاپن تبریک می‌گویم. تیمی که امشب بهترین تیم در زمین بود. اما غرور و افتخار متعلق به تیم ملی ایران است، برای آنچه که برای مردمشان ساختند، برای فوتبالی که به جهان نشان دادند، برای میراثی که برای آیندگان به جای گذاشتند، این یکی از بهترین خانواده های فوتبالی بود که من در آن حضور داشتم، و برای این بازیکنان بهترین آرزو هارا دارم؛ حالا پایان اینجاست. من کار خودم به روش خودم انجام دادم. من با حمایت کادر فنی ام، همه تلاشم را کردم. از همه شما متشکرم و همچنین با تشکر از همه طرفداران ایران.
به نظر می‌رسد شاید این موضوع تاکیدی دوباره مبنی بر خروج کی‌روش از تیم ملی پس از ٨ سال است.


بیژن ذوالفقارنسب، دیروز مثل امروز!
کارشناس فوتبال کشورمان گفت: بازی تا قبل از دریافت گل پایاپای دنبال می‌شد، اما برخوردی در گوشه زمین صورت گرفت و در حالی که بازیکن ما زودتر می‌توانست خودش را به توپ برساند بازیکن ژاپنی باهوش بود و خودش را به توپ رساند و گل اول برای آنها به ثمر رسید. بعد از آن تیم ملی تمرکزش را از دست داد و آرامش ساختار دفاعی ایران به هم خورد. تیم عصبی شد و باز هم به دلیل نداشتن برنامه نتوانست به دروازه ژاپن نزدیک شود. در آن سو ژاپن حریفی بود که با آرامش و تمرکز بیشتری کار می‌کرد و برای همین موفق شد به گل‌های بعدی دست پیدا کند.
ذوالفقارنسب عنوان کرد: می‌توانستیم با تغییراتی در ترکیب تیم نسبت به بازی چین، ژاپن را مهار کنیم، اما ما باز هم بازی یکنواخت را در دستور کار قرار دادیم. نمی‌توانیم بگوییم تیم ملی ایران ناباورانه مقابل ژاپن شکست خورد، چون آنها خیلی خوب بودند و با تمرکز کار کردند. تیم ما در اخلاق نیز باخت، چرا که ظاهرا هیچ کدام از بازیکنان ما تحمل این باخت را نداشتند و رفتارهای غیراخلاقی و غیرورزشی که ضرورت نداشت را از خود نشان دادند، ما باید این موضوع را هم قبول کنیم.
وی با توجه به پیروزی‌های پرگل ایران در بازی‌های قبلی جام ملت‌ها یادآور شد: تیم‌های ویتنام، عمان یا چین که همگی جزو تیم‌های درجه دو یا سه آسیا هستند را خیلی خوب شکست دادیم، برای همین مقداری در تیم خودباوری کاذب شکل گرفت. مهره‌های بسیار خوب در تیم داشتیم که نشد از آنها استفاده کنیم. در تیم ملی کار تاکتیکی متنوعی نداشتیم و از دقیقه یک به دنبال ارسال‌های بلند و ضربه سر سردار آزمون یا دیگر بازیکنان بودیم. حداقل می‌توانستیم در نیمه دوم زودتر تغییراتی انجام و راه رسیدن به دروازه ژاپن را تغییر دهیم، اما این کار صورت نگرفت. مدام ارسال‌های بلند را در دستور کار قرار دادیم که همه آنها را مدافعان ژاپن به خوبی دفع کردند.


تقدیر کمیته ملی المپیک از ملی‌پوشان
کمیته ملی المپیک با صدور پیامی از تلاش اعضای تیم ملی فوتبال، کادر فنی و دست اندرکاران فدراسیون در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ تقدیر و تشکر کرد.
در متن پیام کمیته ملی المپیک آمده است: رقابت‌های زیبا و برد‌های مقتدرانه تیم ملی فوتبال و صعود به نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جام ملت‌های آسیا مایه مباهات مردم ایران در اقصی نقاط جهان شد.
بدون تردید ملت بزرگ ایران به داشتن چنین جوانانی به خود می‌بالد؛ فوتبالیست‌های سرافرازی که با بنمایش گذاشتن رقابت‌هایی زیبا و جوانمردانه، تحسین حریفان و حتی کارشناسان جهانی را بر انگیختند.
شکست در مرحله نیمه نهایی مقابل ژاپن چیزی از ارزش‌های شما عزیزان کم نخواهد کرد چراکه همگان در جریان تمرینات و تلاش‌های تک تک شما عزیزان از سرمربی تیم گرفته تا کادر فنی و ورزشکاران و مسئولین در اردو‌های سخت و شبانه روزی قرار دارند و قدردان زحمات تک تک شما خواهند بود.


احتمال محرومیت برای سردار آزمون و حاج صفی
در بازی دیروز ایران – ژاپن سردار آزمون و احسان حاج صفی با بازیکنان تیم حریف درگیری فیزیکی پیدا کردند که داور استرالیایی با نشان دادن یک کارت زرد به سردار آزمون و بازیکن تیم ملی ژاپن سعی کرد به این درگیری پایان دهد.
به گزارش "ورزش سه"، قرار است صحنه های این بازی از سوی کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا مورد بازبینی قرار گیرد و در صورتی که عمد در درگیری از سوی سردار آزمون و احسان حاج صفی محرز شود احتمال محرومیت این دو بازیکن وجود خواهد داشت. بر اساس قانون، کمیته انضباطی می تواند به استناد تصاویر ضبط شده از سوی شبکه های تلویزیونی موازی با تنبیه از سوی داور تنبیهات جدیدی را برای بازیکن خاطی در نظر بگیرد.
دیروز تیم ملی و در نیمه دوم بازی با ژاپن، معترض و عصبانی بازی کرد که حاصل این سبک از بازی خوردن ٣ گل و خلق چنین صحنه های زشتی بود تا جایی که حتی برخی از رسانه های خارجی هم تیتر زدند ایران هم بازی را باخت و هم اخلاق را.


ادعای رئیس فدراسیون فوتبال کلمبیا؛ توافق نهایی با کی‌روش حاصل شده است
قرارداد، ۴ ساله است
طبق ادعای رئیس فدراسیون فوتبال کلمبیا توافق نهایی با سرمربی ناکام تیم ملی ایران برای به عهده گرفتن سکان هدایت تیم منطقه آمریکای‌جنوبی حاصل شده است.
به گزارش سایت نود، سایت maisfutebol.iol در گزارشی از نهایی شدن مذاکرات فدراسیون فوتبال کلمبیا با کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران خبر داد.
گویا مذاکرات در جریان جام ملت‌های آسیا صورت گرفته بود اما به درخواست کی‌روش این روند تا زمان معلوم شدن سرنوشت ایران در این رقابت‌ها به حالت تعلیق درآمد. بر این اساس پس از حذف ایران، حالا بهترین زمان برای اعلام نهایی شدن مذاکرات به وجود آمده است.
امون خسرون، رئیس فدراسیون فوتبال کلمبیا در این باره گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای شروع دوران مربیگری کی‌روش در کلمبیا انجام شده است. ما مذاکرات پیشرفته خوبی انجام دادیم و به توافق رسیدیم اما او درخواست کرده بود تا پایان جام ملت‌های آسیا صبر کنیم.


فدراسیون فوتبال برای کی‌روش آرزوی موفقیت کرد
پایان رسمی همکاری؟
به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، روابط عمومی فدراسیون فوتبال در پیامی برای کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی، آرزوی موفقیت کرد.
متن این پیام به شرح زیر است:
سال ۹۷ را بدون شک برای فوتبال کشور باید سال غیرتمندی و تلاش همه جانبه بازیکنان شایسته‌ای نامید که به عنوان فرزندان ایران اسلامی از گوشه گوشه جهان و همچنین کشورمان در زیر پرچم پرافتخار این میهن و تحت نام تیم ملی در آوردگاه جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه و نمایش دلپذیر در این رویداد بزرگ جهانی و جام ملت‌های امارات ۲۰۱۹ حضور یافتند و در جام ملت‌ها نیز پس از ۱۴ سال در جمع چهار تیم برتر از جمع ۲۴ تیم منتخب آسیا قرار گرفته است و از هیچ کوشش و تلاش صادقانه‌ای فروگذار نکردند.
با پایان این مسابقات برای تیم ملی ما که جبر اقتضائات فوتبال آن را رقم زد، صمیمانه از کادرفنی و تک‌تک بازیکنان و دست اندرکاران و تمامی مبادی مختلفی که در این مسیر همراهی صمیمانه داشتند از جمله ملت شریف و قهرمان و خونگرم ایران، دولت محترم جمهوری اسلامی ایران، وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور خارجه، باشگاه‌ها، هیئت فوتبال استان‌ها، خبرنگاران، رسانه‌ها و نهادهای انتظامی و امنیتی و فرهنگی کشور سپاسگزاری می‌کند و فرصت را مغتنم شمرده از زحمات ٨ ساله کارلوس کی‌روش در فوتبال کشور تقدیر و تشکر کرده و برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنیم.
ضمن آرزوی سلامتی برای همگان
فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران


قطر با تحقیر میزبان راهی فینال شد
تیم ملی فوتبال قطر با برتری پرگل امارات به فینال جام ملت‌های آسیا راه یافت.
تیم ملی فوتبال قطر در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا با برتری چهار بر صفر مقابل امارات میزبان مسابقات، به فینال راه یافت.
گل‌های قطر را در این بازی بوعلام خوخی در دقیقه ۲۲، المعز علی عبدالله در دقیقه ۳۷، حسن الهایدوس در دقیقه ۸۱ و حامد اسماعیل در دقیقه ۹۴ به ثمر رساندند.
به این ترتیب قطر و ژاپن از ساعت ۱۷:۳۰ جمعه در دیدار نهایی مسابقات به مصاف هم خواهند رفت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست