یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ایران به فینال نرسید
نمره صفر در بازی ۱۰۰؛ شکست سنگین مقابل ژاپن!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ٨ بهمن ۱٣۹۷ -  ۲٨ ژانويه ۲۰۱۹برنامه بازی دیگر نیمه نهائی
امارات-قطر ساعت ۱۷:۳۰ سه شنبه

بخش ورزشی: کارلوس کی روش گفته بود کت قهرمانی برای تن ما دوخته نشده. این که ژاپن ضعیف شده تیم ایران را سراسیمه کرد و در بسیاری از اوقات مسلط بر بازی بود و می توانست یک گل حتمی دیگر را بزند باید نتیجه کل اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران دید. وقتی عراق ایران را متوقف کرد کارشناسان واقعی گفتند تیم ایران قدرتمند نیست و فقط حریفان درجه دو پیش روی اش قرار داشته است. به هر حال ایران چمدانهای اش را بست تا به تهران بر گردد، در حالی که گزارشگر شوونیسم هم چنان بر طبل توخالی فوتبال ما می کوبد و کارشناس صدا و سیما که معلم هم خطاب می شود و در ابتدای بازی ژاپن را حذف کرده و اختلاف سه گل را برای برد ایران به بیننده تزریق می کرد، در پایان چنان به شیوه آخوندی روی آورد که تنها خودش را رسوا می کرد!
قضاوت داور استرالیائی این دیدار قضاوتی عادلانه و منصفانه بود.

گزارش بازی را بخوانیم،
تیم ملی ایران در این دیدار با ترکیب: علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، حسین کنعانی زادگان، رامین رضاییان، میلاد محمدی، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، اشکان دژاگه، علیرضا جهانبخش، وحید امیری و سردار آزمون به میدان رفت.
دقیقه یک: ژاپنی ها بازی را سرعتی و هجدمی آغاز کردند و در همین دقیقه دو توپ روی دروازه بیرانوند ارسال کردند اما نتوانستند خطر جدی را ایجاد کنند. بازیکنان ایران در دقایق ابتدایی کمی عجول و سرآسیمه بودند.
دقیقه ۳: سردار آزمون در موقعیت مناسب برای زدن ضربه آخر قرار گرفت اما برای رسیدن به توپ چند سانتیمتر کم آورد و دروازه بان ژاپن توپ را مهار کرد.
دقیقه ۱۰: دو تیم که بازی سرعتی را در دستور کار داشتند حملاتی را روی دروازه یکدیگر پی ریزی کردند اما موقعیت خطرناکی روی دروازه ها ایجاد نشد. دوندگی بازیکنان ایران در میانه میدان اجازه بازیسازی به ژاپنی ها را نمی داد.
دقیقه ۱۲: ایران توسط وحید امیری از جناح راست اوت بلندی را روی دروازه ژاپن ارسال کرد اما در برگشت تبدیل به ضد حمله برای حریف شد اما مدافعان ایران اجازه ندادند بازیکنان حریف وارد محوطه جریمه شوند. در یک رفت و برگشت ژاپن از عمق دفاع ایران حمله ای را پی ریزی کرد اما کنعانی زادگان با تکلی درست اجازه فرصت سازی به حریف نداد.
دقیقه ۱۷: تعلل کنعانی زادگان در دفع توپ یک کرنر بادآورده برای ژاپن به همراه داشت که ارسال آنها خطر جدی را روی دروازه ایران ایجاد کرد اما توپ راهی به دروازه پیدا نکرد.
دقیقه ۱۹: جدی ترین خطر بازی را ژاپنی ها ایجاد کردند. در این دقیقه ورود بازیکنان حریف به داخل محوطه جریمه موقعیت خوبی را برای باز کردن دروازه بیرانوند فراهم کرد که ضربه آرام بازیکن حریف از کنار تیر عمودی دروازه راهی اوت شد.
دقیقه ۲۲: یک و دو احسان حاجی صفی و و سردار آزمون بهترین موقعیت ایران را فراهم کرد که ضربه سردار با دروازه بان ژاپن با پا به کرنر فرستاد. این بهترین موقعیت ایران تا این لحظه بود. ضربه کرنر هم ثمری برای ایران نداشت.
دقیقه ۲۵: وحید امیری به خاطر تکل خشن روی پای بازیکن حریف از داور استرالیایی کارت زرد دریافت کرد.
دقیقه ۳۰: بازیکنان ایران برای چند دقیقه بازی را در اختیار گرفتند و حملاتی را روی دروازه ژاپن پی ریزی کردند و چند پرتاب بلند هم داشتند اما نتوانستند از این موقعیت ها استفاده کنند.
دققه ۴۰: ژاپنی ها پس از چند دقیقه فرو رفتن در لاک دفاعی توانستند بازی را در اختیار بگیرند و با پاس های کوتاه سعی در نزدیک شدن به دروازه ایران را داشتند اما نتوانستند موقعیت خطرناکی را ایجاد کنند.
دقیقه ۴۴: امید ابراهیمی به خاطر خطا روی بازیکن حریف در میانه میدان از داور کارت زرد گرفت.
دقیقه ۴۵: تیم ایران به خاطر خطا روی جهانبخش از جناح راست محوطه جریمه تیم ژاپن صاحب یک ضربه ایستگاهی شد اما ضربه ارسالی از سوی دژاگه را مدافعان ژاپن برگرداندند تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.
دقیقه ۴۶: در شروع بازی ایران پشت محوطه جریمه حریف صاحب یک خطا شد. در این صحنه توپ به دست مدافع حریف برخورد کرد که داور به این ژاپنی کارت زرد نشان داد. این ضربه را اشکان دژاگه به صورت مستقیم زد که از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۵۵: تیم ایران چند حمله را روی دروازه ژاپن پی ریزی کرد اما نتوانست موقعیت خطرناکی را ایجاد کند.
دقیقه ۵۶: تعلل مدافعان ایران باعث شد یک توپ ارسالی روی دروازه را یویا اوساکا با ضربه سر به گل ژاپن تبدیل کرد. در این دقیقه توپی که در آستانه رفتن به بیرون از زمین بود توسط مدافعان ایران رها شد و بازیکن ژاپنی توپ را دنبال کرد و با ارسال توپ این توپ دروازه ایران با خروج اشتباه بیرانوند باز شد. در این صحنه پنج مدافع ایران قصد صحبت به داور را داشتند و می خواستند او را متقاعد کنند به بازیکن متمارض ژاپن کارت زرد بدهد که یک بازیکن دیگر ژاپن کار را تمام کرد!
دقیقه ۵۸: وحید امیری جای خود را به کریم انصاریفرد داد.
دقیقه ۶۱: یک ضربه ایستگاهی برای ایران به دست آمد که این ضربه را جهانبخش به زیبایی زد که دروازه بان حریف توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۶۳: یک اشتباه دیگر برای خط دفاعی ایران باعث شد توپ به دست مرتضی پورعلی گنجی برخورد کند. داور ابتدا ضربه پنالتی اعلام کرد و پس از بررسی ویدئویی رای خود را تایید کرد تا در دقیقه ۶۶ این ضربه پنالتی به گل دوم حریف تبدیل شد. یویا اوساکا این گل را به ثمر رساند.
دقیقه ۸۰: بعد از اشتباهاتی که مدافعان ایران داشتند و دو گل به حریف هدیه کردند، تلاش زیادی از سوی بازیکنان صورت گرفت که بتوانند گل های خورده را جبران کنند اما شاگردان کی روش برنامه خاصی برای نزدیک شدن به دروازه ژاپن نداشتند.
دقیقه ۹۰: تلاش های بازیکنان ایران برای رسیدن به گل ثمری نداشت و بازی حرفه ای ژاپن به ایرانی ها اجازه نداد دروازه را با خطر جدی مواجه کنند.
دقیقه ۲+۹۰: هاراگوجی با حرکت در قلب دفاع ایران گل سوم ژاپنی‌ها را وارد دروازه بیرانوند کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۵)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست