یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جام ملتهای آسیا - امارات
قطر بهترین تیم هفدهمین دوره جام ملت‌هااخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۶ بهمن ۱٣۹۷ -  ۲۶ ژانويه ۲۰۱۹بخش ورزشی: ژاوی و گابی- در ترکیب تیم فعلی قطر که با شکست عربستان، عراق و کره‌جنوبی به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ صعود کرده نام ۱۹ بازیکن دیده می‌شود که در آکادمی اسپایر شناسایی شده‌اند و حالا همین نفرات تیم ملی قطر را به جمع ۴ تیم برتر جام ملت‌های آسیا رسانده‌اند.
در بحث ترکیب‌ بازیکنان، با وجود اینکه الدحیل قدرت اول لیگ این کشورنام دارد اما استخوان‌بندی تیم از بازیکنان السد تشکیل شده. هدف از جذب ژاوی و گابی، صرفا کشاندن مردم به استادیوم ها نیست، بلکه آموزش سبک بارسلونا و شیوه لالیگایی به بازیکنان لیگ ستارگان است. این تدابیر در سبک بازی‌ قطری‌ها در این جام مشهود به نظر می‌رسد؛ جایی که تحت تاثیر سبک وارداتی لالیگا، بازی پر از پاس و با محوریت مالکیت توپ ارائه می‌کنند و رقیب بر اثر بازی پرفشار عنابی‌ها، توانایی فکر کردن را از دست می‌دهد. در همین راستا، فلیکس سانچس، سرمربی اسپانیایی تیم ۱۰ سال سابقه کار در لاماسیای بارسلونا را دارد و ۷ سال در کمپ اسپایر بوده. او از آنجایی که در تیم‌های زیر ۱۹، ۲۰ و ۲٣ سال قطر مربیگری کرده، هماهنگی ذهنی خاصی با بازیکنان فعلی قطر دارد چون سال‌ها در رده پایه، مربی این بازیکنان نام داشت. در تیم فعلی قطر ۵ بازیکن متولد سال‌های ۹۶ و ۹۷ دیده می‌شوند و میانگین سنی تیم، ۲۵ سال و ۵ ماه است. بازیکنان کمی مسن‌تر تیم با وجود سن نه‌چندان زیاد در طول سال‌های اخیر بازی‌های زیادی انجام داده‌اند. به طور مثال، حسن الهیدوس به عنوان باتجربه‌ترین بازیکن تیم با ۲٨ سال، ۱۱۰بازی ملی در کارنامه دارد. علاوه بر این در بعد فنی هم قطری‌ها بازیکنانی کاملا سازگار با تاکتیک‌ها دارند و در ۵ بازی اخیر در هر ۲ سیستم ٣-٣-۴ و ٣-۴-٣ به خوبی جواب داده‌اند.

قطر بهترین تیم هفدهمین دوره جام ملت‌ها
ژاپن و ایران در تعقیب
در حالی بازیهای مرحله نیمه نهایی جام ملتهای آسیا از دوشنبه آغاز می شود که تیم فوتبال قطر یکی از چهار تیم برتر قاره کهن، بهترین تیم حاضر در این تورنمنت بوده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، تیم فوتبال قطر در دیداری سخت و نفس گیر توانست کره جنوبی یکی از چهار قدرت برتر آسیا را از گردونه جام ملتهای آسیا حذف کند و خود راهی مرحله نیمه نهایی شود. این پنجمین پیروزی قطری‌ها در این جام بود تا آنها در کنار ژاپن تنها تیم‌هایی باشند که ۱۰۰ درصد بازی‌های خود را با پیروزی پشت سر گذاشته باشند.
تیم فوتبال قطر با ۵ پیروزی به همراه ژاپن دارای بیشترین پیروزی است و با ۱۲ گل زده و بدون گل خورده در کنار ایران بهترین خطوط حمله و دفاع مسابقات را دارد.
قطر به همراه ژاپن تنها تیم‌هایی هستند که در همه مسابقات خود موفق به گلزنی شده‌اند و بر خلاف ژاپن هیچ یک از گلهای این تیم از روی نقطه پنالتی به دست نیامده است.
تیم فوتبال ژاپن که با پیروزی‌های اقتصادی و با حداقل تفاضل گل تا این مرحله بالا آمده، با ۵ پیروزی، ۸ گل زده و ۳ گل خورده دومین تیم برتر جام است و تیم ملی ایران با ۴ پیروزی، یک مساوی، ۱۲ گل زده و بدون گل خورده سومین تیم برتر مسابقات تا به امروز بوده است.

خروجی مناسب
قطر با این تدابیر و توپ پر به جام‌ملت‌های ۲۰۱۹ آمده و تا اینجا با بردن همه بازی‌ها، ۱۲ گل زده و بدون گل خورده در نیمه‌نهایی حاضر است. برتری بر امارات میزبان، تاریخ‌سازی عنابی‌ها را گسترش خواهد داد اما هر اتفاقی رخ دهد، هدف اصلی آن‌ها حضوری قدرتمندانه در میزبانی از جام‌جهانی ۲۰۲۲ تلقی می‌شود؛ اتفاقی که با سرمایه‌گذاری‌ها و نتایج اخیر دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.
۳ تیم ایران، ژاپن و قطر به همراه امارات به مرحله نیمه نهایی جام ملتهای آسیا در امارات رسیدند تا قهرمان این دوره از بازیها از بین این ۴ تیم برگزیده شود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست