یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

برنامه مرحله یک چهارم نهائی
صعود دشوار کره جنوبی و یکه تازی قطراخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲ بهمن ۱٣۹۷ -  ۲۲ ژانويه ۲۰۱۹برنامه مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا به این شرح است:
۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ ویتنام - ژاپن ورزشگاه آل مکتوم دبی
۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ چین - ایران ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی
۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰/ کره جنوبی - قطر ورزشگاه زاید ابوظبی
۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰/ امارات- استرالیا ورزشگاه هزاع بن زاید


عمان را شکست ندادیم، فقط از این تیم عبور کردیم!
بخش ورزشی: جلال چراغپور از معدود کارشناس واقعی در فوتبال ایران در گفتگوئی اشاره کرده است: که چین هم نمی‌تواند جلوی تیم ملی فوتبال ایران را بگیرد اما ژاپن تیم خطرناکی است و در صورت برتری برابر آنها در مرحله نیمه نهایی، قهرمان خواهیم شد.
وی با اشاره به بازی ایران برابر عمان افزود: چند ایراد دیگر در تیم ایران مقابل عمان دیده شد. اگر حوادث فوتبال را کنار بگذاریم،‌ باید بگوییم که ما عمان را شکست ندادیم،‌ فقط از عمان عبور کردیم، چون اگر دقیقه یک پنالتی این تیم گل می‌شد و مدافع عمان هم آن توپ را به جای کنترل کردن به بیرون می‌زد،‌ شرایط طور دیگری رقم می‌خورد. پنالتی هم که برای ما گرفته شد،‌ سلیقه داور بود. جریان فوتبال به نحوی بود که برتری تاکتیکی نسبت به حریف نداشتیم و خیلی ساده فوتبال بازی کردیم. سمت راست تیم ملی را آزاد کرده بودیم و حدود ۲۰ توپ بلند از این منطقه روی دروازه حریف فرستادیم که حتی یکی از آنها هم قابل سر زدن نبود. از آن طرف هم سمت چپ را تعطیل کردیم و با سه دفاع ثابت مانده بودیم. به همین دلیل به نظرم ایران علاقه دارد در مراحل بالاتر با سه دفاع مرکزی بازی کند.


صعود سخت کره‌جنوبی به مرحله یک چهارم نهایی
کره‌جنوبی توانست با برتری در وقت‌های اضافه، مجوز حضور در مرحله بعدی جام ملت‌های آسیا را به دست بیاورد.
در ادامه مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا، تیم‌های ملی کره‌جنوبی و بحرین به مصاف هم رفتند که پس از تساوی یک بر یک در زمان‌های معمول بازی، یاران بنتو گل دوم را در وقت‌های اضافه به ثمر رساندند و به جمع هشت تیم پایانی صعود کردند.
بحرین برخلاف انتظارات بازی را هجومی آغاز کرد و می‌توانست دو بار به گل برسد اما رفته رفته کره‌جنوبی سوار توپ و میدان شد ولی بازیکنان این تیم در زدن ضربات آخر کم دقت بودند و بازی تا اواخر نیمه نخست گلی نداشت. در نهایت هوانگ هی چان در دقیقه ۴۳ این دیدار کره جنوبی را به گل نخست رساند تا خیال پائولو بنتو تا حدودی راحت شود.
در نیمه دوم هم توپ و میدان در اختیار کره‌جنوبی بود و بحرین علی رغم عقب افتادن از حریف دست از دفاع لایه لایه برنداشت تا در دقیقه ۷۷ محمد سعد الرمیحی روی اشتباه خط دفاعی کره‌جنوبی، گل تساوی بخش بحرین را وارد دروازه کرد تا بحرین به بازی برگردد.
کره‌ای‌ها در نیمه دوم تلاش خود را دو چندان کردند اما زمین خوردن‌های وقت و بی‌وقت بحرین، دقایق زیادی از زمان بازی را تلف کرد تا این که در آخرین دقیقه نیمه نخست وقت‌های اضافه، کیم جین سو گل دوم یاران بنتو را به ثمر رساند.
همانند اکثر دقایق این بازی، بحرین چشم به ضد حملات داشت و کماکان کره‌جنوبی بر بازی مسلط بود ولی توپ دیگری از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا یاران بنتو به مرحله بعد صعود کنند و در انتظار بازی با قطر بمانند.


صعود بی‌نقص قطری‌ها به یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا
تیم ملی قطر با یک گل عراق را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا شد.
به گزارش ایسنا، تیم ملی قطر با یک گل موفق به شکست عراق شد و توانست مجوز حضور در جمع هشت تیم پایانی جام ملت‌های آسیا را به دست بیاورد.
قطری‌ها مطابق انتظارات هجومی‌تر از رقیب خود عمل کردند و خیلی زود توسط معز علی دروازه عراق تهدید اما باز نشد. در ادامه معز از خط دفاع عراق عبور کرد و به جلال حسن رسید اما دروازه‌بان عراق به خوبی فضا را بست تا علی اقدام به گرفتن پنالتی کند اما داور، فریب تمارض این بازیکن را نخورد.
عراق بعد از پشت سر گذاشتن دقایق نخست بازی، مسلط بر بازی شد و تا دهانه دروازه قطر هم پیش رفت ولی در زدن گل ناکام بود. در اواخر نیمه نخست، همام طارق بدون برخورد با بازیکنی، مصدوم شد و در عین تعجب بازیکنان و هواداران عراقی از زمین خارج شد. در اواخر نیمه اول سانتر عبدالکریم حسن بعد از برخورد به بدن بازیکن عراقی، تغییر مسیر داد به دیرک عمودی دروازه جلال حسن برخورد کرد و گل نشد تا عراقی‌ها نفس راحتی بکشند.
با شروع نیمه دوم، قطری‌ها توسط اکرم عفیف صاحب موقعیت تک به تک با جلال حسن شدند اما عفیف توپ را به راحتی از دست داد. در ادامه بسام راوی از روی ضربه ایستگاهی توانست دروازه جلال حسن را باز کند و نخستین گل قطر و این بازی را به نام خود ثبت کند.
بعد از مصدومیت همام طارق، حسینی که به جای او وارد زمین شده بود هم مصدوم شد تا محمد داود، بازیکن ۱۸ ساله عراقی‌ها وارد زمین شود و قدرت هجومی تیمش را دو چندان کند ولی قطری‌ها دست بردار نبودند و یک بار دیگر دروازه عراق با خطر جدی روبرو کردند اما این بار جلال حسن مقابل عنابی‌ها مقاومت کرد.
قصه پر غصه عراق در این بازی ادامه داشت و سومین تعویض کاتانچ هم منجر به بیرون رفتن بازیکن مصدوم این تیم یعنی علاء علی و ورود ربین سولاکا به زمین شد. عراق برای جبران گل خورده، فشار حملات خود را در اواخر بازی دو چندان کرد و تا باز کردن دروازه سعد الشیب هم پیش رفت ولی این اتفاق رخ نداد. در پایان بازی هر دو تیم موقعیت‌هایی داشتند اما توپ دیگری از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا قطر ضمن صعود به مرحله بعد، همانند شاگردان کی‌روش، بعد از گذشت چهار بازی، گلی را دریافت نکرده باشد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست