یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

صندوق جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای «مشت‌زن جلیقه زردها» مسدود شداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱٨ دی ۱٣۹۷ -  ٨ ژانويه ۲۰۱۹کمتر از چهل و هشت ساعت پس از به راه افتادن صندوق اینترنتی جمع‌آوری کمک‌های «مردمی» برای کریستوف دتینگر، «مشت‌زن» جلیقه زردهای فرانسه، حساب الکترونیکی این کارزار بسته شد.

لیچی، وبسایتی که به افراد متقاضی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی و خیریه، امکان راه‌اندازی کارزارهای مشابه را می‌دهد، ظهر سه‌شنبه اعلام کرد با توجه به مبلغ جمع‌آوری شده، این صندوق دیگر امکان پذیرش داوطلب جدید را ندارد.
بیش از هفت هزار شهروند فرانسوی برای حمایت مالی از کریستوف دتینگر، در کمتر از ۴۸ ساعت بیشتر از ۱۱۷ هزار یورو جمع‌آوری کردند.
ساعاتی پیش از اعلام بسته شدن این کارزار «مردمی»، مارلن شیاپا، وزیر برابری زنان و مردان و یکی از نزدیک‌ترین یاران و همفکران امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، با حضور در یک برنامه تلویزیونی، جمع‌آوری این حجم از پول برای یک متهم به کتک زدن نیروهای پلیس را «شرم‌آور» توصیف کرده و از وبسایت لیچی خواست تا فورا صندوق حمایت از «قهرمان مشت‌زنی جلیقه زردها» را مسدود کند.
مارلن شیاپا از وبسایت لیچی خواست فورا صندوق حمایت از «مشت‌زن جلیقه زردها» را مسدود کند.
کرسیتوف دتینگر، قهرمان سابق مشت‌زنی فرانسه، روز شنبه ۵ ژانویه و در جریان هشتمین تظاهرات سراسری جلیقه زردها، پس از بحث و جدل با گروهی از ماموران، به روی پل پرید و با ضربات مشت، یک گروه ۴ نفره از ماموران را ۱۰ متر به عقب راند. وی بامداد دوشنبه خود را تحویل پلیس داد و هم‌اکنون در بازداشت است. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست