یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پنجاه و یکمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان
نمایش عالی ایران با ۵ گل، چین و کره جنوبی به زحمت بردند!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۷ دی ۱٣۹۷ -  ۷ ژانويه ۲۰۱۹برنامه بازیهای روز چهارم
سه‌شنبه ۱۸ دی
گروه D؛ عراق - ویتنام؛ استادیوم زاید ابوظبی - ساعت ۱۷:۰۰
گروه E؛ عربستان - کره شمالی؛ استادیوم مکتوم بن راشد دبی - ساعت ۱۹:۳۰

بخش ورزشی: پنجاه و یکمین سالگرد.- غلامرضا تختی در دورانی "جهان پهلوان " شد که معرفت و اخلاق و مرام بود و پول و ثروت و ژن خوب نمی توانست – پهلوان و قهرمان سازی- کند. دوران خاک زمین خوردن بود که "جهان پهلوان تختی" ساخت. تختی وقتی بیشنهاد اسپانسری برای نقشی در فیلم تبلیغاتی عسل دریافت کرد گفت: من با عسل خوردن پهلوان نشده‌ام! خاک و خُل خوردم و خوراکم نان و پنیر بود و با سختی‌ها ساختم و تمرین کردم تا به اینجا رسیدم.
دیروز دوشنبه مراسم پنجاه و یکمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی اسطوره پهلوانی ایران زمین در ابن بابویه تهران برگزار شد.

بازی نخست روز سوم جام را چین و قرقیزستان تازه وارد برگزار کردند. قرقیزستان هنوز نشانه هائی از فوتبال روسیه را دارد چه زمانی شوروی بود و چه حالا روسیه است. اگر اشتپاه فاحش دروازه بان این تیم تازه وارد نبود که موجب شد بعد از بازی مسئولیت شکست تیم اش را بطور شفاف بر عهده بگیرد و عذرخواهی کند چین معلوم نبود به چه سرنوشتی دچار می شد. آن چه در اولین بازی سرخ ها دیده شد تیمی است شکستنی.

پیروزی دشوار شاگردان لیپی در اولین گام
برخلاف تصورها قرقیزستان که اولین حضور خود را در جام ملت ها تجربه می‌کرد، توانست بازی بهتری به نمایش بگذارد. ویتالیج لوکس مهاجم قرقیزها دو موقعیت خوب گلزنی را در این نیمه از دست داد و نتوانست دروازه چین را باز کند. در نهایت در اواخر نیمه نخست، اخلیدین اسرائیلوف توانست با شوتی زیبا دروازه چین را باز کند و اولین گل تاریخ تیم ملی کشورش را در جام ملت های آسیا به ثمر برساند و نیمه نخست با برتری یک بر صفر قرقیزها خاتمه یافت. در آغاز نیمه دوم چینی ها کمی بهتر از نیمه نخست بازی کردند. در دقیقه ۵۱ به شکل عجیبی دروازه قرقیزستان باز شد. ماتیاس دروازه بان قرقیزستان به طور باورنکردنی ای دروازه خودی را باز کرد تا بازی یک بر یک شود.
وو لی در دقیقه ۷۰ می توانست با ضربه سر دروازه قرقیزستان را باز کند که این موقعیت نیز از دست رفت. لی یک دقیقه بعد هم یک موقعیت دیگر را از دست داد تا ضعف چینی ها در حمله بیش از پیش نمایان شود. با این حال یو دابائو در دقیقه ۷۸ موفق شد با عبور از دروازه بان قرقیزستان دروازه این تیم را باز کند تا چینی ها با نتیجه ۲ بر یک از حریف خود پیش بیفتند
این دیدار در نهایت با برتری ۲ بر یک چین به پایان رسید.


در دیدار دوم این روز کره جنوبی و فیلیپین برابر هم قرار گرفتند. کره جنوبی توانست با یک گل به پیروزی برسد. در این بازی که از گروه سوم برگزار شد، «اوی جو هوانگ» در دقیقه ۶۷ برای کره جنوبی گلزنی کرد و زمینه ساز کسب سه امتیاز برای کره ای ها شد. کره جنوبی در شرایطی در این مسابقه به پیروزی رسید که فیلیپین در نیمه دوم روی ضد حملات صاحب دو، سه موقعیت خوب شد و حتی می توانست دروازه کره جنوبی را باز کند.


بازی آخر روز سوم را ایران مدعی جام و جزو سه تیم با افتخار این جام در برابر یمن که اولین حضور خود در جام ملت‌های آسیاست را تجربه می کند برگزار کرد. ایران با توجه به شیوه تهاجمی که داشت در این بازی فوق العاده بود و یک بازی با برنامه را بخوبی اجرا کرد.

ایران ۵ - یمن صفر
خط و نشان تیم ملی برای آسیا
تیم‌ ملی ایران با شکست پنج بر صفر یمن شروع بسیار خوبی در جام ملت‌های آسیا داشت.
در نخستین دیدار از گروه D جام ملت های آسیا به میزبانی امارات، تیم‌های ملی ایران و یمن در ورزشگاه خلیفه بن زاید ابوظبی به میدان رفتند که شاگردان کی‌روش با پنج گل حریف کم نام و نشان خود را شکست دادند.
در این دیدار مهدی طارمی (دوبار)، سردار آزمون، سامان قدوس و السوادی (گل به خودی) برای ایران گل زدند.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، مجید حسینی (دقیقه ۴۶-پژمان منتظری)، احسان حاج‌صفی، رامین رضاییان، مهدی طارمی (۷۱-کریم انصاری فرد)، امید ابراهیمی، اشکان دژاگه، وحید امیری (۶۰-سامان قدوس)، مهدی ترابی و سردار آزمون

ترکیب یمن: سعود السویدی، محمد فواد(۵٨- عمار حمصان)، محمد بارویس، علا‌الدین مهدی، مدیر عبدربه، احمد الحیفی، احمد السروری، وحید محمد (۶۴- احمد سعید)، عماد منصور، عبدالواسع المطری (٨۷- احمد نبیل ضعبان) و علاء الصاصی

دقایق حساس:
دقیقه ۷: احمد السروری با نفوذ به قلب خط دفاع ایران به سمت دروازه شلیک کرد که ضربه‌اش جایی در چارچوب نداشت.
دقیقه ۹: شلیک خوب مهدی طارمی با واکنش تماشایی سعود السویدی دروازه بان یمن به کر نر رفت.
دقیقه ۱۲: (گل اول ایران) شوت محکم سردار آزمون از پشت محوطه جریمه توسط سعود السویدی به طور ناقص دفع شد و در برگشت مهدی طارمی گل اول ایران در جام ملتهای آسیا را به ثمر رساند.
دقیقه ۲٣: (گل دوم ایران) ضربه کاشته اشکان دژاگه پس از برخورد به دیرک با دروازه‌بان یمن برخورد کرد و وارد دروازه شد.
دقیقه ۲۴:(گل سوم ایران) ارسال از راست رامین رضاییان با ضربه سر تماشایی مهدی طارمی گل سوم ایران را رقم زد.
دقیقه ٣۷: شوت از راه دور امید ابراهیمی با واکنش دروازه‌بان یمن به کرنر رفت.
دقیقه ۴۷:ارسال از راست رامین رضاییان با ضربه سر سردار آزمون همراه شد که با واکنش دروازه بان یمن توپ برگشت داده شد که در بازگشت سردار آزمون نتوانست از موقعیت استفاده کند.
دقیقه ۵۲: ارسال از چپ احسان حاج صفی به سردار آزمون رسید که این بازیکن باز هم در مصاف با دروازه بان یمن ناکام ماند.
دقیقه ۵۵: (گل چهارم) کرنر ارسالی بازیکنان ایران توسط مدافعین یمن به طور ناقص دفع شد تا توپ به سردار آزمون رسید و این بازیکن بالاخره موفق به گلزنی شد.
دقیقه۷۷: ضربه کاشته بازیکنان ایران در محوطه جریمه به سردار آزمون رسید که ضربه این بازیکن به دیرک دروازه اصابت کرد.
دقیقه ۷۹: (گل پنجم) ضربه کاشته ارسالی دژاگه با دفع ناقص مدافعین یمن به سامان قدوس رسید و این بازیکن با یک شلیک تماشایی دروازه حریف را باز کرد.
دقیقه ۹٣: شوت تماشایی مهدی ترابی از پشت محوطه جریمه به دیرک دروازه برخورد کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست