یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پیروزی اردن بر قهرمان، تساوی سوریه و فلسطین و غوغای هنداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۶ دی ۱٣۹۷ -  ۶ ژانويه ۲۰۱۹برنامه بازیهای دوشنبه ۱۷ دی برابر با ۷ ژانویه
گروه C؛ چین - قرقیزستان؛ استادیوم خلیفه بن زاید العین - ساعت ۱۴:۳۰
گروه C؛ کره جنوبی - فیلیپین؛ استادیوم آل مکتوم دبی - ساعت ۱۷:۰۰
گروه D؛ ایران- یمن؛ استادیوم محمد بن زاید ابوظبی - ساعت ۱۹:۳۰

بخش ورزشی: هفتادو دو ملت. روز دوم جام ملتهای آسیا با انجام سه دیدار سپری شد. در سخت ترین گروه از گروههای ششگانه ابتدا تیم اردن در یک بازی فیزیکی و تاکتیکی موفق شد استرالیا قهرمان دوره پیش و مدافع قهرمانی در این دوره را با یک گل شکست دهد و سه امتیاز با ارزش کسب کند.
در بازی دوم تیمهای تایلند و هندوستان دیداری را برگزار کردند که کمتر کسی نتیجه پایانی را حدس میزد و بیش بینی می کرد. تیم هفتاد و دو ملت با شکست دادن ۴ بر یک تایلند شگفتی ساز روز دوم بود. تایلند یکی از تیمهای رده دوم آسیا است و هندوستان در رده سوم و پائین تر.
در بازی سوم دو تیم عربی و منطقه جنگی سوریه و فلسطین برابر هم قرار گرفتند. در این دیدار از سوی تماشاگران هر دو تیم و تماشاگران کشور میزبان نیز استقبال خوبی شده بود. کیفیت سوریه نسبت به تیم حاضر در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱٨ تا حدی مقابل فلسطین پائین تر نشان داد و فلسطین با اتخاذ یک برنامه دفاعی که در اصطلاح عوام به - اتوبوسی- معروف است و در حالیکه بیست دقیقه پایانی را یک یار اخراجی داشت و ده نفره دفاع می کرد موفق شد در حضور در تاریخ جام ملتهای آسیا یک امتیاز کسب کند. از طرفی با کسب این نتیجه اردن در صدر جدول قرار گرفت و بعد از سوریه و فلسطین استرلیا بدون امتیاز چهارم است.

در روز سوم این جام نیز سه دیدار انجام می شود و تیم ایران برابر تیم یمن قرار می گیرد. در کنفرانس خبری بیش از بازی برابر یمن کی روش گفته است که هیچ تیمی کارت اعتباری برای پیروزی ندارد!
کی روش در خصوص اینکه میزبان روز گذشته در خانه متوقف شد و استرالیا نیز در بازی اول شکست خورد و این موضوع چقدر می تواند برای بازیکنان ایران درس باشد گفت: همیشه این برای ما یک هشدار است و با دیدن این بازی ها متوجه می شویم هیچ تیمی کارت اعتباری برای پیروزی ندارد. ما نقاط قوت و ضعفمان را می دانیم و خبر داریم مربی یمن در آلمان کار کرده و مربی خوبی است. آنها بازیکنان خوبی مثل القاضی و الساسی دارند ولی ماموریت اصلی ما این است که پل هایی از امید ایجاد کنیم نه پل هایی از ترس. پس تلاش می کنیم تا هوادارانمان را خوشحال کنیم و آنقدر هیجان وجود دارد که حتی من نمی توانم اینقدر صبر کنم که بازی فردا شروع شود.

تایلند ۱-۴ هندوستان
پیروزی دلچسب هندی‌ها و صعود به صدر جدول
هندوستان موفق شد با نتیجه پرگل تایلند را از پیش رو بردارد.
به گزارش وبسایت نود، دو تیم تایلند و هندوستان از دور اول مرحله گروهی جام ملت های آسیا از گروه A از ساعت ۱۷ به مصاف هم رفتند که در پایان این تیم هندوستان بود که با نتیجه ۴-۱ به پیروزی رسید و با اقتدار در صدر جدول قرار گرفت.
ابتدا سونیل چتری در دقیقه ۲۷ دروازه تایلند را باز کرد، اما خوشحالی آن ها تنها شش دقیقه دوام داشت و تیراسیل دنگدا بازی را به تساوی کشاند. هندوستان بعد از دریافت این گل حملات خود را افزایش داد و در دقیقه ۴۷ بار دیگر توسط سونیل چتری گل دوم را به ثمر رساند. تایلند که برای زدن گل تساوی کمی جلو کشیده بود و دفاع بازی داشت، گل سوم را در دقیقه ۶٨ توسط تاپا دریافت کرد و در نهایت در دقیقه ٨۱ ججه لالپخلوا تیر خلاص را زد تا با توجه به تساوی ۱-۱ امارات و بحرین در دیدار روز گذشته، هندوستان با ٣ امتیاز و تفاضل گل مثبت ٣ در صدر جدول قرار بگیرد.

شوک اول به جام
شکست مدافع عنوان قهرمانی در اولین گام
تیم ملی فوتبال استرالیا در اولین دیدار خود در جام ملت‌های آسیا برابر اردن با یک گل شکست خورد.
تیم ملی فوتبال استرالیا و اردن در اولین دیدار خودشان در جام ملت‌های آسیا برابر هم به میدان رفتند. اردنی‌ها برخلاف انتظار بازی بهتری برابر مدافع عنوان قهرمانی به نمایش گذاشتند.
در دقیقه ۲۶ اناس بنی یاسین موفق شد با ضربه سر به زیبایی دروازه متئو رایان را باز کند و اردن در نهایت تعجب پیش بیفتد. در ادامه اردنی‌ها می‌توانستند حتی به گل دوم نیز دست یابد ولی ضربه بها عبدالرحمان، به دیرک دروازه اصابت کرد تا اختلاف به دو نرسد.
در آغاز نیمه دوم ریدسون به جای گرانت به زمین بازی آمد تا آهنگ تیم ملی استرالیا هجومی‌تر از قبل شود. با این حال دفاع متمرکز و منطقی اردنی‌ها اجازه نزدیک شدن استرالیایی‌ها را به دروازه عامر شفیع نداد.
در دقیقه ۷۲ ارسال عزیز بهیچ به روی دروازه اردن نزدیک بود با غفلت مدافعان اردنی به گل تساوی بخش استرالیا تبدیل شود که با هوشیاری شفیع این فرصت نیز از دست رفت. در ادامه استرالیا توانست به گل برسد ولی داور به درستی این گل را مردود اعلام کرد. یک دقیقه بعد هم یوسف راشده با شوتی سنگین روی دروازه استرالیا خطرساز شد که رایان این توپ را مهار کرد.

سوریه و فلسطین امتیازها را تقسیم کردند
دیدار حساس فلسطین و سوریه برنده‌ای نداشت و با تساوی بدون گل به پایان رسید.
به گزارش ایسنا، در دومین دیدار از گروه B جام ملت‌های آسیا دو تیم سوریه و فلسطین برابر هم قرار گرفتند. تماشاگران دو تیم استقبال زیادی از این دیدار کردند و ظرفیت ورزشگاه تقریبا پر شده بود.
در همان ابتدای بازی عمر خربین می‌توانست دروازه فلسطین را باز کند ولی توپ او در شش قدم با بدشانسی وارد دروازه نشد و برگشت داده شد. در ادامه بازیکنان فلسطین که تیم دست و پا بسته‌ای نبودند، بر بازی مسلط شدند و موقعیت‌هایی برای گل زدن داشتند.
سوری‌ها در اواخر مسابقه در نیمه نخست باز هم بر بازی مسلط شدند. جدی‌ترین موقعیت تیم را عمر سومه روی یک ضربه ایستگاهی از دست داد تا نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان برسد.
در نیمه دوم فلسطینی‌ها با بازی دفاعی مانع از نفوذ بازیکنان سوریه شدند. خطاهای زیاد بازیکنان فلسطین در نهایت منجر به اخراج محمد صالح از زمین بازی شد تا فلسطین از دقیقه ۶۹ در پی اخراج این بازیکن ۱۰ نفره باشد.در نهایت این دیدار بدون رد و بدل شدن گلی به پایان رسید و تیم ها امتیازات را تقسیم کردند


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست