یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

برانکو: تیم ملی به مردم و ما تعلق دارد!
عملیات آژاکس و سرنگونی مصدق؛ نبردهای آلمانی – انگلیسیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۷ آذر ۱٣۹۷ -  ۱٨ دسامبر ۲۰۱٨


* فوتبال ایران به جای افتخار به فغانی او را تحقیر می‌کند!

بخش ورزشی: از کواکس تا برانکو- هر وقت اهالی سیاست در ایران نام آژاکس را می شنوند به یاد عملیات براندازی دولت مصدق و علیه جنبش ملّی شدن صنعت نفت ایران می افتند که در اسناد منتشر شده از سوی سیا، تحت عنوان «عملیات آژاکس Ajax» نام نهاده شده بود. آژاکس نام یکی از ژنرال های یونانی در جنگ تروا بود که دلاوری های فراوانی از خود نشان داد. هومر، حماسه سرای یونانی، بارها نام وی را در ایلیاد و اودیسه ی خود آورد. هر محقق در بررسی مواد ادبی یونان باستان حول محور آژاکس به تراژدی نویس زبردستی برمی خورد، که در عرصه ی درام و تراژدی فقط شکسپیر توانست به پای او برسد.
سوفوکل، تراژدی نویس حدود قرن پنجم قبل از میلاد یونان است. پدرش صاحب کارخانه ی شمشیرسازی بود و از جنگ های بین ایران و یونان ثروت فراوانی کسب کرد. وی در دوران طلایی یونان یعنی عصر پریکلس می زیست. سوفوکل عقیده ی راسخی به تقدیر داشت و همواره از رابطه ی میان انسان و تقدیر، و نقش آن بر سرنوشت او سخن رانده است. از نمایش نامه های معروف وی آژاکس، ادیپ شهریار، آنتیگون، ادیپ در کلونوس، الکترا، فیلوکتت و زنان تراخیس است.
باشگاه آژاکس آمستردام نیز سابقه تاریخی و یونانی دارد. تیمی که در دهه هفتاد فوتبال اروپا را متحول کرد و افزون بر ستارگانی چون کرایف، نیس کنس و دیگران مربیان و تئوریسین های بزرگی رهبری این تیم هلندی را بر عهده داشتند. بدین سبب است که هنگام سخن از «توتال فوتبال»، مردم یاد ۲ پیشرو و نظریه‌پردازان اول این سبک، یعنی «رینوس میشل» و «یوهان کرویف» می افتند اما این کواکس بود که آژاکس را در راه رسیدن به ۲ قهرمانی از سه قهرمانی پی‌در‌پی که در سال‌های ۱۹۷۱ تا ۱۹۷٣ بدست آوردند، رهبری کرد. آنها در سال‌های ۱۹۷٣ و ۱۹۷۲ و ۱۹۷۱ سه بار پیاپی بر بام اروپا ایستادند. افتخاری که تاکنون هیچ تیمی در اروپا نتوانسته آن را تکرار کند. در سال ۱۹۷۲ در کنار قهرمانی اروپا، در لیگ هلند و جام حذفی این کشور نیز قهرمان شدند. آخرین قهرمانی آمستردامی‌ها در اروپا به سال ۱۹۹۵ باز می‌گردد، جایی که آنها لیگ قهرمانان اروپا و جام باشگاه های جهان را فتح کردند. سال ۱۹۹۶ نیز آنها به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیدند،‌ ولی در پنالتی بازی را به یوونتوس واگذار کردند. در فصل ۷۲-۷۱ آنها پس از قهرمانی در اروپا توانستند جام بین قاره‌ای را نیز بدست آوردند. آژاکس زیر نظر کواکس چشم‌نوازترین فوتبال خود را بازی می‌کرد و این در حالی‌ست که او هرگز کاملاً از بازی تیم‌اش رضایت نداشت. در آپریل سال ۱۹۷۲ و پس از تساوی بدون گل خارج از خانه برابر بنفیکا که صعود آژاکس به فینال جام باشگاه‌های اروپا را قطعی کرده بود، اعضای هئیت مدیره باشگاه طی جلسه‌ای فوری تصمیم به اخراج کواکس گرفتند.
سال بعد، با قهرمانی مجدد در جام باشگاه‌های اروپا، آژاکس پس از رئال مادرید تبدیل به نخستین تیمی شد که در فتح این عنوان هت‌تریک می‌کند و جالب اینکه اتفاقاً بعد از پیروزی ۴ بر صفر برابر بایرن مونیخ در مرحله یک‌چهارم نهایی، آژاکس باید در دیدار نیمه‌نهایی به مصاف رئال مادرید می‌رفت. پیروزی ٣ بر یک در مجموع، به خوبی برتری آژاکس را نشان می‌داد؛ از آن دو بازی البته بیشتر صحنه روپایی زدن «موهرن» در برنابئو در یادها مانده؛ لحظه‌ای تکبرآمیز که بیانگر ویژگی‌های آژاکس تحت رهبری کواکس بود. موهرن در اینباره می‌گوید: «آن لحظه، لحظه عوض شدن جایگاه رئال مادرید و آژاکس بود. تا قبل از آن، همیشه رئال تیم بزرگ‌تر بود و آژاکس تیم کوچک‌تر. وقتی من را در حال روپایی زدن دیدند، شرایط به طور کامل تغییر کرد.»
رئال مادرید طی چند سال گذشته بر اروپا حکومت کرده است و آژاکس نیز پس از آن دوران طلائی در این فصل بازگشتی با شکوه داشته است. اینک تاریخ بگونه دیگری تکرار می شود و در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱٨-۲۰۱۹ و در یکی از تقابل های جذاب این مرحله رئال مادرید صدرنشین گروه G باید در برابر آژاکس، تیم دوم گروه E قرار گیرد. شاید در نگاه اول این قرعه برای رئال مناسب به چشم آید اما تیم اریک تن هاگ در این فصل از رقابت ها آماده نشان داده و با ادامه همین روند، بعید نیست آژاکس یقه رئال را در این مرحله بگیرد.
این بازی البته از نگاهی دیگر، دیداری تاریخی در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا محسوب می‌شود. رئال مادرید با ۱٣ قهرمانی و ٣ نایب قهرمانی پرافتخارترین تیم تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان/جام باشگاه های اروپا محسوب می‌شود و آژاکس نیز با ۴ قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی بعد از رئال، میلان، بایرن، لیورپول و بارسلونا، ششمین تیم پرافتخار قاره سبز است.


به بهانه شکل‌‎گیری نبردهای آلمانی - انگلیسی
در یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛ جنگ کلاسیک

تاریخ فوتبال باشگاهی اروپا پر بوده از نبردهای کلاسیک نمایندگان ۲ دشمن قدیمی فوتبالی. ٣ نماینده آلمان در مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا در محاصره ٣ تیم انگلیسی قرار گرفته‌اند تا خاطره نبردهای تاریخی نمایندگان دشمنان دیرینه فوتبالی و غیرفوتبالی زنده شود.
به گزارش سایت نود، بایرن‌مونیخ در دشوارترین قرعه باید به مصاف لیورپول برود و شالکه رویاروی منچسترسیتی قرار می‌گیرد. از سوی دیگر بوروسیادورتموند، جدالی دشوار مقابل تاتنهام خواهد داشت. به این بهانه، مرور نبردهای خاطره‌انگیز نمایندگان آلمان و انگلیس در تاریخ رقابت‌های اروپایی خالی از لطف نیست.

منچستریونایتد ۲ - بایرن‌مونیخ یک (فینال فصل ۱۹۹۹-۱۹۹٨ لیگ قهرمانان)
خاطره‌انگیز ترین فینال ممکن! بایرن با ضربه آزاد باسلر در همان دقایق ابتدایی پیش افتاد اما تعویض‌های طلایی سر آلکس فرگوسن، سرمربی افسانه‌ای رقیب در آخرین دقایق کار خودش را کرد. ابتدا شرینگام در دقیقه ۹۰ و سپس سولشائر در دقیقه ۲+۹۰ ورق را برگرداندند و با عجیب‌ترین بازگشت ممکن دومین قهرمانی منچستریونایتد در لیگ قهرمانان و جام باشگاه‌های اروپا را رقم زدند.

چلسی یک - اشتوتگارت صفر (فینال فصل ۱۹۹٨-۱۹۹۷ جام در جام اروپا)
چلسی پرمهره به رهبری ویالی جوان در حالی که تنها ٣ انگلیسی را در ترکیب داشت با گل زولا، اولین جام اروپایی خودش از سال ۱۹۷۱ را جشن گرفت و بازگشتش به عرصه بزرگان فوتبال اروپا را اعلام کرد.

لیدزیونایتد ۲ - اشتوتگارت یک (دور اول فصل ۱۹۹٣-۱۹۹۲ لیگ قهرمانان اروپا)
لیدز شکست ٣ بر صفر بازی رفت را با برتری ۴ بریک در زمین خودش جبران کرد اما به خاطر گل زده در خانه رقیب باید حذف می‌شد، با این حال یوفا به خاطر استفاده اشتوتگارت از ۴ بازیکن غیر اروپایی (طبق قانون آن زمان هر تیم مجاز به استفاده از حداکثر ٣ بازیکن غیر اروپایی بود) رای به تکرار بازی در زمین بی‌طرف داد. در نهایت لیدزیونایتد در نوکمپ ۲ بریک به برتری و دور بعد رسید.

اورتون ٣ - بایرن‌مونیخ یک (نیمه‌نهایی فصل ۱۹٨۵-۱۹٨۴ جام در جام اروپا)
بزرگ‌ترین شب تاریخ ورزشگاه گودیسون پارک، حاصل بازگشت اورتون از عقب ماندگی یک بر صفر از بایرن در دور برگشت مرحله نیمه‌نهایی فصل ۱۹٨۵-۱۹٨۴ جام در جام اروپا با گل‌های شارپ، گری و استیون بود؛ آنچه برتری ٣ بریک تیم آبی پوش پس از تساوی بدون گل در بازی رفت را در پی داشت و فینالیست شدن و سپس قهرمانی تیم بندر لیورپول را رقم زد.

آستون ویلا یک - بایرن‌مونیخ صفر (فینال فصل ۱۹٨۲-۱۹٨۱ جام باشگاه‌های اروپا)
آستون ویلا با گل زیبای پیتر ویث، برتری تیم‌های شهر بیرمنگام نسبت به باشگاه‌های لندنی در بردن جام‌های اروپایی را رقم زد و این برتری کماکان ادامه دارد. همچنین تا پیش از این پیروزی، بایرن با برتری در فینال فصل ۱۹۷۵-۱۹۷۴ مقابل لیدزیونایتد در قامت تیم رده دهمی همان فصل بوندس‌لیگا، عنوان نازل‌ترین جایگاه یک تیم در لیگ داخلی در زمان قهرمانی در اروپا را در اختیار داشت اما آستون ویلا با قرارگیری در رده یازدهم لیگ انگلیس در فصل قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا، این رکورد را از آن خودش کرد. قهرمانی ویلا، ششمین فتح متوالی جام باشگاه‌های اروپا توسط انگلیسی‌ها بود.

ناتینگام فارست یک - هامبورگ صفر (فینال فصل ۱۹٨۰-۱۹۷۹جام باشگاه‌های اروپا)
تنها گل جان رابرتسون، هامبورگی که با کوین کیگان در مرحله قبل رئال مادرید را برده بود، به زانو درآورد و ناتینگام فارست را به دومین قهرمانی متوالی‌اش رساند. فارست کماکان تنها تیم تاریخ است که بیش از لیگ داخلی‌اش در جام باشگاه‌های اروپا و لیگ قهرمانان اروپا قهرمان شده است!

لیورپول ٣ - مونشن‌گلادباخ یک (فینال فصل ۱۹۷٨-۱۹۷۷ جام باشگاه‌های اروپا)
گلادباخ با ٣ قهرمانی متوالی در بوندس‌لیگا و ۲ بار فتح جام یوفا، ترسناک‌ترین و بهترین تیم دهه ۷۰ آلمان بود اما در اولین حضور در فینال جام باشگاه‌های اروپا در شهر رم مقابل لیورپول حرفی برای گفتن نداشت و رقیب با برتری ٣ بریک برای نخستین بار قهرمان این جام شد.

بایرن‌مونیخ ۲ - لیدزیونایتد صفر (فینال فصل ۱۹۷۵-۱۹۷۴ جام باشگاه‌های اروپا)
در یکی از جنجالی‌ترین فینال‌های اروپایی، هواداران لیدزیونایتد در اعتراض به نادیده گرفته شدن ۲ پنالتی و یک گل تیمشان به زمین ورزشگاه پاریس ریختند و بازی را متوقف کردند. وقتی رقابت از سر گرفته شد، بایرن تیم برتر میدان بود و با ۲ گل در ۲۰ دقیقه آخر برای دومین بار متوالی قهرمان شد. طلایی‌ترین تیم تاریخ لیدزیونایتد به خاطر جنجال هوادارانش ۴ سال از رقابت‌های اروپایی محروم و عملا نابود شد!

لیورپول ٣ - مونشن گلادباخ صفر (فینال فصل ۱۹۷٣-۱۹۷۲ جام یوفا)
تا سال ۱۹۹٨ فینال‌های جام یوفا به صورت رفت و برگشت انجام می‌شد. بارش شدید باران در زمان برگزاری بازی رفت در زمین لیورپول، بازی را در دقیقه ۲۹ به تعطیلی موقت کشاند. در همان زمان، بیلی شانکلی به دلیل آنچه «وزن مناسب» می‌نامید، جان توشاک ولزی را به زمین فرستاد تا با فیزیک مناسبش برای رقیب دردسرساز شود. بازی از سر گرفته شد و لیورپول به کمک توشاک بازی را ٣ بر صفر برد. ۲ گل نیمه اول گلادباخ در دور برگشت کافی نبود و لیورپول ۴۵ دقیقه از یک گل برتری خودش دفاع کرد تا با پیروزی مجموع ٣ بر ۲ قهرمان شود.

وستهام ۲ مونیخ ۱٨۶۰ صفر (فینال فصل ۱۹۶۵-۱۹۶۴ جام برندگان اروپا)
یک سال قبل از برتری انگلیس بر آلمان در فینال جام‌جهانی ۱۹۶۶، هسته اصلی آن تیم طلایی انگلیس به رهبری امثال بابی مور و مارتین پیترز در قالب ستاره‌های وستهام در فینال جام برندگان اروپا، ۲ بر صفر مونیخ ۱٨۶۰ را در ورزشگاه ومبلی بردند و کنار برج‌های دوقلوی ومبلی، قهرمانی سال بعد در جام‌جهانی در همین ورزشگاه را تمرین کردند!


تیم ملی برای همه مردم ایران
و حتی ما خارجی‌های فعال در ایران هست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: طارمی با میل خودش از پرسپولیس رفت و کسی او را بیرون نکرد، او به صورت کتبی نوشت نمی‌خواهم در ایران بازی کنم.
برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین پرسپولیس، گفت: مدیر عامل چند روز است تغییر کرده و عملا فرصتی نبود دور هم باشیم. یک روز قبل از آخرین بازی ما این تغییرات صورت گرفت. یک جلسه داشتیم تا مشکلات حل شود. مشکلات همیشه هست.

* عرب یک‌شبه نمی‌تواند تغییرات فاحش ایجاد کند
وی افزود: عرب یک شبه نمی‌تواند تغییرات فاحشی ایجاد کند. بازیکنان مایل هستند در کوتاه‌ترین مدت مشکلات‌شان حل شود و با شوق و نشاط فراوان کارشان را شروع کنند.

* نیازی به تمرینی بیش از نیم ساعت نداشتیم
سرمربی پرسپولیس در مورد اعتصاب روز گذشته اعضای تیم و اینکه آیا مشکلات حل شده است عنوان کرد: دیروز جلسه داشتیم تا ببینیم به چه شکلی می‌توانیم مشکلات تیم را کم کنیم. همچنین جلسه ناهار از سوی یکی از اسپانسرها را داشتیم و با مدیرعامل هم صحبت کردیم، نیازی به برگزاری تمرین بیشتر از نیم ساعت هم نداشتیم.

* طارمی چه گفته؟
برانکو در مورد اینکه در لیستش چه بازیکنانی حضور دارند و این روزها از مهدی طارمی صحبت شده است و اینکه او روز گذشته در مصاحبه‌اش علیه برانکو کنایه‌ای را مطرح کرده است، عنوان کرد: چه گفته شده است؟ نمی‌دانم موضوع چیست و توجهی هم به این مسائل ندارم.

* جذب بازیکنان جدید بستگی به وضع مالی باشگاه دارد
وی در ادامه عنوان کرد: ما مهدی ترابی، سروش رفیعی،‌مهدی شریفی و مهدی شیری را جذب کردیم،‌ اگر بازیکن دیگری را هم جذب کردیم اطلاع‌رسانی می‌کنیم. جذب سه بازیکن دیگر هم داریم که باید دید آیا این مسئله عملی می‌شود یا نه. این موضوع بستگی به باشگاه‌ها،‌ خواست بازیکنان و وضعیت مالی ما دارد. اولین گروه بازیکنان را جذب کرده‌ایم که این خیلی مهم است.

* تیم ملی برای همه است، حتی برای ما خارجی‌ها
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه سروش رفیعی مصاحبه عجیبی انجام داده و در شرایطی که برانکو همیشه از تیم ملی حمایت می‌کند، این بازیکن گفته است تیم ملی دوست داشتنی نیست، اظهار داشت: چرا این سوال را از من می‌پرسید، از رفیعی سوال کنید. من نمی‌توانم حرف دیگران را تفسیر کنم. صد بار گفته و باز هم تکرار می‌کنم همه هواداران،‌ بازیکنان،‌ کادر فنی و مدیریت پرسپولیس از تیم ملی حمایت می‌کنند. دیگر در مورد تیم ملی از من سوال نکنید. ما حمایت می‌کنیم حالا مربی آقای مجتبی یا هر شخص دیگری باشد. تیم ملی یک تیم شخصی نیست. تیم ملی برای همه مردم ایران و حتی ما خارجی‌های فعال در ایران هست. اگر تیم ملی موفق شود این مسئله موفقیت من هم هست. همه ما هواداران، بازیکنان، کادر فنی و مدیریت قطعا از تیم ملی حمایت می‌کنیم. دوست دارید یک بار دیگر این مسئله را بیان کنم؟

* تا الان آیا علیه تیم ملی صحبت کرده‌ام؟
برانکو در مورد اینکه صحبت‌های او در بهبود جو موجود برای حمایت از تیم ملی تاثیرگذار است، عنوان کرد: تا به الان چه زمانی در مورد تیم ملی بد صحبت کردم و علیه آن صحبتی را مطرح کردم؟ کی در مورد اشخاص حاضر در تیم ملی صحبت کردم؟

* چه زمانی جو تیم ملی را برهم زده‌ام که حالا بخواهم آن را آرام کنم؟
وی در مورد اینکه بیان می‌کند تا به حال علیه تیم ملی صحبت نکرده اما طرفداران کی‌روش می‌گویند او اعلام کرده بازیکنان در بازگشت از اردوی تیم ملی اضافه وزن دارند، گفت: ابتدا بگویید این افراد طرفدار کی‌روش هستند یا طرفدار تیم ملی؟ الان مشکل کجاست؟ چه کسی این ایده را مطرح کرده که من علیه تیم ملی حرف زدم؟ افرادی که اطراف تیم ملی هستند آیا آنها طرفدار پرسپولیس بودند؟ چرا من باید جواب شما را بدهم؟ من در حال سوال کردن از شما هستم. من چه زمانی علیه تیم ملی صحبت کردم؟ چه زمانی من بد صحبت کردم که الان بخواهم با خوب صحبت کردن جو را مثبت کنم؟ شما فکر می‌کنید من می‌خواهم با یک عده همصدا شوم؟ ۱۵ مربی دیگر در لیگ ایران فعال هستند، ۱۶ سبک و روش مختلف در لیگ فعالیت دارند. آیا من باید همفکر این ۱۵ نفر باشم؟ تنوع دیدگاه وجود دارد. ما با همه رفیق هستیم اما آنها برای خودشان و من هم برای تیم خودم می‌جنگم. اصلا وقت ندارم در مورد دیگران حرف بزنم یا ببینم چه چیزی در مورد من گفته می‌شود و چه چیزی علیه من می‌نویسند. باز هم تکرار می‌کنم هواداران تیم پرسپولیس، مدیریت و کادر فنی و بازیکنان همگی با توجه به بحث پرچم ایران هواداران تیم ملی هستند.

* جذب بازیکن کار راحتی نیست اکثر بازیکنان تیم دارند
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه آیا با توجه به مشکلات تیمش در دفاع چپ و راست به دنبال جذب بازیکن جدید است، گفت: در این مقطع نمی‌توان خیلی بازیکن گرفت. اکثر بازیکنان قرارداد دارند و باشگاه‌هایشان رضایت نامه نمی‌دهند. ما ۴-۵ بازیکن گرفته‌ایم و تلاش می‌کنیم ۲-٣ بازیکن دیگر هم جذب کنیم. تیمی که الان داریم نشان داده بهترین تیم است.

* همه باید نگران پرسپولیس باشند
برانکو در مورد اعتصاب روز گذشته بازیکنان به دلیل مشکلات مالی و اینکه نگران بحث قرارداد خودش نیست گفت: همه باید نگران باشند، مهمترین هدف مدیریت جدید تلاش برای ثبات مالی باشگاه است. این کار آسانی نیست. از همه انتظار داریم این مشکل را حل کنند.

*طارمی اشتباه کرد، هم خودش و هم باشگاه جریمه شدند
وی در پاسخ به این سوال که آیا موافق بازگشت مهدی طارمی است، عنوان کرد: از چه مشکلاتی صحبت می‌کنید؟ طارمی با میل خودش از پرسپولیس رفت و کسی او را بیرون نکرد. او به صورت کتبی نوشت نمی‌خواهم در ایران بازی کنم. نمی‌دانم چرا دائم بحث مشکلات را می‌گویید. بله او اشتباه کرد و با دو باشگاه قرارداد بست. هم طارمی و هم باشگاه جریمه شدند اما زندگی ادامه دارد. این یک تجربه خوب و بد برای طارمی و باشگاه بود. باشگاه‌های اروپایی هم به خاطر بی‌نظمی مالی جریمه می‌شوند. آنها بازیکنانی می‌گیرند که نباید جذب می‌کردند. این مشکلات همه جا پیش می‌آید.

* شخصیت‌بازیکنان نتایج خوبی برای پرسپولیس رقم زد
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه آیا شجاع خلیل‌زاده با توجه به تعطیلات نیم‌فصل مصدومیت خود را مداوا خواهد کرد، اظهار داشت: بابت سوالی که پرسیدید تشکر می‌کنم. شجاع خلیل‌زاده، سیامک نعمتی، سیدجلال حسینی، بشار رسن و کمال کامیابی‌نیا با مصدومیت بازی می‌کردند. این نفرات شخصیت بالایی از خود نشان دادند. شخصیت‌شان مهمترین فاکتور برای کسب نتایج تیم بود. شخصیت خود را نشان دادند و از آنها بابت این مسئله تشکر می‌کنم. وظیفه ما این است که همه را به سلامت کامل برسانیم. کادر پزشکی ما وظیفه سنگینی دارد و باید کار را سازماندهی کند تا از طریق بخش پزشکی و ایفمارک هر چه سریع‌تر به بهبودی برسند.

* اگر به جام باشگاه‌های جهان می‌رفتیم باز هم با لیگ مشکل داشتیم
برانکو در مورد رویارویی کاشیما با رئال مادرید در جام باشگاه‌های جهان و اینکه آیا پرسپولیس می‌توانست در این جایگاه باشد، گفت: متاسفانه ما الان در این بازی‌ها نیستیم. به این موضوع خیلی نزدیک بودیم اگر به جام باشگاه‌های جهان می‌رفتیم باز هم با لیگ مشکل داشتیم.

* اجازه نمی‌دهم کسی تلاش بازیکنان را کوچک نشان دهد
وی در مورد اینکه برنامه ۹۰ دیروز مباحث داوری را بررسی کرده و با وجود اینکه پدیده بیشترین نفع را از داوری برده، پرسپولیس هم از داوری سود برده است، گفت: این آمار را الان شنیدم. این آمار را کارشناسان داوری آنالیز کردند. من و شما در آن نقشی نداشتیم. پرسپولیس کمترین سود را از داوری برده است. این چیزی که در این مدت شاهد آن بودم. ما فقط مشغول بازی، تمرین و کار هستیم. خودمان را با چیزهای دیگر مشغول نمی‌کنیم. البته ناراحت هستم چرا که برخی تلاش می‌کنند تا زحمت و موفقیت بازیکنان ما را کوچک نشان دهند. بازیکنان ما استحقاق کسب این نتایج را داشتند و اجازه نمی‌دهم کسی تلاش آنها را کوچک نشان دهد. علاقه‌ای ندارم به بحث سایر تیم‌ها بپردازم. خوشحالم در برنامه نود به این مسئله پرداخته شد تا همه چیز شفاف شود. من نمی‌گویم اشتباهات عمدی بود، داورها هم مثل ما دچار اشتباه می‌شوند. مهمترین موضوع این است که اشتباهات عمدی نباشد. صحبت‌هایی که درباره فغانی کردم برای حمایت از او بود تا مشخص شود چرا او توانسته به سطح اول جهان برسد و یکی از داوران مطرح شود. فوتبال ایران به جای اینکه به داشتن این داور افتخار کند سعی می‌کنند او را تحقیر و کوچک کنند.

* باشگاه باید وظایفش را به بهترین شکل انجام دهد
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه آیا بهتر نبود باشگاه هزینه‌هایی که در این دو پنجره نقل و انتقالات انجام نداده را جمع می‌کرد تا الان مشکلاتش را حل می‌کرد: گفت: این سوال به من مربوط نمی‌شود، البته همه ما اعتقاد داریم باشگاه باید وظایفش را به بهترین شکل انجام دهد.
برانکو در مورد اینکه پرسپولیس سه مهاجم دارد اما الان از وحید خشتان و رضا قوچان‌نژاد بازیکنان دیگری صحبت می‌شود، عنوان کرد: همانطور که گفتم سه بازیکن جدید قرار است جذب کنیم.

* توان مالی باشگاه برسد به قطر می رویم
وی در مورد اینکه آیا اردوی پرسپولیس در ترکیه است یا قطر، عنوان کرد: باید ببینیم کدامیک انتخاب خواهند شد. تصمیم من سفر به قطر است چرا که آنجا شرایط آب و هوایی، ثبات بیشتری دارد. سه بار در آنتالیا اردو برپا کردم، یک بار ۴ روز به طور مدام باران می‌بارید و حتی نمی‌شد با ماشین بیرون رفت. به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم به قطر برویم البته اگر توان مالی باشگاه برسد وگرنه که باید در همین تهران کارمان را دنبال کنیم.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه باشگاه هیأت مدیره ندارد و آیا این مسئله در فصل نقل و انتقالات ایجاد مشکل نمی‌کند، گفت: الان عرب در باشگاه حضور دارد، هیأت مدیره هم قطعا به زودی انتخاب می‌شود.

*عرب تجربه دارد و پتانسیل مالی باشگاه را می داند
برانکو در مورد اینکه عرب تجربه مذاکره و جذب بازیکن ندارد،‌گفت:‌ او تجربه دارد، او پتانسیل مالی باشگاه را می‌داند،‌ در مورد اسم بازیکنان هم من تصمیم می‌گیرم. در مورد بحث مالی هم هیچ وقت دخالت نداشتم و نمی‌دانم بازیکنان چقدر قرارداد دارند. این مسئله مربوط به باشگاه است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست