یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پنالتی رونالدو و فقرای ایران!
زیبا، خشن و پرماجرا آژاکس۳ - بایرن۳؛ کهکشان به زمین افتاداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۲ آذر ۱٣۹۷ -  ۱٣ دسامبر ۲۰۱٨بخش ورزشی: شب آخر دور نخست لیگ قهرمانان اروپا دیشب با برگزاری چند دیدار به پایان رسید و تیمهای صعود کننده مشخص شدند. گل سر سبد دیدارهای دیشب بازی آژاکس آمستردام با بایرن مونیخ آلمان در استادیوم –یوهان کرویف- بود. در این دیدار فوق العاده سرعتی و خشن ولی زیبا و جذاب ستاره درخشان آن -کلمن تورپن - داور جوان فرانسوی بود. من دو بازی را که این داور قبلا قضاوت کرده دیده ام. آن چه که در آن بازی ها و آن چه که در جریان دیدار دیشب آژاکس و بایر مونیخ روی داد از نظر قضاوت و تصمیمات این داور مقتدر فرانسوی یک سان می نمود. نزدیکی به تمام صحنه ها و تصمیم گیری آنی و خیلی سریع از جمله این تشهابهات بود. دو بازیکن اخراجی از دو تیم و دو پنالتی برای هر دو تیم را این داور جوان با قاطعیت و صحیح گرفت و هر کارت زردی را که داد و کارتهای زرد دیگری را نیز که نداد منطقی و درست بود. مدیریت وی وقتی بیشتر آشکار می شد که در جریان بازی فیزیکی و خشن دو تیم وی از آوانتاژهائی استفاده می کرد که به سرعت و جذابیت بازی کمک می کرد. وی ۷ دقیقه وقت اضافی در نیمه دوم گرفت.

به گزارش "ورزش سه"، در این دیدار پرگل و جذاب که دو اخراجی هم داشت، دو تیم چند بار پیروزی را دست به دست کردند و در نهایت به تقسیم امتیازات رضایت دادند.
بایرنی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی، چند موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه آژاکس ایجاد کردند اما نتوانستند به گل برسند. در دقیقه ۱۲، سرژ گنابری می توانست اولین گل بازی را به نام خود ثبت کند اما ضربه او را اونانا با یک واکنش خوب، از بالای دروازه به بیرون فرستاد.
اما تنها یک دقیقه بعد، بایرن سرانجام به گل رسید. روی یک پاس در عمق عالی از گنابری بود که روبرت لواندوفسکی صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دقیق، کار را تمام کرد.
بعد از این گل بازیکنان میزبان پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۱۹ به گل تساوی برسند اما روی فرصتی که دوشان تادیچ ایجاد کرد، دالی بلیند دو بار پیاپی دروازه مانوئل نویر را هدف قرار داد اما هر بار مدافعان بایرن سد راه شدند و در نهایت این موقعیت از دست رفت.
حملات آژاکس ادامه داشت اما این بایرن بود که در دقیقه ۲۷، روی یک ضدحمله بسیار خطرناک، تا آستانه زدن گل دوم پیش رفت. این توماس مولر بود که حرکت را از زمین خودی آغاز کرد و پاس عمقی او را گنابری با یک پاس عرضی، به یک موقعیت گلزنی عالی برای لواندوفسکی تبدیل کرد اما ضربه او از داخل محوطه جریمه را اونانا عالی دفع کرد و ضربه بعدی را هم جاشوا کیمیچ از بالای دروازه به بیرون زد.
در ادامه کمی از ضرباهنگ بازی کاسته شد اما در دقایق پایانی این نیمه، باز هم بازیکنان آژاکس بودند که برای زدن گل تساوی پیش کشیدند اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت این نیمه با همان یک گل به سود بایرن به پایان رسید. نیمه دوم آژاکس بهتر آغاز کرد و با پرس از جلوی زمین، دردسر زیادی برای بازیکنان بایرن ایجاد کردند. بازی با همین روند ادامه داشت تا اینکه تیم میزبان در دقیقه ۶۱ توانست به گل تساوی برسد. روی یک پاس در عمق، فن دن بیک کنار محوطه شش قدم بایرن صاحب توپ شد و پاس در عرض او را تادیچ با یک بغل پای ساده، تبدیل به گل کرد.
بایرنی ها خیلی زود می توانستند کار را به پیروزی بکشند اما باز هم واکنش عالی اونانا روی ضربه سر لواندوفسکی، اجازه نداد دروازه آژاکس باز شود.
دو دقیقه بعد، خطای ووبر روی گورتسکا، فرصت یک ضدحمله خطرناک را از بایرن گرفت و داور هم او را با کارت قرمز جریمه کرد تا کار برای میزبان دشوارتر شود.
اما این برتری نفری بایرن، تنها ٨ دقیقه پایدار بود و در دقیقه ۷۵، خطای شدید توماس مولر روی بازیکن آژاکس، یک کارت قرمز مستقیم را برای او به همراه داشت. حملات دو تیم ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه ٨۱، آژاکس صاحب یک ضربه پنالتی شد. خطای بواتنگ روی دولبرگ، باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. تادیچ پشت ضربه قرار گرفت و با یک ضربه دیدنی، توپ را به طاق دروازه بایرن کوبید.
اما این برتری هم چندان پایدار نبود و در دقیقه ٨۶، بایرنی ها صاحب ضربه پنالتی شدند. خطای مدافع آژاکس روی تیاگو آلکانتارا، داور را مجاب کرد که نقطه پنالتی را نشان بدهد. لواندوفسکی پشت ضربه ایستاد و با یک ضربه دقیق، کار را تمام کرد.
دو دقیقه بعد، بایرن به گل سوم رسید. این بار تیاگو بود که در نقش گلساز ظاهر شد و روی پاس او، کینگزلی کومان با ضربه ای دقیق، حساب کار را تمام کرد.
در حالی که به نظر می رسید بازی با همین نتیجه به پایان خواهد رسید، آژاکس در پنجمین دقیقه از وقت های تلف شده، به گل تساوی دست پیدا کرد. روی یک رفت و برگشت، توپ در مقابل دروازه بایرن به تالیافیکو رسید اما پیش از اینکه او ضربه نهایی را بزند، نیکلاس سوله به اشتباه دروازه خودی را باز کرد. در نهایت بازی با همین نتیجه به پایان رسید.

والنسیا ۲ - ۱ یونایتد؛ مورینیو تعارف آلگری را رد کرد!
والنسیا موفق شد در مستایا با نتیجه ۱-۲ منچستریونایتد را مغلوب کند.
منچستریونایتد در شبی که اشتباهات فردی زیادی داشت در نهایت با دو گل مغلوب والنسیا گشته و گرچه می توانست در صورت پیروزی عنوان صدرنشینی را از آن خود کند، اما در نهایت به عنوان تیم دوم راهی دور حذفی لیگ قهرمانان شد. در دقایق ابتدایی والنسیا صاحب توپ و میدان بود و بعد از خلق یکی دو موقعیت نصفه و نیمه در نهایت در دقیقه ۱۶ موفق به باز کردن دروازه یونایتد شد.
دفع توپ اشتباه فیل جونز باعث شد توپ در محوطه جریمه به کارلوس سولز برسد و او نیز با یک ضربه زمینی و دقیق به گوشه دروازه سرخیو رومرو موفق شد گل اول والنسیا را به ثمر برساند. بعد از دریافت گل، منچستریونایتد در تلاش برای جبران بود و در دقیقه ۲۶ می توانست به گل تساوی برسد اما ضربه خوان ماتا با دخالت دیاخابی دفع شد. در دقیقه ٣۲ والنسیا تا آستانه زدن گل دوم هم پیش رفت اما ضربه سر باتشوایی روی ارسال پیچینی با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. در دقیقه ٣۶ پل پوگبا روی ارسال فلینی در دهانه دروازه و در شرایطی که دروازه خالی بود، فرصت بسیار خوبی برای زدن گل تساوی داشت اما ضربه او در محوطه جریمه در حالتی نامتعادل به بیرون رفت.
در ادامه اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد و در نهایت والنسیا با برتری ۰-۱ و در شرایطی که یونایتد حتی یک شوت درون چارچوب هم نداشت راهی رختکن شد. با شروع نیمه دوم والنسیا به گل رسید. پاس در عمق پارخو با اشتباه عجیب فیل جونز و گل به خودی او همراه شد تا یونایتد گل دوم را نیز دریافت کند.در دقیقه ۵۷ اریک بایی فرصت خوبی برای کاهش اختلاف داشت اما ضربه والی او در محوطه با اختلاف کمی از بالای دروازه والنسیا به بیرون رفت. در دقیثه ۶۴ سانتی مینا فرصت خوبی برای زدن گل سوم داشت اما ضربه او در محوطه با عکس العمل رومرو همراه شد.
در دقیقه ۷۴ مارکوس راشفورد با یک ضربه محکم از پشت محوطه دروازه والنسیا را تهدید کرد اما دومنک با یک واکنش خوب دروازه تیمش را نجات داد.حملات یونایتد ادامه یافت و این تیم در دقیقه ٨۷ با ارسال اشلی یانگ و ضربه سر راشفورد موفق شد یکی از گل ها را جبران کرده و اختلاف را به حداقل برساند.در لحظات پایانی خوان ماتا فرصت بسیار خوبی را از دست داد و در نهایت والنسیا با نتیجه ۱-۲ یونایتد را مغلوب کرده و راهی لیگ اروپا شد.

اولی سیتیزن ها قطعی شد
سیتی ۲-۱ هوفن هایم؛ بازگشت با گل های سانه
سیتی در شرایطی که ابتدا عقب افتاده بود، به لطف دبل سانه توانست بر هوفن هایم غلبه کرده و به عنوان تیم اول راهی یک هشتم نهایی شود.
منچسترسیتی که پیش از این صعودش به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را مسجل کرده بود، در زمین خود میزبان هوفن هایم بود. حریف آلمانی باید سیتی را شکست می داد و شاختار نیز به لیون می باخت تا به لیگ اروپا راه یابد. سیتی با یک تساوی هم می توانست رتبه اول خود را قطعی کند.
بازی با حملات سیتی شروع شد و مطابق انتظار خیلی زود کنترل توپ و میدان را در اختیار گرفت. شوت سانه که توسط مدافعان هوفن هایم بلوکه شد، اولین اخطار جدی سیتی به میهمان بود. پس از یکی دو فرصت نصفه و نیمه که از دست رفت، هوفن هایم دقیقه ۱۵ به پنالتی دست یافت.
لاپورته با خطا روی هوبنر یک پنالتی به هوفن هایم داد و آندره کراماریچ آن را به گل بدل کرد. سیتی برای جبران یکپارچه حمله شد و از چپ و راست روی دروازه هوفن هایم توپ ریخت. بهترین بخت سیتی دقیقه ٣۲ روی یک ضربه ایستگاهی حاصل شد که ضربه سر اوتامندی با بدشانسی به تیر افقی برخورد کرد.
در نهایت و دقیقه ۴۶ بازی سیتی مزد برتری خود را گرفت و به گل تساوی دست یافت. ضربه کاشته تماشایی سانه اجازه نداد تا سیتی شکست خورده به رختکن برود و بازی ۱-۱ شد.
سیتی که نیمه دوم را هم مسلط و هجومی آغاز کرده بود، دقیقه ۵۰ تا آستانه زدن گل برتری پیش رفت اما گلر هوفن هایم ابتدا ضربه سر لاپورته را برگشت داد و در ریباند بازهم لاپورته را ناکام گذاشت و توپ راهی کرنر شد.
سیتی دقایقی بعد یک فرصت باورنکردنی را از دست داد. استرلینگ، برناردو سیلوا و سانه با گلر هوفن هایم تک به تک شدند ولی در نهایت سیلوا توپ را مقابل دروازه از دست داد و این موقعیت گل در نهایت منجر به کرنر شد!!
کمی بعد هوفن هایم یک موقعیت تک به تک را از دست داد و ادرسون توپ را برگشت داد تا اینکه دقیقه ۶۱ سیتی به گل رسید. پاس تودر عالی استرلینگ به سانه رسید و او هم در شرایط تک به تک، با یک ضربه دقیق توپ را به قعر دروازه فرستاد.
سیتی دقیقه ٨۷ می تواتست فاصله را بیشتر کند اما ضربه بغل پای استرلینگ روی سانتر فودن با اختلاف اندکی از کنار دروازه راهی اوت شد. در نهایت سیتی موفق شد این بازی را با برتری ۲-۱ به اتمام رسانده و جایگاه اولی خود را قطعی کند.

رئال مادرید ۰ – ٣ زسکامسکو؛ به یاد لوپتگی!
رئال مادرید در شبی عجیب با ٣ گل در خانه خود مغلوب زسکامسکو شد.
اگرچه صعود و صدرنشینی رئال مادرید پیش از این دیدار نیز مسجل شده بود، اما آنها با ارائه نمایشی ضعیف در برنابئو با ٣ گل برابر زسکا مغلوب شدند تا دومین شکست در کارنامه سانتیاگو سولاری ثبت شود. رئال مادرید در بازی رفت نیز با هدایت خولن لوپتگی با یک گل در روسیه برابر زسکا شکست خورده بود.
اولین فرصت بازی در دقیقه ۱۱ و روی همکاری ایسکو و وینیسوس برای رئال مادرید ایجاد شد اما حضور به موقع مدافعان زسکا خطر را رفع کرد.در دقیقه ۲٣ رئال مادرید صاحب بهترین فرصت برای زدن گل اول شد اما نفوذ و ضربه وینیسیوس با مهار آکنیف همراه شد و در ریباند نیز ضربه آسنسیو به دیرک دروازه زسکا برخورد کرد.در دقیقه ٣۱ و با همکاری آسنسیو و بنزما، رئال مادرید می توانست به گل برسد اما باز هم آکنیف عکس العمل خوبی برابر ضربه مهاجم اسپانیایی نشان داد.
اما در دقیقه ٣۶ زسکا بود که به گل اول رسید. روی پاس سیگوردسون، چالوف در محوطه صاحب فرصت شد و با یک ضربه فنی و تماشایی به گوشه دروازه گل اول را به ثمر رساند.اما دقایقی بعد و در عین ناباوری، با ناهماهنگی مدافعان رئال مادرید توپ در مقابل شنیکوف قرار گرفت و وی با ضربه ای والی از گوشه محوطه گل دوم را به ثمر رساند و نیمه نخست با برتری ۰-۲ زسکا به اتمام رسید.
اولین فرصت نیمه دوم برای رئال مادرید ایجاد شد اما ضربه محکم وینیسیوس با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.در دقیقه ۵۷ زسکا می توانست به گل سوم هم دست یابد اما ضربه زیبای ولاسیچ با مهار تماشایی تیبو کورتوا همراه شد. در دقیقه ۶٣ و با اشتباه مدافعان زسکا، رئال مادرید می توانست اختلاف را به حداقل برساند اما ضربه سر مدافع مسکو روی سقف دروازه تیمش نشست.در دقیقه ۷۲ رئال مادرید به شکل اتفاقی صاحب یک فرصت بسیار خوب شد اما ضربه بازیکن رئال از پشت محوطه بعد از برخورد به مدافعان تبدیل به موقعیت خطرناکی شد ولی آکنیف توپ را مهار کرد.
اما در دقیقه ۷۵ زسکا به گل سوم هم رسید. روی پاس ولاسیچ، سیگوردسون با یک بغل پای دیدنی و با استفاده از اشتباه کورتوا گل سوم را نیز به ثمر رساند.
در ادامه رئال مادرید سراپا حمله شد اما نمی توانست موقعیت خاصی روی دروازه زسکا ایجاد کند و در نهایت تیم روسی با همان ٣ گل در برنابئو دست به خلق شگفتی بزرگی زد و رئال مادرید را در برنابئو مغلوب کرد.


بیرانوند: وقتی پنالتی رونالدو را گرفتم گفتم خدایا به همه فقرا کمک کن
علیرضا پیرانوند جوان روستائی خرم آبادی که اینک دروازه بان شماره یک تیم ملی و پرسپولیس است در گفتگوئی با یک سایت کروات از فقر خانواده اش سخن گفته است. وی چندی است بخاطر خصلت و سادگی روستائی اش در مدار تبلیغات عقیدتی جمهوری اسلامی قرار گرفته است. مخالفان بیشماری در فضای مجازی که انتخاب وی را به عنوان سفیر نماز یا نامه به رهبری را بشدت نفی و محکوم کردند. همیشه سادگی و زودباوری و فقر و محرومیت از جمله عواملی هستند که افراد زیادی در دام برنامه های عاملان استفاده و سوء استفاده از آنان می افتند! وی از پنالتی رونالدو و فقرا می گوید. دروازه بانی که وقتی برای آزمایش در تیم نفت به تهران آمده بود در کنار خیابان شب را به صبح رسانده و رهگذران تصور می کنند که گدای خیابانی است!
دروازه‌بان تیم ملی ایران و پرسپولیس درباره حضور در این تیم، مهار پنالتی‌ کریستیانو رونالدو زندگی سختش در کودکی به صحبت پرداخت.

به نقل ازسایت کروات اسلوبودان دالماسیکا (slobodnadalmacija)، علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان ۲۵ ساله داستان زندگی جالبی دارد. ابتدا گاردین درباره این مساله نوشت: دروازه‌بانی که زمانی بی‌خانمان بود، ولی توانست روزی پنالتی‌ کریستیانو رونالدو را در جام جهانی مهار کند. حالا مصاحبه علیرضا بیراوند با این نشریه کروات را در زیر می‌خوانیم:

* شما پیشینه سختی در زندگی داشتید؟ چطور توانستید با این همه مشکل به موفقیت برسید؟
بله. درست است. من در شرایط سختی بزرگ شدم. در روستاهای لرستان بودیم و تنها شهری که می‌شناختم خرم‌آباد بود. پدر من چوپان بود. او به شهر می‌رفت و مقادیر زیادی شیر و پنیر از ۱۲ گوسفندی که داشتیم می‌فروخت. ما در فقر شدیدی زندگی می‌کردیم. هم من و هم خواهران و خانواده‌ام. غذای خیلی خوبی مصرف نمی‌کردیم. می‌توانید تصور کنید که چقدر زندگی در آن شرایط دور افتاده سخت بود، ولی من به تهران رسیدم و برای نفت تهران و حال برای تیم فوتبال پرسپولیس و برای تیم‌ ‌ملی ایران بازی می‌کنم. همه این موانع را پشت سر گذاشته‌ام. از بی‌خانمانی تا کار در پیتزا فروشی.

* آیا شما بعد از این که درآمد خوبی از فوتبال به دست آورید به خانواده‌ات که در این سختی در کنارت بودند، کمک کردید؟
خانواده‌ من در حال‌ حاضر ۳۰۰ راس گوسفند دارند که من برای آن‌ها خریداری کرده‌ام. آن‌ها هنوز مشغول پرورش گوسفندان هستند. در حال‌ حاضر فروش پدرم از این راه بیش‌تر شده است. دیگران هم تغییر کرده‌اند، خصوصا بستگانی که داشتم. روزی نمی‌خواستند از ما بشنوند و هیچ وقت به ما کمک نکردند. امروز همه من را تمجید می‌کنند.

* شما پرتاب دست‌های خیلی معروفی دارید که کمی غیرطبیعی است. هیچ کس در دنیا نمی‌تواند این قدر توپ را با دست بلند پرتاب کند. از این مساله برای ما بگو.
به عنوان یک چوپان در کنار خانواده‌ام همیشه سنگ در دستانم بود تا از گوسفندان مراقبت کنم. نمی‌توانستم که با آن‌ها فوتبال بازی کنم (با خنده). البته من برای خودم تفریحاتی داشتم و در آن جا پرتاب‌هایی با سنگ می‌کردم. آن جا با سنگ‌های خیلی سنگینی برای خودمان موانع ایجاد می‌کردیم و از فواصل دور با دست‌مان این موانع را نشانه گیری می‌کردیم و همین باعث شد که پرتاب دست‌هایم قوی‌ شود. در حال‌ حاضر می‌توانم توپ را ۷۰ متر هم پرتاب کنم. مهم‌ترین مساله حفظ شانه‌ها و عضلات دست است. هم اکنون متاسفانه پسر هفت ساله‌ام از این حرکت تقلید می‌کند. او در تلویزیون دیده است که من این کار را انجام می‌دهم. او کنترل تلویزیون و هر چیزی که در دم دستش پیدا کند را بر می‌دارد و به این ور و آن ور پرتاب می‌کند. او کنترل را محکم به سمت صفحه تلویزیون پرتاب می‌کند به همین خاطر او صفحه دو تلویزیون را شکسته است و پنج هزار دلار خسارت وارد کرد. علاوه بر این من یک دختر کوچک‌تر هم دارم. من و همسرم باید مراقب آن‌ها باشیم.

* شما بعد از مهار پنالتی‌ کریستیانو رونالدو به یک قهرمان در ایران تبدیل شده‌اید. آن بازی با تساوی به پایان رسید و شما بعد از آن به خانه بازگشتید و نتوانستید به دور بعد جام جهانی راه پیدا کنید، هر چند که از شما به عنوان یک قهرمان در بین اهالی فوتبال ایران یاد شد و می‌شود. درباره این مساله و مهار پنالتی‌ کریستیانو رونالدو برای ما توضیح دهید؟
قبل از آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و در قرعه‌کشی بعد از این که مشخص شد ما با پرتغال و کریستیانو رونالدو هم گروه شدیم من پیام‌های زیادی در شبکه‌های مجازی دریافت کردم. خیلی‌ها به تمسخر پرداختند و کار من را تمام شده دانستند. این ناراحت کننده بود که هواداران ایرانی چنین پیام‌هایی را ارسال می‌کردند. بعد از این که داور پنالتی‌ را گرفت و رونالدو پشت توپ قرار گرفت می‌دانستم که بهترین جواب این است که خودم را نشان دهم و دست کریستیانو را بخوانم. می‌دانستم که این مهاجم پرتغالی به سمت چپ من پنالتی‌ می‌زند و محکم هم این کار را انجام خواهد داد. نمی‌خواستم کریستیانو حرکت پای من را ببیند ولی از قبل این تصمیم را گرفته بودم که به کدام جهت حرکت کنم. بعد از این که آن پنالتی‌ را مهار کردم دیگر چیزی را به یاد نمی‌آورم. فقط زیر لب می‌گفتم خدای عزیزم. حالا لطفا به فقرا کمک کن. ‌دقیقه ۵۵ بود که آن پنالتی‌ را گرفتم و حس می‌کردم که روی ابرها هستم. بازیکنان به من می‌گفتند حواست کجاست، در زمین هستی؟

* در ادامه‌ شما برای تیم فوتبال پرسپولیس به میدان رفتید و در تیم برانکو ایوانکوویچ کار می‌کنید. از حضور در پرسپولیس در این مدت، بگو.
بله. برانکو بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به من تبریک گفت‌ و استراحت داد و در سه بازی نخست رادوشوویچ را درون دروازه‌ قرار داد. او به من گفت‌ که در حال‌ حاضر انتظارات از تو بالا رفته است و همه هواداران این انتظار را دارند که تمام شوت‌ها را مهار کنم. من در کنار ایگور، مربی دروازه‌بانان و همین طور رادوشوویچ، دروازه‌بان دوم تیم خیلی پیشرفت کردم و بهتر شدم. در پرسپولیس سخت تمرین می‌کنم و جو خیلی خوبی در تیم حاکم است. همکاری خیلی خوبی با رادو در پرسپولیس دارم. از نظر تکنیکی او دروازه‌بان خیلی خوبی است. ایگور هم خیلی از ایرادات من را بر طرف کرد. شاید یک میلیون ایراد داشتم که همه آن‌ها را با کمک ایگور بر طرف کردیم. خصوصا در نحوه دفاع کردن و بازی خوانی. البته در کنار برانکو که این همه به شما اعتماد دارد و شما را دوست دارد، پیشرفت کردن عجیب نیست.

* شما صحبت‌هایی از رفتن کرده‌اید و از تیم‌های هم‌چون فنر باغچه ترکیه، رئال سیوسیداد اسپانیا و چند باشگاه انگلیسی به عنوان مشتریان شما یاد شد، ولی شما هنوز در ایران حضور دارید. در این باره توضیح دهید.
من پیشنهاد خیلی خوبی دارم ولی عجله‌ای برای رفتن ندارم. فکر می‌کنم که درست‌ترین پیشنهاد در بهترین زمان ممکن فرا خواهد رسید و هم من و هم پرسپولیس راضی و خوشحال خواهیم بود. فعلا عجله‌ای برای رفتن از پرسپولیس ندارم.

اولین کسی که پنالتی‌ کریستیانو رونالدو در جام جهانی را مهار کرد؟
علیرضا بیرانوند. تنها دروازه‌بانی است که توانست در جام جهانی، پنالتی‌ این مهاجم پرتغالی را مهار کند و به همین خاطر در کتاب تاریخ فوتبال از این حیث نامش ماندگار خواهد بود.
این دروازه‌بان ایرانی در انتخابی جام جهانی روسیه توانست ۱۲ کلین شیت به همراه تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران داشته باشد که از این حیث نیز آمار جالب توجهی از خود بر جای گذاشت.
بیرانوند در بخش پایانی صحبت‌های خود، گفت‌: من هیچ وقت به آمار و ارقام نگاه نمی‌کنم، ولی وقتی چنین چیزهایی را می‌شنوم خوشحال می‌شوم. درباره کریستیانو رونالدو هم همین طور. خوشحالم که سریال گل زدن‌های او برابر من متوقف شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست