یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

خانمها! لطفا خودتان را باور داشته باشید
بازگشت امپراطور، توپ طلا برای سلطان، ۳۰ نامزد برای یک نفر!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۲ آذر ۱٣۹۷ -  ٣ دسامبر ۲۰۱٨


* یوفا اعلام کرد از سال ۲۰۲۱ سومین رقابت‌های باشگاهی در اروپا با نام لیگ اروپا ۲ برگزار خواهد شد.

بخش ورزشی: از امپراطور تا سلطان- اوایلی که افشین قطبی از کره جنوبی و آمریکا راهی ایران شد و رهبری تیم پرسپولیس را بر عهده گرفت فردی بود آرام، متین، منطقی، بدور از هیجان و صادق در گفتار و کردار. از عیب و نقص تیم خود گفتن اگر وجود داشت و از حریف خود به نیکی یاد کردن حتی اگر مستحق پیروزی یا شکست نبود.
آن موقع برای وی نوشتیم که مراقب باش و فضای فوتبال ایران و فرهنگ منحط نظام سیاسی حاکم بر آن شما را در خود هضم نکند. قطبی چهار و پنچ ماه نخست را یا مقاومت کرد و یا هنوز وارد موضوعی حاد نشده بود که از مرام و خصوصیات خود خارج شود. اما اندک اندک وی ناگزیر و – اجباری- تغییر گفتار و کردار داد و زودتر از آن چه که فکر می شد به رنگ جماعت فوتبالی ایران درآمد. ابتدا تخریب وی را از بکار بردن کلمات فارسی شروع کردند که وی بر انها مسلط نبود و هر وقت معادل انگلیسی اش را هم بیان می کرد قوز بالا قوز می شد هر چند بعضی اوقات و لحظه ای به اصل خود باز می گشت اما دیگر اثری نداشت. تا این که ایشان مربی تیم ملی شدند و ناگهان به سبک و سیاق جمهوری اسلامی برای بازی سرنوشت ساز با کره جنوبی که همزمان با اعتراضات گسترده انتخابات ٨٨ بود از لابی و لابیگری سخن گفت که پس از تساوی با کره جنوبی و حذف از جام جهانی ۲۰۱۰ نشست تا جام ملتهای آسیا در دوحه برگزار شود. در آن جام امپراطوری که مثل فاتح نبردهای بزرگ وارد ایران شده بود ناگهان خود را دون کیشوت سروانتس دید و از ترس دستگیری و مجازات مالیات و بقیه قضایا و سناریو رایج در جمهوری اسلامی از خیر حقوق و مزایای عقب افتاده اش گذشت و از همان دوحه به ژاپن رفت. حال آن امپراطور شکست خورده بار دیگر به فوتبال ایران بازگشته که می تواند روزهای سختی را برای وی رقم زند. وی از جمله مربیان با دانش فنی بالا است.


دیشب سلطان جدید فوتبال جهان که گمانه زنی در باره انتخاب آن هم سخت نبود بر تاج سر – مودریچ- کروات نقش بست. وی از کشور تئوریسین های بزرگ فوتبال جهان آمده است که سهم بسزائی در ایجاد شرایط روی گرد به سوی فوتبال مدرن در جهان را دارند. گزارش این رویداد و سایر مطالب را در زیر بخوانیم:

فهرست ٣۰ نامزد توپ طلا به شرح زیر است؛
دروازه بان ها: الیسون بکر ( رم/ لیورپول – برزیل) ، تیبو کورتوا (چلسی/ رئال مادرید – بلژیک)، هوگو لوریس (تاتنهام – فرانسه)، یان اوبلاک (اتلتیکو مادرید – اسلوونی)
مدافعان: دیگو گودین (اتلتیکومادرید – اروگوئه)، مارسلو (رئال مادرید – برزیل)، سرخیو راموس (رئال مادرید – اسپانیا) رافائل واران (رئال مادرید – فرانسه)
هافبک‌ها: لوکا مودریچ (رئال مادرید – کرواسی)، انگولو کانته (چلسی – فرانسه)، کوین دی بروین (منچسترسیتی – بلژیک)، ایسکو (رئال مادرید – اسپانیا)، پل پوگبا (منچستریونایتد – فرانسه)، ایوان راکیتیچ (بارسلونا – کرواسی)
مهاجمان: سرخیو آگوئرو (منچسترسیتی – آرژانتین)، گرت بیل (رئال مادرید – ولز)، کریم بنزما (رئال مادرید – فرانسه)، ادینسون کاوانی (پاری سن ژرمن – اروگوئه)، کریستیانو رونالدو (رئال مادرید/ یوونتوس – پرتغال)، روبرتو فیرمینو (لیورپول – برزیل)، آنتوان گریزمان (اتلتیکو مادرید – فرانسه)، ادن هازارد ( چلسی – بلژیک)، هری کین (تاتنهام – انگلیس)، ماریو مانژوکیچ ( یوونتوس – کرواسی)، سادیو مانه (لیورپول – سنگال)، کیلیان امباپه (پاری سن ژرمن- فرانسه)، لیونل مسی (بارسلونا – آرژانتین)، نیمار (پاری سن ژرمن – برزیل)، محمد صلاح (لیورپول – مصر)، لوئیس سوارز (بارسلونا – اروگوئه).

رده بندی نهائی :
رده بندی ۳۰ بازیکن برتر سال ۲۰۱۸ از نظر نشریه فرانس فوتبال بدین شرح است:
۱. لوکا مودریچ
۲. کریستیانو رونالدو
۳. آنتوان گریزمن
۴. کیلیان امباپه
۵. لیونل مسی
۶. محمد صلاح
۷. رفائل واران
۸. ادن هازارد
۹. کوین دی بروین
۱۰. هری کین
۱۱. انگولو کانته
۱۲. نیمار
۱۳. لوئیز سوارز
۱۴. تیبو کورتوا
۱۵. پل پوگبا
۱۶. سرخیو آگوئرو
۱۷. گرت بیل
۱۸. کریم بنزما
۱۹. روبرتو فیرمینو
۲۰. سرخیو راموس
۲۱. ایوان راکیتیچ
۲۲. ادینسون کاوانی
۲۳. سادیو مانه
۲۴. مارسلو
۲۵. آلیسون
۲۶. ماریو مانژوکیچ
۲۷. یان اوبلاک
۲۸. دیگو گودین
۲۹. ایسکو
۳۰. هوگو لوریس


آدا هگربرگ بازیکن تیم ملی بانوان نروژ بعد از انتخاب شدن به عنوان بهترین بازیکن زن جهان گفت: مهم ترین مسئله در فوتبال بانوان این است که ما با کنار هم بودن کاری فوق العاده ای خواهیم کرد. من می خواهم یک پیام به دختران جوان در سراسر جهان بفرستم؛ لطفا خودتان را باور داشته باشید.

لوکا مودریچ هافبک ٣٣ ساله کروات رئال مادرید که در سال جاری با رئال مادرید موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا شده و با تیم ملی کرواسی به فینال جام جهانی هم رسید، به عنوان برنده جایزه توپ طلا برگزیده شد.
لوکا مودریچ بعد از انتخاب شدن به عنوان برنده جایزه توپ طلا گفت: بردن این جایزه یک احساس منحصر به فرد است و من بسیار افتخار می کنم. توصیف احساسی که در حال حاضر دارم بسیار دشوار است و من باید از همه افرادی که زمینه حضور من در این مراسم را فراهم کردند تشکر کنم.
من می خواهم از دوستان و مربیانم در رئال مادرید و کرواسی قدردانی کنم. همسر و فرزندانم شخصیت من را ساخته و برای حضور در عرصه حرفه ای در همه ابعاد آماده می سازند. وقتی کوچک تر بودم رویای من این بود که برای یک باشگاه بزرگ بازی کنم و این جایزه را برنده شوم. حالا من واقعا افتخار می کنم و از اینکه این جایزه را به دست آوردم بسیار خوشحالم.


لیگ ۲ اروپا در راه است.
به گزارش ایسنا و به نقل از آس، کمیته اجرایی یوفا در جلسه‌ای در دوبلین اعلام کرد که مسابقات جدید باشگاهی در اروپا برگزار می‌شود. این سومین رقابت پس از لیگ قهرمانان و لیگ اروپا خواهد بود. این بازی‌ها در فصل ۲۲-۲۰۲۱ با هدف حضور فدراسیون‌های بیشتر در رقابت‌های بین المللی برگزار می‌شود. سومین رقابت‌های باشگاهی، "لیگ اروپای ۲" نام خواهد داشت. در این بازی‌ها ۳۲ تیم در مرحله گروهی حاضر هستند و در هشت گروه چهار تیمی با هم رقابت می‌کنند. تیم‌های سوم لیگ اروپا در هر گروه، در یک مرحله حذفی، پیش از یک هشتم نهایی با تیم‌های دوم گروه‌های لیگ اروپای ۲ بازی می‌کنند. در مجموع ۱۴۱ بازی برگزار خواهد شد. این دیدارها پنج‌شنبه‌ها در ساعت ۱۹ انجام می‌شود.


قضاوت داوران خانم ایرانی در جام ملت‌های اروپا
رئیس دپارتمان داوری از حضور گلاره ناظمی و زری فتحی در مسابقات جام ملت‌های فوتسال زنان اروپا خبر داد.
به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، داود رفعتی درباره حضور داوران خانم ایرانی در جام ملت های فوتسال زنان اروپا گفت: برای اولین‌بار اتفاق بزرگی در جامعه داوری رخ داده است. گلاره ناظمی و زری فتحی داوران بین المللی فوتسال بانوان کشورمان جهت قضاوت به مسابقات جام ملتهای فوتسال زنان اروپا می روند و این می تواند اتفاق خیلی مهمی برای جامعه داوری بانوان باشد. رئیس دپارتمان داوری در ادامه خاطر نشان کرد: این مسابقات از ۱۵ تا ۱۷ فوریه ۲۰۱۹ (۲۶ تا ۲۸ بهمن ماه ۹۷) به میزبانی پرتغال برگزار می شود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست