یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کارزار «عفو بین الملل» برای توجه جهانی به وضعیت آتنا دائمی و ۹ زن فعال حقوق بشر دیگر


• این کارزار اینترنتی برای جلب توجه جامعه جهانی به وضعیت ۱۰ زن فعال حقوق بشر در کشورهای مختلف، از جمله آتنا دائمی است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ٣ آبان ۱٣۹۷ -  ۲۵ اکتبر ۲۰۱٨سازمان عفو بین الملل با راه اندازی کارزاری اینترنتی برای جلب توجه جامعه جهانی به وضعیت ۱۰ زن فعال حقوق بشر در کشورهای مختلف، از جمله آتنا دائمی، فعال حقوق بشر زندانی در اوین، از فعالان مدنی سراسر جهان خواسته است با امضای این کارزار افکار بین المللی را متوجه وضعیت و مطالبات آنان کنند.

به گزارش صدای آمریکا، این کارزار یک ساله است و در آن از حامیان حقوق بشر خواسته شده است برای توقف تهدیدات علیه فعالان حقوق بشر و تضمین عدالت آن را امضا کنند تا این سازمان در نهایت نامه ای را با امضاهای گردآوری شده برای دولت‌هایی که آزادی زنان فعال حقوق مدنی را نقض می کنند، ارسال کند.
آتنا دائمی در تاریخ ۲۹ مهرماه ۹۳ بازداشت شد. پس از ۸۶ روز تحمل سلول انفرادی در بند ۲-الف، ۲۴ دی ماه همان سال به «بند زنان» زندان اوین منتقل شد.
در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۴ با حکم قاضی مقیسه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری» به ۱۴ سال حبس محکوم شد.
۲۶ بهمن ۹۴ او با وثیقه ۵۵۰ میلیون تومانی موقتا و تا برگزاری دادگاه تجدید نظر آزاد، و در آن دادگاه که مردادماه ۹۵ برگزار شد، حکم وی به ۷ سال تقلیل یافت و در تاریخ هفتم مهرماه همان سال به وی ابلاغ شد.
ششم آذرماه بدون دریافت احضاریه در منزل پدری بازداشت و در «اجرای احکام دادسرای اوین» با اعمال ماده ۱۳۴ حکم نهایی به ۵ سال حبس کاهش پیدا کرد.
خانم دائمی از ششم آذر ۱۳۹۵ تا کنون بدون حتی یک روز مرخصی زندان را تحمل می کند. او متهم به توزیع شبنامه هایی در مخالفت با مجازات اعدام است. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست