یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

گزارش AFC از دور برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا
برانکو و شاگردانش یک قدم تا فینال آسیااخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ٣۰ مهر ۱٣۹۷ -  ۲۲ اکتبر ۲۰۱٨کنفدراسیون فوتبال آسیا در آستانه دیدار پرسپولیس با السد در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا گزارشی را از این دیدار ارائه کرد.
به گزارش وب سایت نود، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در آستانه دیدار پرسپولیس با السد در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا گزارشی را از این بازی نوشت که به شرح زیر است:
*پرسپولیس
پرسپولیس اولین تیمی است که در سال ۲۰۱۸ موفق شد در ورزشگاه جاسم بن حمد السد را شکست دهد. در این دیدار ۸۵ دقیقه تیم قطری حمله کرد و پس از آن پرسپولیس ضد حمله زد و سعد الشیب دروازه بان السد مجبور شد روی مهاجم پرسپولیس خطا کند و پنالتی دهد تا تیم ایرانی پیروز شود.
پرسپولیس در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الدحیل که پیش از این نباخته بود به پیروزی رسید، خودش را در مرحله نیمه نهایی مقابل تیم دیگر قطری دید. این بار السد همان رقیبی است که سال گذشته در مرحله گروهی به مصافش رفت.
به نظر می رسد شاگردان برانکو از شکست سال گذشته در بازی رفت مقابل السد با نتیجه ۳ بر یک درس گرفتند به همین خاطر در بازی رفت نیمه نهایی روی خط دفاع خودشان خوب برنامه ریزی کردند. آنها در دیدار رفت توپ و میدان را به السد دادند و از فرصت های به دست آمده نهایت استفاده را کردند. چون در این دیدار با وجود اینکه ۳۳ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتند و فقط یک ضربه داخل چارچوب داشتند و به با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسیدند.
ضربه در چارچوب پرسپولیس در بازی رفت از یک منبع بود و او علی علیپور بود. مهاجم ۲۲ ساله پرسپولیس خط حمله تیمش را رهبری می کند. ۵ دقیقه مانده به بازی علیپور خط میانی السد را بهم ریخت و با دروازه بان السد تک به تک شد و او را مجبور را خطا داخل محوطه جریمه کرد.
علی علیپور در این بازی پنجمین گل خودش را در لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رساند تا میان برترین گلزنان ۴ تیم حاضر در لیگ قهرمانان قرار بگیرد. بغداد بونجاح و دژان دامیانوویچ دو مهاجمی هستند که از علیپور بیشتر گل زدند.
*السد
تیم فوتبال السد پیش از نیمه نهایی لیگ قهرمانان ۲۰ گل در این مسابقات به ثمر رسانده بود و از این حیث بیشترین گل را از میان ۴ تیم راه یافته به نیمه نهایی به ثمر رسانده بود. اما آنها در بازی رفت نیمه نهایی موفق نشدند به آمار گلزنی خود چیزی اضافه کنند. شاگردان فریرا برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ در ورزشگاه جاسم بن حمد نتوانستند گلزنی کنند و شکست بخورند.
قهرمان آسیا در سال ۲۰۱۱ ماموریت سختی را برای نتیجه گرفتن در ورزشگاه آزادی دارد اما آنها با توجه به اینکه در مرحله یک چهارم در همین ورزشگاه مقابل استقلال رقیب سنتی پرسپولیس با نتیجه ۳ بر یک پیروز شدند، با درایت وارد زمین خواهند شد.
اکر عفیف ستاره السدی ها در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بود. این مهاجم ۲۱ ساله که قرضی برای ویا رئال اسپانیا کرده بود در بازی رفت مقابل استقلال یکی از گل ها را به ثمر رساند و در بازی برگشت هم یک پنالتی گرفت تا بغداد بونجاح بازی را به تساوی بکشاند.
اکرم عفیف، بازیکن ملی پوش قطری کلید السد برای راه یابی به نیمه نهایی بوده است.او از ۱۱ بازی السد در این مسابقات در ۱۰ بازی در ترکیب اصلی حضور داشته است و ۲ گل و ۳ پاس گل داده است.تکرار عملکرد درخشان اکرم عفیف مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی در دیدار سه شنبه برابر پرسپولیس می تواند کمک زیادی را به السد برای برگشتن کند.


فریرا: پرسپولیس دو شانس برای صعود دارد و ما فقط یک شانس
امیدوارم داوران بی‌طرف باشند
سرمربی السد قطر گفت: می‌دانیم بازی رفت با پرسپولیس را باختیم اما آمدیم که فردا برنده باشیم.
به گزارش ایسنا، اسوالدو فریرا ظهر دوشنبه در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر پرسپولیس اظهار کرد: به اینجا آماده‌ایم تا برنده باشیم و برای برد انگیزه داریم. البته می‌دانیم بازی رفت را باختیم اما آمدیم که فردا برنده باشیم.
او افزود: در بازی قبل بهتر از پرسپولیس بازی کردیم و امیدوارم فردا تیمی که به زمین می‌فرستیم حتی بهتر از بازی قبلی باشد. تیم ما تیم خوبی است و امیدوارم فردا داوران در سطح بالاتری باشند. بازی سختی خواهد بود. این سختی برای هر دو تیم خواهد بود. ما می‌دانیم باید با آخرین توان بجنگیم؛ البته امیدوارم داوران بی طرف باشند و قضاوت خوبی داشته باشند. پرسپولیس تیم خوبی است و تیم ملی ایران در جام جهانی بوده و تجربه دارد. اما ما هم برای رسیدن به فینال تلاش می‌کنیم.
فریرا افزود: اطمینان دارم پرسپولیس برای بازی فردا استراتژی خودش را دارد. آن‌ها دو شانس دارند اما ما فقط یک شانس یعنی پیروزی را در پیش داریم. ما می‌دانیم آن‌ها می‌توانند فردا پیروز شوند. این خیلی ساده است که آن‌ها هم می‌خواهند برنده باشند. وقتی فردا بازی شروع شود باید بازی کنیم و امید به برنده شدن داشته باشیم. ما تلاش می‌کنیم از بازی قبلی خوشحال‌تر باشیم و فقط یک راه بیش‌تر نداریم . اگر جای من بودید چه کار میکردید؟ باید برویم و فقط ببریم.
سرمربی تیم فوتبال السد درباره این که چرا بازیکنانش قبل از گرم کردن برای بازی، وارد زمین می‌شوند گفت: می‌خواهم بازیکنانم با جو ورزشگاه آشنا بشوند. شک نکنید که می‌خواهیم به فینال بریم و دوست دارم فردا بازی خوبی باشد. امیدوارم در انتهای این دو بازی ما پیروز باشیم.


برانکو: روشی که السد استقلال را برد می‌دانیم
انتظار ورزشگاه پر از تماشاگر دارم
برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ظهر دوشنبه در نشست خبری پیش از بازی با السد اظهار کرد: مایل هستم بگویم که با پرسپولیس بهترین روزهای‌مان را سپری می‌کنیم و خیلی خوشحال و مفتخر هستیم که در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بازی می‌کنیم، آن هم برای دومین سال متوالی. با السد قطر در دور گروهی هم بازی کردیم و این خودش دلیلی است که چقدر گروه ما سخت و جدی بوده است. افتخار می‌کنیم که بین ۴ تیم برتر آسیا هستیم. این یک موفقیت بزرگ ورزشی برای باشگاه ما و به طور کلی در ایران است.
او ادامه داد: آن چیزی که فردا انتظارش را داریم که نمایش بسیار زیبای ورزشی خواهد بود. یک خوشحالی و شادی ورزشی و همین‌طور ورزشگاهی پر از جمعیت.
برانکو اضافه کرد: شما می‌دانید که هواداران ما چقدر برای ما مهم هستند که هم در بردها و هم در شکست‌ها همراه ما هستند. طبیعی است که همه کارها و تمرینات‌مان به خاطر هواداران است. ما امتیازی نسبت به حریف خود داریم که معنای خاصی ندارد جز این که یک امتیاز روحی و روانی برای ما محصوب می‌شود. هنوز ۹۰ دقیقه دیگر بازی داریم. السد تیم بسیار خوب و با کیفیتی دارد. آن‌ها نشان دادند که یک تیم بسیار قوی هستند که در دو سه سال اخیر با هم بوده‌اند. آن‌ها با جذب گابی تقویت شده‌اند و ۸ ملی پوش قطری دارند. هم‌چنین بونجاح یک ملی‌پوش الجزایری است. آن‌ها دو بازیکن با کیفیت بین‌المللی یعنی گابی و ژاوی را در اختیار دارند.
او با اشاره به این که بازی السد و استقلال که در تهران برگزار شد را به خاطر دارد، بیان کرد: ما روشی که به کمک آن توانستند استقلال را ببرند به یاد داریم. بنابراین ما هم بازی بسیار سختی پیش‌رو داریم. البته ما در قطر نشان دادیم قدرت، دانش، توانایی و تجربه داریم. طبیعی است که فردا باید بازیکنان ما عالی ظاهر شوند تا به فینال صعود کنیم. من به بازیکنانم حداکثر اعتماد را دارم و از همه مهم‌تر این است که همه بازیکنان در سلامت هستند. البته عالیشاه مقداری مشکلات جزیی دارد. در واقع همین الان ماهینی کاپیتان دوم ما در اتاق عمل برای عمل جراحی است برای درمان رباط صلیبی. از همین جا برای آو آرزوی عمل موفقیت آمیزی داریم که هر چه زودتربه زمین ورزش برگردد. انتظار دارم که بخشی از انگیزه، جدیت و شوق بازیکنانم برای پیروزی کاپیتان دوم‌مان باشد.
سرمربی پرسپولیس با بیان این که بازیکنانش کاملا آگاه هستند تصریح کرد: آن‌ها می‌دانند که چقدر برای ما مهم است که به فینال برسیم. می‌دانند که شانس بالایی دارند اما من هم آگاه هستم که اگر به فینال نرسیم واکنش‌ها طوری خواهد بود که انگار هیچ کاری نکرده‌ایم. این را تکرار می‌کنم که تیم‌هایی که به نیمه نهایی راه پیدا می‌کنند حالا در هر مسابقاتی، موفقیت عظیمی به دست آورده‌اند. بهترین تیم آسیا در سال گذشته یعنی الهلال امسال حتی از مرحله گروهی صعود نکرد. العین که فینالیست بود ۸ گل از الدوحیل خورد. این نتایج درخشانی برای ما است. خیلی افتخار می‌کنیم. من به بازیکنانم خیلی افتخار می‌کنم. می‌دانم که واکنش‌های احتمالی چگونه خواهد بود اما ما می‌خواهیم فردا از بازی لذت ببریم. دلمان می‌خواهد هواداران و خانواده‌های‌مان را خوشحال کنیم. طبیعی است که السد هم همین‌قدر بلند پروازی، انگیزه و شوق برد دارد.
او در مورد صحبتش مبنی بر سبیل گذاشتن به خاطر قهرمانی احتمالی پرسپولیس در آسیا هم عنوان کرد: البته همه ما در ذهن‌مان صحنه هایی را به وجود می‌آوریم و دل‌مان می‌خواهد که در فینال بازی کنیم و دوست داریم قهرمان آسیا و حتی جهان شویم. این خواسته‌ها و انگیزه‌ها مشروع و منطقی است اما حالا این بحث را بگذاریم تا فردا بازی‌مان را انجام دهیم.
برانکو اضافه کرد: می‌دانید که من معمولا در مورد داوری صحبت نمی‌کنم و به داوری اعتماد و اطمینان دارم. به هر حال آن‌ها به عنوان یک انسان اشتباه می‌کنند. مهم‌ترین مساله این است که اشتباهات آن‌ها عمدی نیست. اگر کسی واقعا بخواهد از داوری در بازی رفت گلایه کند آن ما هستیم اما من به داورها اطمینان دارم و گله‌ای نداشتیم. تا جایی که یادم می‌آید در تمامی ۱۰ بازی گذشته داورها حتی یک خطا به ما هدیه نکرده‌اند.
سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی درباره بازی سیامک نعمتی در دفاع راست در بازی رفت با السد توضیح داد: من با نظر شما موافقم که سیامک خیلی خوب در بازی رفت بازی کرد و به احتمال زیاد در آینده در این پست بیش‌تر بازی خواهد کرد. خوشحال هستم که بازیکنانی داریم که در چند پست می‌توانند بازی کنند. خلیل‌زاده هم همین وضعیت را دارد و می‌تواند هم در دفاع آخر و هم دفاع راست باز کند. همین‌طور انصاری که هم در دفاع آخر و هم در دفاع چپ بازی می‌کند. اگر می‌خواهید همین الان ترکیب را به شما بگویم ولی من ترکیب السد را می‌گویم.
او در پایان گفت: همه دوستان را به تماشای بازی دعوت می‌کنم تا در نمایشی زیبا همه با هم لذت ببریم. طبق اطلاعاتی که من دارم و نمی‌دانم درست است یا خیر، پرسپولیس هیچ‌وقت در نیمه نهایی آسیا در ورزشگاه آزادی بازی نکرده است. بنابراین فردا انتظار نماشی قشنگ هم در زمین و هم در بیرون از زمین را دارم.


کارشناسان فاکس اسپورت به صعود پرسپولیس رای دادند
کارشناسان فاکس اسپورت معتقد هستند پرسپولیس با کنار زدن السد راهی دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌شود.
به گزارش ایسنا، پرسپولیس و السد قطر فردا سه‌شنبه در لیگ قهرمانان آسیا برابر هم به میدان می‌روند.
راشان رای، کارشناس فاکس اسپورت درباره این دیدار گفت: پرسپولیس با حضور محمد انصاری و کمال کامیابی‌نیا قدرت گرفته‌ و در این دیدار نیز به سرعت مهاجمان خود و ضد حمله اتکا خواهد کرد. این بستگی به مهاجمان السد دارد که بتوانند از روزنه‌های دفاعی پرسپولیس استفاده کنند یا خیر ولی من معتقد به صعود پرسپولیس به دیدار نهایی هستم.
گابریل تان، کارشناس مطرح فاکس اسپورت نیز درباره این دیدار گفت: یک مساله رمانتیک وجود دارد و آن هم این که خیلی‌ها دوست دارند ژاوی را قهرمان امسال آسیا بینند تا اولین بازیکنی شود که هم در آسیا و هم در اروپا به این مهم دست یافته ولی السد شانس اصلی خودش را در بازی رفت از دست داد و من فکر می‌کنم سه‌شنبه، این دیدار با تساوی یک بر یک و صعود پرسپولیس به دیدار نهایی همراه باشد.


برای دیدار پرسپولیس و السد رئیس کمیته مسابقات AFC به تهران آمد
رئیس کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا بعدازظهر یکشنبه با استقبال نمایندگان باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال وارد تهران شد.
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، پاول لوزانوف، ین مون چئون ناظر هنگ کنگی مسابقه، خانم هاجر مدیر تشریفات کنفدراسیون فوتبال آسیا و ۴ ناظر ویژه مسابقه پرسپولیس-السد بعد از ظهر امروز وارد تهران شدند.


پرسپولیس در آستانه تاریخ‌سازی
برانکو و شاگردانش یک قدم تا فینال آسیا
تیم فوتبال پرسپولیس ایران در جریان دیداری حساس عصر سه‌شنبه برابر السد قطر صف‌آرایی خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، تیم فوتبال پرسپولیس در جریان دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا عصر سه شنبه از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی از السد قطر میزبانی خواهد کرد. دیداری که اگر با برد به سود نماینده ایران یا تساوی به پایان برسد، برای اولین بار شاهد صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا خواهیم بود. پرسپولیسی‌ها که سال قبل توانستند به این مرحله صعود کنند، در بازی نیمه نهایی برابر الهلال ۴ بر صفر متحمل شکست شدند و در ادامه نتوانستند در بازی برگشت نتیجه بازی رفت را جبران کنند و به فینال صعود کنند حالا با اتکا به برد یک بر صفر در خانه حریف، امید زیادی دارند تا پس از سال‌ها فینالیست لیگ قهرمانان آسیا شوند.
در بازی رفت شاگردان برانکو در ورزشگاه جاسم بن حمد شهر دوحه با تک گلی که علی علیپور از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند، توانستند با وجود مشکلات و مصدومیت و محرومیت برخی بازیکنانشان حریف قدرتمند قطری را شکست دهند و راه صعود به فینال را برای خود هموار کنند و حالا پرسپولیس در ورزشگاه آزادی و در حضور هوادارانش امید زیادی دارد تا با انجام یک بازی منطقی، جواز حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا را به دست بیاورد.
در حالی که در بازی رفت محمد انصاری و کمال کامیابی‌نیا به دلیل محرومیت نتوانستند سرخ‌پوشان را همراهی کنند اما حالا این دو بازیکن به ترکیب تیم برانکو بازگشته‌اند تا تیم قدرتمندتری را برای بازی برگشت آماده رقابت با حریف قطری کنند. البته در دیدار رفت امید عالیشاه نیز با مصدومیت مواجه شد به همین دلیل به گفته برانکو ایوانکوویچ فردا نمی‌تواند پرسپولیس را در این بازی همراهی کند.
البته خبر خوب و خوشایند برای پرسپولیسی‌ها در آستانه دیدار حساس برابر السد، شاید بهبود وضعیت مصدومیت محسن ربیع‌خواه باشد. بازیکنی که چند ماه به خاطر پارگی رباط صلیبی همراه پرسپولیسی‌ها نبود حالا چند روزی است که علاوه بر انجام تمرین‌های گروهی توانست در دیدار برابر نود ارومیه هم به میدان برود تا از این حیط نگرانی‌ها را کمتر کند. البته سرمربی پرسپولیس در آخرین اظهار نظر خود درباره این بازیکن اعلام کرده که او نیز توانایی ۹۰ دقیقه بازی کردن را ندارد و به همین خاطر در دیدار برابر السد قطعا بازیکن نیمکت‌نشین خواهد بود.
البته اوسوالدو فریرا با وجود این که گابی، ژاوی و بازیکنان نامدار دیگری را در ترکیب خود برای بازی مقابل پرسپولیس در اختیار دارد اما سعد الشیب دروازه‌بان اول تیمش که در دیدار برابر پرسپولیس مرتکب خطای پنالتی شد، به دلیل دریافت کارت زرد دیدار برگشت در ورزشگاه آزادی را از دست داد و باید از دروازه‌بان دومش درون دروازه استفاده کند.


به استقبال هفته جذاب مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا
مسی پادشاه گل‌ها، رونالدو در انتظار هفته پنجم فصل ۲۰۲۵-۲۰۲۴!
۲ شب داغ در انتظار فوتبال اروپاست؛ ۲ شب با ۴ فوتبال جذاب از دور سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا. سه‌شنبه کریس رونالدو در هیبت مهاجم یوونتوس به خانه تیم سابقش، منچستریونایتد برمی‌گردد و چهارشنبه علاوه بر ۲ بازی جذاب اتلتیکو مادرید مقابل دورتموند و پاری‌سن‌ژرمن مقابل ناپولی، بارسلونا در اولین بازی از زمان مصدومیت اخیر لیونل مسی در خانه رویاروی اینتر قرار می‌گیرد.
به گزارش نود، غیبت مسی در بازی بزرگ چهارشنبه شب محسوس خواهد بود؛ نه فقط برای بارسلونا بلکه برای لیگ قهرمانان. لئو به عنوان بهترین گلزن تاریخ مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با غیبت خودش به کریس رونالدو، رقیب دیرینه این فرصت را می‌دهد تا اختلافش با او در صدر جدول بهترین گلزنان تاریخ مرحله گروهی رقابت‌ها را کاهش دهد.

۶ گل بیش‌تر از رونالدو
تا قبل از شروع بازی‌های دور سوم مرحله گروهی، لیونل مسی به لطف زدن ۵ گل در ۲ بازی اول فصل جاری معتبرترین جام باشگاهی قاره اروپا با ۵ گل اختلاف بالاتر از رونالدویی ایستاده که یک اخراج مقابل والنسیا تنها دستاوردش تا اینجای فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ لیگ قهرمانان بوده است. مسی ۶۵ گله حداقل در دور سوم شانس افزایش تعداد گل‌هایش را ندارد؛ برخلاف رونالدو درنبرد پراحساس با تیم سابقش! پس از این ۲ ستاره، رائول گونزالس، محبوب‌ترین شماره ۷ تاریخ رئال مادرید با ۵۳ و رود فن نیستلروی، ماشین گلزنی سابق منچستریونایتد با ۵۰ گل در رده‌های بعدی قرار دارند. قرار گرفتن کریم بنزما با ۴۰ گل در رده پنجم کمی عجیب است؛ بخصوص اینکه زلاتان ابراهیموویچ و تیری آنری با ۲ گل کم‌تر پایین‌تر از او قرار دارند.دل‌پیروی ۳۳ و شوچنکو و دروگبای ۳۰ گله هم در مکان‌های بعدی دیده می‌شوند. اگر بخواهیم براساس میانگین، بهترین گلزنان تاریخ مرحله گروهی لیگ قهرمانان را مورد بررسی قرار دهیم، مسی با میانگین یک گل در هر بازی بالاتر از رود فن‌نیستلروی با ۸۳ صدم درصد و کریس رونالدو با ۷۶ صدم درصد در صدر قرار دارد.کاوانی(۷۳ صدم درصد)، لواندوفسکی (۶۳ صدم درصد)، اینزاگی (۵۹ صدم درصد)، روی ماکای (۵۷ صدم درصد) و سرخیو آگوئرو (۵۶ صدم درصد) بازیکنانی نام دارند که در جدول گلزنان برتر تاریخ مرحله گروهی لیگ قهرمانان درجمع ۱۰ نفر برتر نیستند اما در زمینه میانگین گلزنی، در ۱۰ رتبه ابتدایی دیده می‌شوند؛ شاید به این دلیل که در مراحل حذفی بیش از مرحله گروهی گل زده‌اند.

دلیل آمار ضعیف‌تر رونالدو نسبت به مسی
اینکه رونالدو بخصوص در دوران بازی در منچستریونایتد بیش‌تر یک بازیکن کناری بود تا مهاجم در پایین‌تر بودن میانگین آمار گلزنی او نسبت به مسی بی‌تاثیر نیست. به هر حال او برای تساوی با میانگین گلزنی ستاره آرژانتینی به ۳۰ گل در ۱۱ بازی آتی مرحله گروهی نیاز دارد. البته به نظر می‌رسد ادینسون کاوانی، ستاره اروگوئه‌ای پاری‌سن‌ژرمن گزینه بهتری نسبت به رونالدو برای به زیر کشیدن مسی باشد چون ۵ هت‌تریک در ۵ بازی آینده‌اش در لیگ قهرمانان اروپا می‌خواهد تا مسی را کنار بزند.

آمار برتر کاسیاس
ایکر کاسیاس که در ۳۷ سالگی درون دروازه پورتو قرار دارد با ۱۱۱ بازی، رکوددار بیش‌ترین حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپاست. او اگر همین امروز از فوتبال خداحافظی کند، کریس رونالدو به عنوان تنها فوتبالیست در حال فعالیت در ۹ رده بعدی جدول بیش‌ترین حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا تنها در هفته پنجم مرحله گروهی فصل ۲۰۲۵-۲۰۲۴ و در سن ۳۹ سالگی می‌تواند به کاسیاس برسد؛ البته به شرطی که تا آن تاریخ در همه بازی‌ها حضور داشته باشد! پس از کاسیاس، رائول با ۹۶، ژاوی با ۹۵، گیگز با ۹۲، کارلوس با ۸۶، اسکولز و گری نویل با ۸۱، کریس رونالدو با ۷۹ و فیگو و بکام با ۷۷ در رده‌های دوم تا دهم بیش‌ترین بازی در تاریخ مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا قرار دارند. رونالدو فعلا ۳۲ بازی کم‌تر از کاسیاس دارد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست