یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ایران فینال سنگین وزن کشتی را از دست داد
نتایج لیگ های معتبر اروپا در روز شنبهاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲٨ مهر ۱٣۹۷ -  ۲۰ اکتبر ۲۰۱٨رئال مادرید در آستانه ال‌کلاسیکو ناکامی دیگری را تجربه کرد.
به گزارش وبسایت نود، در اولین مسابقه روز شنبه از رقابت های لالیگا در هفته نهم رئال مادرید از ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران میزبان لوانته بود که این مسابقه با برتری لوانته همراه شد.
گیرمو کوادرا قضاوت این مسابقه را برعهده داشت و ۶۳۴۲۳ تماشاگر در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو این دیدار را از نزدیک دنبال می‌کردند.رئال مادرید در ۴ بازی اخیر خود ۳ شکست و ۱ تساوی داشته و ۴۰۹ دقیقه بدون گلزنی را سپری کرده است.
دو تیم با ترکیب زیر پای به میدان گذاشتند:
رئال مادرید (۳-۳-۴):
کورتوا؛ اودریوزولا، واران، راموس، مارسلو؛ مودریچ، کاسمیرو، ایسکو؛ واسکز، آسنسیو، ماریانو دیاز
لوانته (۲-۳-۵):
اولازابال؛ جیسون، کاباکو، پوستیگو، سوارز، تونو؛ روچینا، کامپانیا، بردهی؛ مورالس، روجر
لوانته خیلی زود و در دقیقه ۷ از رئال پیش افتاد. ارسال بلند پوستیگو از نیمه زمین خودی در بین مدافعان رئال مادرید با تعلل و اشتباه واران همراه شد تا مورالس با کورتوا تک به تک شود. خوزه لوئیس مورالس با حرکت به سمت چپ دروازه بان بلژیکی او را از پیش رو برداشت و در نهایت با ضربه پای راست دروازه خالی را باز کرد تا برنابئو در بهت و حیرت فرو رود.
لوانته در عین ناباوری گل دوم را هم در دقیقه ۱۳ وارد دروازه رئال مادرید کرد. حرکت روجر در محوطه جریمه رئال با خطای هند واران همراه بود تا کوادارا بعد از مراجعه به VAR پنالتی را تایید کرد. روجر خود پشت ضربه ایستاد و توپ را به سمت چپ دروازه شوت کرد. کورتوا علیرغم شیرجه به سمت توپ نتوانست این ضربه را مهار کند تا اختلاف به دو گل برسد.
رئال مادرید در دقیقه ۱۷ به گل رسید اما این گل مردود اعلام شد. کرنر ارسالی ایسکو از سمت راست با ضربه سر کاسمیرو به تیر دروازه برخورد کرد و در برگشت با ضربه آسنسیو وارد دروازه شد. کوادرا در ابتدا و بعد از مشورت با کمک داور گل را پذیرفت اما سپس VAR به دلیل حضور آسنسیو در موقعیت آفساید این گل را مردود اعلام کرد تا نتیجه ۲-۰ باقی بماند.
بعد از این گل رئال کنترل بازی را در اختیار گرفت و تا پایان نیمه اول ۱۶ موقعیت گلزنی ایجاد کرد اما تا پایان این نیمه یک گل را هم وارد دروازه اولازابالال کند تا رئال با عقب ماندگی دو گله به رختکن برود. البته لوانته در دقیقه ۴۳ به گل سوم هم رسید که این گل نیز بعد از رجوع به VAR مردود اعلام شد، چرا که تونو مدافع چپ لوانته حرکت خود را با قرار داشتن در موقعیت آفساید آغاز کرد.
گرت بیل که در تعطیلات ملی برای ولز بازی نکرده بود و آخرین بازی اش به شکست ۱-۰ مقابل آلاوز بازمی‌گشت، در ابتدای نیمه دوم به جای اودریوزولا به میدان آمد.
رئال مادرید تا دقیقه ۵۵ نیز نتوانست دروازه حریف والنسیایی را باز می‌کند تا با رسیدن دقایق عدم گلزنی به ۴۶۴، رکورد بیشترین زمان گل نزدن در یک فصل تاریخ رئال مادرید شکسته شود.
لوپتگی در دقیقه ۶۰ دو تعویض همزمان انجام داد و بنزما و سبایوس را به ترتیب به جای ایسکو و آسنسیو وارد میدان کرد.
رئال مادرید در دقیقه ۷۲ یکی از گل ها را جبران کرد. ارسال واسکز از جناح راست با ضربه سر بیل در گوشه محوطه به بنزما رسید. پاس کات بک مهاجم فرانسوی به مارسلو رسید و او نیز توپ را روی پای راست آورد و با شوتی تماشایی توپ را به سقف دروازه چسباند تا اختلاف به حداقل برسد.
این مسابقه در نهایت با برتری ۲-۱ لوانته به پایان رسید تا رئال مادرید در امتیاز ۱۴ باقی مانده و موقتا به جایگاه پنجم جدول سقوط کند. لوانته نیز ۱۳ امتیازی شد و حال خود را در رده هفتم جدول می‌بیند.


چلسی ۲-۲ منچستریونایتد
گریز چلسی از شکست در لحظات پایانی پرتنش بریج
در اولین مسابقه از هفته نهم رقابت های لیگ برتر انگلیس تهران چلسی در ورزشگاه استمفوردبریج میزبان منچستریونایتد بود که این مسابقه در نهایت با تساوی ۲-۲ دو تیم به پایان رسید.
دو تیم با ترکیب زیر پای به میدان گذاشتند:
چلسی (۳-۳-۴):
آریزابالاگا؛ آزپیلیکوئتا، رودیگر، لوئیز، آلونسو؛ کانته، جورجینیو، کواچیچ؛ ویلیان، هازارد، موراتا
منچستریونایتد (۱-۳-۲-۴):
ده‌خیا؛ یانگ، لیندلوف، اسمالینگ، شاو؛ پوگبا، ماتیچ؛ رشفورد، ماتا، مارسیال؛ لوکاکو
بازی متعادل دنبال می‌شد تا این که در دقیقه ۲۱ حرکت هازارد در محوطه جریمه و ارسال او با دخالت شاو به کرنر رفت. کرنر ارسالی از جانب ویلیان از سمت راست با ضربه سر آنتونیو رودیگر وارد دروازه ده‌خیا شد. این گل در حالی به ثمر رسید که هیچ مدافع منچستریونایتد از رودیگر محافظت نمی‌کرد و پل پوگبا در آخرین لحظات او را رها کرد تا مدافع آلمانی بدون مزاحمت ضربه سر خود را زده و چلسی را پیش بیندازد.
نیمه اول این دیدار در حالی با برتری ۱-۰ چلسی به پایان رسید که چلسی ۵ موقعیت مسلم گلزنی ایجاد کرد اما در آن سمت من‌یونایتد فقط و فقط یک موقعیت داشت. مالکیت توپ در نیمه اول نیز ۶۳ به ۳۷ به سود چلسی بود و تعداد پاس های صحیح نیز ۳۱۵ به ۱۵۳ بازهم به سود آبی های لندن بود.
یونایتد در دقیقه ۵۵ گل تساوی را وارد دروازه چلسی گرد. توپ سرگردان در محوطه جریمه چلسی با دفع ناقص مدافعان آبی ها به اشلی یانگ رسید و او با ضربه ای سرضرب توپ را به سمت دروازه شلیک کرد. این توپ بعد از برخورد به مدافعان چلسی قبل از رسیدن به محوطه شش قدم به مارسیال رسید تا او با کنترل و سپس ضربه پای راست دروازه کپا را باز کند.
مارسیال در دقیقه ۷۳ خود و یونایتد را دو گله کرد. ارسال مارکوس رشفورد از سمت راست در شرایطی به مارسیال رسید که تجمع مدافعان چلسی در سمت دیگر بود. بدین ترتیب مارسیال توانست علیرغم کنترل نه چندان مناسب این توپ آن را به روی پای راست خود آورده و قبل از رسیدن آزپیلیکوئتا توپ را به گوشه سمت چپ دروازه شلیک کرده و گل دوم را هم به ثمر برساند.
در سومین دقیقه از وقت های اضافه این مسابقه (۶ دقیقه) برخورد مشکوکی در محوطه جریمه یونایتد بین لیندلوف و ژیرو رقم خورد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.
چلسی سرانجام در آخرین دقیقه از وقت های اضافه به گل رسید. ارسال پدرو از جناح چپ با ضربه سر داوید لوئیز به تیر دروازه اصابت کرد. تلاش رودیگر برای استفاده از ریباند نتیجه ای نداشت اما این توپ به محوطه شش قدم رسید تا راس بارکلی بازیکن تعویضی چلسی دروازه یونایتد را باز کند و تیمش را در لحظات پایانی از شکست نجات دهد.
بعد از این گل، خوشحالی جنجالی یکی از اعضای کادر فنی چلسی که از جلوی مورینیو رد شد، عصبانیت وی را به همراه داشت. این دو در ورودی تونل ورزشگاه با هم درگیر شدند تا بازی برای دقایقی متوقف شود.
این مسابقه سرانجام بعد از نزدیک به ۱۰۰ دقیقه با تساوی ۲-۲ به پایان رسید. شاگردان مائوریتسیو ساری در چلسی با این تساوی ۲۱ امتیازی شده و موقتا به صدر جدول رسیدند. منچستریونایتد نیز با کسب چهاردهمین امتیاز فصل در رده هشتم باقی ماند. نتایچ سایر بازی ها ممکن است باعث سقوط شیاطین سرخ تا رده یازدهم جدول شود.


ادامه تعقیب و گریز لیورپول و سیتی در صدر جدول
لیورپول با برتری مقابل هادرزفیلد هم امتیاز با منچسترسیتی در صدر جدول لیگ برتر انگلیس ماند.
به گزارش ایسنا، در ادامه دیدارهای هفته جاری لیگ برتر انگلیس یک دیدار برگزار شد که در آن لیورپول در خانه هادرزفیلد توانست با نتیجه یک بر صفر به برتری برسد.
محمد صلاح مصری تنها گل بازی را در دقیقه ۲۴ به ثمر رساند.
به این ترتیب منچسترسیتی و لیورپول به دلیل تفاضل گل در رده‌های اول و دوم قرار دارند و چلسی سوم است.


پیروزی بایرن مونیخ و دورتموند در هفته هشتم بوندس لیگا
بایرن مونیخ سرانجام توانست بعد از ۴ هفته پیروز شود.
در مهم ترین دیدار هفته هشتم بوندس لیگا بایرن مونیخ که در چهار دیدار اخیر خود در همه رقابت ها طعم پیروزی را نچشیده بود، موفق شد در خانه وولفسبورگ به پیروزی ۳-۱ برسد. رابرت لواندوفسکی ۲ بار و خامس رودریگز گلزنان باواریایی ها بودند. بایرن با این برد ۱۶ امتیاز شد و موقتا به رده دوم صعود کرد.
دورتموند در ادامه روز های خوبش در خانه اشتوتگارت ۴-۰ پیروز شد، تا جایگاهش در صدر جدول مستحکم باقی بماند. جیدون سانچو، مارکو رویس، پاکو آلکاسر و فیلیپ برای دورتموند گلزنی کردند. دورتموند با ۲۰ امتیاز در صدر جدول قرار دارد.
بایر لورکوزن در خانه ۲-۱ مغلوب هانوفر ده نفره شد. هوفنهایم با درخشش ریس نلسون بازیکن آرسنال که به صورت قرضی در این تیم حضور دارد به پیروزی شیرین ۳-۱ در خانه نورنبرگ رسید.
آگسبورگ و لایپزیگ نیز به تساوی ۰-۰ رضایت دادند.


بارسلونا ۴-۲ سویا؛ پیروزی قاطعانه در شب مصدومیت مسی
شاگردان والورده در شب مصدومیت لیونل مسی به یک پیروزی خانگی دست یافتند.
تیم های بارسلونا و سویا از هفته نهم لالیگا در ساعت ۲۲:۱۵ به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با نتیجه ۴-۲ به سود بارسای میزبان به پایان رسید. شاگردان والورده با این پیروزی ۱۸ امتیازی شدند و در صدر باقی ماندند.
بارسا در همان دقیقه ۳ بازی روی پاسکاری سمدو و مسی و با ضربه کوتینیو به گلی زودهنگام دست یافت. سویا خیلی زود می توانست بازی را مساوی کند اما ضربه محکم آرانا به تیر دروازه بارسا خورد. بارسا در دقیقه ۱۲ روی پاس سوارز و با ضربه دقیق مسی به گل دوم خودش هم رسید. مسی در دقیقه ۱۶ در یک صحنه تعادل خودش را از دست داد و از ناحیه دست دچار اسیب دیدگی شد. تلاش پزشکان بارسا نتیجه نداد و این بازیکن که درد زیادی می کشید در دقیقه ۲۶ جای خودش را به دمبله داد.
بازیکنان سویا در دقیقه ۵۶ اعتقاد به خطای هند آلبا در داخل محوطه داشتند اما داور در تصمیمی مشکوک دستور به ادامه بازی داد. آندره سیلوا در دقیقه ۶۱ روی سانتر ناواس می توانست گلزنی کند اما تراشتگن با یک عکس العمل تماشایی دروازه تیمش را نجات داد. دروازه بان آلمانی بارسا در برگشت هم توانست ضربه آرانا را مهار کند. بارسا در دقیقه ۶۲ روی یک ضد حمله پس از خطا روی سوارز صاحب پنالتی شد. ستاره اروگوئه ای این ضربه را به گل تبدیل کرد.
تیم سویا در دقیقه ۷۹ با ضربه تماشایی سارابیا موفق شد یکی از گل های خورده را جبران کند. این تیم در دقیقه ۸۶ می توانست گل دوم را هم بزند اما باز تراشتگن با دو عکس العمل زیبا مانع آن ها شد. سارابیا در صحنه بعدی توانست گلزنی کند اما داور این گل را به دلیل خطای هند مردود کرد. این پایان کار نبود و راکیتیچ در دقیقه ۸۸ با یک شوت زیبا توانست گل چهارم را برای بارسا بزند. سویا در وقت های تلف شده توسط موریل یکی دیگر از گل های خورده را جبران کرد.


مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان
ایران فینال سنگین وزن را از دست داد
پرویز هادی مغلوب هوش پتریاشویلی شد
پرویز هادی نماینده شایسته وزن ۱۲۵ کیلوگرم ایران در دیدار نیمه نهایی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان برابر گنو پتریاشویلی گرج و دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.
به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان پرویز هادی نماینده سنگین وزن ایران که با شکست طاها آکگول نامدار از ترکیه و دارنده مدال های طلای جهان و المپیک راهی نیمه نهایی شده بود، اینبار برابر گنو پتریاشویلی قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۱۳ بر ۶ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. هادی در این کشتی همانند مسابقه با آکگول سعی کرد شیوه کشتی خود که مبتنی بر قدرت بدنی و تحت فشار گذاشتن حریف بود را به قهرمان گرج دیکته کند که تا حدود زیادی هم موفق بود اما در یک صحنه که خاک شد پایش گیر افتاد و پتریاشویلی دو بار او را فتیله پیچ کرد تا هادی ۹-۲ عقب بیفتد. در ادامه هادی دوبار رقیب خود که خسته شده بود را خاک کرد اما تلاشهایش در ثانیه های پایانی بی فایده بود و پتریاشویلی یک بار دیگر هم با زیرگیری هادی را به پل زد تا ۱۳ بر ۶ برنده این کشتی نفس گیر شود. پتریاشویلی در این کشتی بقدری تحت فشار قرار گرفته بود که پس از پایین آمدن از تشک، روی زمین نشست و نای راه رفتن نداشت.
هادی که در قرعه بسیار سختی قرار گرفته بود پیش از این به ترتیب با نمایشی تحسین‌برانگیز به ترتیب برابر روبرت باران از لهستان با نتیجه ۱۱ بر صفر، ابراهیم سعیدوف نفر سوم المپیک از بلاروس را با نتیجه ۱۱ بر ۲ و طاها آکگول قهرمان نامدار جهان و المپیک از ترکیه را در مبارزه‌ای سخت با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.
این در حالی بود که در بالای جدول وزن ۱۲۵ کیلوگرم و در قسمتی که چهره نامداری حضور نداشت، کشتی گیران چین و هند به نیمه نهایی رسیدند و کشتی‌گیر چینی که در فینال بازیهای آسیایی مغلوب هادی شده، بود توانست فینالیست شود.
با این حساب، رقابتهای چهار وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان به پایان رسید که عصر فردا محمد باقر یخکشی در ۶۱، حسن یزدانی در ۸۶ و پرویز هادی در ۱۲۵ کیلوگرم برای مدال برنز مبارزه خواهند کرد. همچنین مصطفی حسین خانی با شکست از جردن باروز آمریکایی از دور رقابتها کنار رفت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست