یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

گزارش فنی فیفا: آمار ناامیدکننده تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸
پیروزی استقلال با اشک‌های دانشگر و درخشش قائدی و صیادمنشاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲٨ مهر ۱٣۹۷ -  ۲۰ اکتبر ۲۰۱٨گزارش فنی فیفا: آمار ناامیدکننده تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸
فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) گزارشی جامع از عملکرد فنی ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی روسیه منتشر کرده که این آمار حقایقی ناامید کننده و ضعیف را درباره تیم ملی فوتبال ایران افشا می کند.
به گزارش وبسایت نود، با گذشت سه ماه از برگزاری موفقیت آمیز جام جهانی ۲۰۱۸، اعضای اصلی کمیته برگزاری این تورنمنت و مقامات فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) به همراه چندین مقام بلندپایه ورزش قطر برای استفاده از تجربیات روسیه، در اجلاسی ۲ روزه در زوریخ گردهم آمدند.
* تیم ملی روسیه به عنوان یکی از پایه های مرحله یک چهارم نهایی، به ازای هر ۴،۵ ضربه در چارچوب، یک مورد را به گل تبدیل کرده است؛ آماری که آنها را به تاثیرگذارترین تیم از این حیث بدل کرده است. تیم های فرانسه (۶)، کلمبیا (۶،۵)، ژاپن (۶،۷) و بلژیک (۶،۷) در رتبه های بعدی قرار گرفتند.
در این بین، تیم ملی آلمان از این حیث کم اثرترین تیم جام شناخته شد، آنها برای هر گل به ۳۶ ضربه به سمت دروازه حریفان نیاز داشتند و مکزیک هم با میانگین ۲۰ ضربه بالاتر از آلمان جای گرفت.
* اسپانیا با وجود اینکه در مرحله یک هشتم از گردونه رقابت ها کنار رفت؛ با میانگین ۶۹ درصد، بالاترین میزان مالکیت توپ را از آن خود کرد. آلمان (۶۷ درصد)، آرژانتین (۶۴) و عربستان سعودی و سوئیس به طور مشترک (۵۸ درصد) در رده های بعدی قرار گرفتند.
این در حالی است که فرانسه قهرمان از این حیث با ۴۹ درصد، در جایگاه نوزدهم جای گرفت؛ کرواسی که عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد ۵۶ درصد و تیم های انگلیس و بلژیک هم هر کدام ۵۳ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتند.
در این بین، تیم ملی فوتبال ایران با ۳۳ درصد مالکیت توپ، در آخرین رتبه در بین ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی روسیه جای گرفت.
* از هر ۲۹ ضربه کرنر، یک مورد تبدیل به گل شده است؛ آماری که به شکلی چشمگیر نسبت به دروه های قبل افزایش یافته است؛ در واقع این آمار برای جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۰ به ترتیب ۳۶ و ۶۱ بوده است.
* تیم های بیست و یکمین دوره جام جهانی در مقایسه با دوره های پیشین، از لحاظ دفاعی متراکم تر عمل کردند؛ به عبارت بهتر به طور میانگین فاصله بین عمقی ترین لایه دفاعی یک تیم با پیشتازترین لایه هجومی همان تیم در حالت بدون توپ، ۲۶ متر گزارش شده است.
* در مقایسه با جام جهانی ۲۰۱۰، شوت از بیرون محوطه جریمه ۳۲ درصد کاهش یافته است؛ این کاهش به طور محسوس به «دفاع فشرده و متراکم» تیم ها مربوط می شود.
با این حال، بازده کلی ضربه های خارج از محوطه جریمه بهبود یافته است؛ از هر ۲۹ ضربه خارج از محوطه جریمه یک ضربه تبدیل به گل شده است. این در حالی است که در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، این آمار یک گل به ازای هر ۴۲ ضربه راه دور بود.
* بازیکنان تیم ملی صربستان با میانگین ۱۱۳ کیلومتر، بیشترین مسافت را در بین تیم های حاضر در جام جهانی پیمودند؛ تیم ملی آلمان با ۱۱۱،۹ کیلومتر و روسیه با ۱۱۰،۷ کیلومتر در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند.
براساس گزارش فنی فیفا، تیم ملی فرانسه که جام جهانی را برای دومین بار به پاریس برد، با میانگین ۱۰۱ کلیومتر در هر بازی در رتبه ۲۸ جای گرفت و تیم های آرژانتین، نیجریه، مکزیک و پاناما ۴ تیمی هستند که به ازای هر بازی کمتر از ۱۰۰ کیلومتر دویده اند.

** آمار کلی تیم ملی ایران **
در این بین آمار کلی و جامع تیم ملی ایران که از تک تک مناطق زمین و البته از جنبه های گوناگون تجزیه و تحلیل شده، بی شک بحث ها و انتقادهای زیادی را در خصوص ساختار تیم تحت هدایت «کارلوس کی روش» در پی خواهد داشت.
ایران که برای پنجمین مرتبه به جام جهانی صعود کرده بود، در گروه دوم جام جهانی روسیه با تیم های ملی اسپانیا، پرتغال و مراکش هم گروه بود. شاگردان کی روش دیدار نخست را برابر مراکش با گل به خودی بازیکنان این تیم به پایان بردند ولی در دیدار دوم مغلوب اسپانیای مقتدر شدند. دیدار سوم برابر پرتغال نیز با تساوی یک بر یک به پایان رسید. تنها گل ایران در این دیدار نیز از روی نقطه پنالتی و توسط کریم انصاری فر به ثمر رسید.
در فهرست کلیدی ترین نکات این گزارش آمده است که تیم ملی ایران با ۳۳ درصد مالکیت توپ، پایین ترین رتبه را در بین ۳۲ تیم حاضر در این رویداد به خود اختصاص داده است.
این آمار ناامید کننده نشان می دهد در حالی که میانگین تعداد پاس در هر بازی جام جهانی روسیه برای هر تیم ۴۶۵ پاس بوده، میانگین تیم ایران تنها ۲۴۴ پاس بوده است. همچنین میانگین دقت پاس کلی در جام جهانی برای تمامی تیم ها ۸۲ درصد بوده که این رقم برای تیم ایران با ۱۸ درصد فاصله تنها ۶۴ درصد بوده است.
براساس گزارش فنی فیفا، آمار فنی عملکرد ایران در ۲۷۰ دقیقه جام جهانی روسیه به شرح زیر است:
-محدوده تحت پوشش در هنگام مالکیت توپ: ۴۴۹ متر مکعب
-محدوده تحت پوشش در هنگام عدم مالکیت توپ: ۵۱۰ متر مکعب
-طول عمقی ترین لایه خط دفاعی از دروازه خودی در هنگام در اختیار نداشتن مالکیت توپ: ۲۹ متر
-طول عمقی ترین لایه خط دفاعی از دروازه خودی در هنگام مالکیت توپ: ۳۷ متر
-عرض محدوده تحت پوشش در هنگام مالکیت توپ: ۲۷ متر
-عرض محدودیت تحت پوشش در هنگام عدم مالکیت توپ: ۳۲ متر
-فاصله عمقی ترین لایه دفاعی با پیشانی خط هجومی در زمان مالکیت: ۲۴ متر
-فاصله عمقی ترین لایه دفاعی تا پیشانی خط هجومی در زمان عدم مالکیت: ۲۴ متر
-میانگین تعداد پاس در هر بازی: ۲۴۴
- میانگین تعداد کلی پاس در جام جهانی برای تمام تیم ها: ۴۶۵
- دقت پاس تیم ایران: ۶۴ درصد
- میانگین کلی دقت پاس در جام جهانی: ۸۲ درصد
-تعداد پاس های دروازه بان در هر بازی ایران: ۲۳
- میانگین تعداد کلی پاس های دروازه بان در جام جهانی: ۲۸
- دقت پاس دروازه بان: ۳۹ درصد
- دقت پاس کلی دروازه بانان در جام جهانی: ۶۸ درصد
-ورود به محوطه جریمه حریف برای تیم ایران: ۲۳ مرتبه
- میانگین ورود به محوطه جریمه حریف در جام جهانی: ۳۲ مرتبه
- ورود به یک سوم دفاعی حریف برای تیم ایران: ۴۷ مرتبه
- میانگین کلی ورود به یک سوم دفاعی حریف در جام جهانی: ۵۸ مرتبه
- مسافت پیموده شده با سرعت بیش از ۲۰ کیلومتر بر ساعت برای تیم ایران: ۸ هزار و ۲۰۰ متر
- میانگین کلی پیموده شده با سرعت بیش از ۲۰ کیلومتر بر ساعت برای تیم های حاضر در جام جهانی: ۷ هزار و ۵۵۴ متر
- مسافت پیموده شده با سرعت بیشتر از ۲۵ کیلومتر در ساعت ۲۲۵۰ متر/ میانگین کلی ۲۰۲۶ متر
- مسافت طی شده کل برای تیم ملی ایران: ۱۰۳ هزار و ۷۵۷ متر
- میانگین کلی مسافت طی شده کل برای تمام تیم های حاضر در جام جهانی: ۱۰۴ هزار و ۶۶۲ متر
- تعداد فعالیت های انجام شده با سرعت کمتر از ۲۵ کیلومتر در ساعت در منطقه ۵ زمین (مرکز یک سوم دفاعی خودی) برای تیم ملی ایران: ۳۶۵ مرتبه
- میانگین کلی تعداد فعالیت های انجام شده با سرعت کمتر از ۲۵ کیلومتر در ساعت در منطقه ۵ زمین (مرکز یک سوم دفاعی خودی) برای تمامی تیم ها: ۳۳۰ مرتبه
- تعداد دفعات از دور خارج کردن بازیکنان حریف در جریان بازی برای تیم ملی ایران (با پاس های عمقی): ۱۴۹ مرتبه
- میانگین کلی تعداد دفعات خارج کردن بازیکنان حریف از جریان بازی برای تمامی تیم ها: ۲۶۴ مرتبه
-تعداد دفعات خارج کردن مدافعان از جریان بازی (با پاس های عمقی) برای تیم ایران: ۲۸ مرتبه
- تعداد دفعات خارج کردن مدافعان از جریان بازی (با پاس های عمقی) برای تمامی تیم ها: ۳۳ مرتبه
- درصد گل های به ثمر رسیده از داخل محوطه جریمه: ۱۰۰ درصد
- درصد گل های به ثمر رسیده از خارج از محوطه جریمه: صفر
- میانگین تعداد ضربات به سمت دروازه: ۷،۷ ضربه در هر بازی
- میانگین تعداد ضربات در چارچوب: ۱،۳ به ازای هر بازی
-تعداد گل ها ۲ (شامل گل های به ثمر رسیده از روی نقطه پنالتی.) یک گل از روی ضربات ایستگاهی؛ یک گل در جریان بازی
- میانگین ضربات زده شده به سمت دروازه برای به ثمر رسیدن هر گل: ۱۱،۵ ضربه
- میانگین ضربه های داخل چارچوب به ازای هر گل: ۲ ضربه


پیروزی پارس جنوبی مقابل تیم ۹ نفره استقلال خوزستان
در آخرین دیدار از هفته نهم لیگ برتر، استقلال خوزستان پذیرای پارس جنوبی جم بود. یاران مهدی تارتار از اخراج دو بازیکن استقلال نهایت استفاده را بردند و با پیروزی دو بر صفر، دست پر از این استان خارج شدند.
محمد نوری در دقیقه ۱۳ و مجید علیاری در دقیقه ۷۲ برای پارس جنوبی گل زدند.احمد آل نعمه و وحید حمدی نژاد دو بازیکن استقلال خوزستان در دقیقه ۴۵ و به صورت همزمان با کارت قرمز داور اخراج شدند.
پارس جنوبی با ۱۲ امتیاز در جایگاه هشتم جدول رده بندی قرار گرفت و استقلال خوزستان با ۹ امتیاز در رده دوازدهم جای گرفت.


سپاهان ۳ - نساجی ۲
کی‌روش ناجی قلعه‌نویی
سپاهان در آخرین دقایق موفق به شکست نساجی قائم شهر شد.
به گزارش ایسنا، سپاهان در هفته نهم لیگ برتر در ورزشگاه نقش‌جهان میزبان نساجی قائم شهر بود. ابتدا نساجی قائم‌شهر به گل نخست رسید اما یاران قلعه‌نویی دو گل به ثمر رساندند. این بازی تا دقایق پایانی با برد سپاهان همراه بود که نساجی گل تساوی را به ثمر رساند. این پایان کار نبود و استنلی کی‌روش در دقیقه ۶+۹۰ گل سوم و پیروزی بخش تیمش را از روی نقطه پنالتی وارد دروازه نساجی کرد.
سجاد آشوری در دقیقه ۱۰ و فرشاد فرجی در دقیقه ۹۲ برای نساجی قائم شهر موفق به گلزنی شدند. برای سپاهان نیز استنلی کی‌روش در دقیقه ۱۵ و ۶+۹۰ و سجاد شهباززاده در دقیقه ۸۳ گل زدند.
سپاهان با این برد ۱۹ امتیازی شد و با یک امتیاز کم‌تر نسبت به پدیده در رده دوم جدول قرار گرفت. نساجی نیز با ۷ امتیاز در رده سیزدهم باقی ماند.


پیروزی استقلال با اشک‌های دانشگر و درخشش قائدی و صیادمنش
استقلال توانست با نتیجه ۲ بر یک سایپا را شکست دهد.
به گزارش ایسنا، تیم‌های سایپا و استقلال امروز (جمعه) در چارچوب هفته نهم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه تختی به مصاف هم رفتند. این دیدار در نهایت با نتیجه ۲ بر یک به پایان رسید. در این بازی علی دشتی در دقیقه ۵ برای سایپا و محمد دانشگر در دقیقه ۲۳ و وریا غفوری در دقیقه ۸۰ برای استقلال گل‌زنی کردند.
استقلال با این پیروزی ۱۴ امتیازی شد و موقتا جای سایپا را در رده پنجم گرفت و باید منتظر نتایج بازی‌های دیگر باشد تا ببیند در همین رده می‌ماند یا نه. سایپا هم به رده ششم سقوط کرد.
نیمه نخست
بازی این دو تیم در شرایطی آغاز شد که هر دو تیم میل زیادی به گل‌زنی داشتند و هر دو تیم موقعیت‌های خوبی ایجاد کردند. در ابتدای کار استقلال بود که یکی، دو حمله نصفه و نیمه داشت اما در دقیقه پنج، سایپا بود که با هنرنمایی علی دشتی میان مدافعان ملی‌پوش استقلال توانست گل نخست بازی را برای شاگردان علی دایی به ثمر برساند. دشتی در صحنه گل توانست از پشت محوطه جریمه علی کریمی، پژمان منتظری، وریا غفوری و محمد دانشگر را از پیش رو بردارد و با ضربه‌ای زیبا دروازه حسین حسینی که برای اولین‌بار در این فصل درون دروازه‌ استقلال قرار گرفته بود را باز کند.
پس از این گل استقلالی‌ها در صدد جبران گل برآمدند که تا آستانه رسیدن به این هدف هم رسید اما با بدشانسی، ضربه سر مرتضی تبریزی در دقیقه هشت به دیرک دروازه برخورد کرد. در این صحنه خود تبریزی هم به دیرک برخورد کرد که باعث مصدومیتش شد.
پس از چند حمله‌ای که استقلال داشت دوباره بازی در اختیار سایپا درآمد و شاگردان علی دایی می‌توانستند روی حرکت علی دشتی دوباره به گل برسند اما پاس دشتی در آستانه رسیدن به مهدی ترابی که می‌توانست دروازه خالی را باز کند، توسط وریا غفوری قطع شد تا این موقعیت خطرناک از بیخ گوش استقلال بگذرد.
در ادامه نمایش پینگ پنگی در این بازی که هر دو تیم دارای موقعیت‌های خطرناک بودند، آرمین سهرابیان در دقیقه یازده می‌توانست دروازه سایپا را باز کند که ضربه این بازیکن از پشت محوطه جریمه با واکنش خوب دروازه‌بان سایپا به کرنر رفت. پس از این موقعیت بازی آرام پیگیری شد تا این که استقلال در دقیقه ۲۳ توانست به گل تساوی برسد.
در دقیقه ۲۳ روی ارسال خوب مهدی قائدی، محمد دانشگر روی نقطه پنالتی صاحب موقعیت تک به تک با دروازه‌بان سایپا شد که ضربه او از بین پاهای دروازه‌بان سایپا وارد دروازه این تیم شد تا شاگردان شفر به بازی برگردند. پس از این گل، دانشگر که در بازی‌های ابتدایی استقلال اشتباهات فراوانی داشت و باعث شده بود فشار زیادی روی او ایجاد شود، نتوانست جلوی خودش را بگیرد و اشک ریخت.
پس از به ثمر رسیدن گل تساوی توسط استقلال، شاگردان شفر یک شانس دیگر در دقیقه ۲۷ داشتند تا در این بازی پیش بیفتند اما ضربه علی کریمی به دیرک دروازه برخورد کرد تا استقلالی‌ها در زدن دیرک، دبل کنند.
در ادامه کار بازی متعادل پیگیری شد و بیش‌تر برخورد بین بازیکنان مشهود شد. در دقیقه ۲۸ طارق همام و مهدی ترابی با هم درگیر شدند که داور بازی مجبور شد به هر دو کارت زرد بدهد.
در حالی که بازی در نیمه اول با تساوی به پایان می‌رسید، استقلال دوباره در دقیقه ۴۰ صاحب یک موقعیت شد تا مقابل سایپا پیش بیفتد اما ضربه الله‌یار صیادمنش مقابل دروازه سایپا با بی‌دقتی به خارج از چارچوب زده شد.
نیمه دوم
نیمه دوم همانند نیمه نخست پرموقعیت نشد اما بازی در اختیار استقلال بود و با درخشش زوج مهدی قائدی و الله‌یار صیادمنش موقعیت‌های خوبی ایجاد کردند.
تماشاگران این دیدار در نیمه دوم، ۱۰ دقیقه صبر کردند تا نخستین موقعیت‌ خطرناک این نیمه را ببینند. در دقیقه ۵۵ روی یک ضد حمله تبریزی، قائدی و صیادمنش در موقعیت گل‌زنی قرار گرفتند که تبریزی با ارسال پاسی در عمق، صیادمنش را در موقعیت‌گل‌زنی قرار داد اما ضربه او را منادی با پا دفع کرد تا توپ وارد دروازه نشود.
پس از از دست رفتن این توپ، قائدی، تبریزی و صیادمنش هم موقعیت‌هایی داشتند که دروازه‌بان سایپا هم مانع از گل‌زنی آبی‌پوشان شد. در این بین سایپا هم یک موقعیت ایجاد کرد که ضربه رضا اسدی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت تا دوباره بازی در اختیار استقلال قرار گیرد.
در حالی که استقلال تلاش زیادی برای ایجاد موقعیت گل‌زنی انجام می‌داد، سجاد آقایی به جای مهدی قائدی به زمین آمد. این تعویض نفس تازه‌ای به خط حمله استقلال داد تا فشار روی دروازه سایپا افزایش یابد. درنهایت فشارها جواب داد و در دقیقه ۷۸ صیادمنش بازی درخشان خودش را تکمیل کرد و توانست یک ضربه پنالتی برای استقلال بگیرد. وریا غفوری پشت این ضربه ایستاد و توانست برخلاف جهت شیرجه دروازه‌ سایپا، گل دوم استقلال را وارد دروازه شاگردان علی دایی بکند.
پس از پیش افتادن استقلال، سایپا تلاش کرد تا بتواند بازی را به تساوی بکشد اما با بازی هوشمندانه استقلال در خط هافبک و دفاع، شاگردان علی دایی در ایجاد موقعیت روی دروازه استقلال ناکام بودند تا بازی در نهایت با پیروزی ۲ بر یک استقلال به پایان برسد.


تساوی نفت مسجدسلیمان مقابل ماشین سازی
برد از دست نفت رفت!
تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در هفته نهم لیگ برتر مقابل ماشین سازی تبریز به نتیجه تساوی رسید.
تیم‌های فوتبال ماشین سازی تبریز و نفت مسجدسلیمان امروز جمعه در چارچوب هفته نهم لیگ برتر به مصاف هم رفتند که این مسابقه با نتیجه تساوی یک - یک تمام شد.
در این بازی که در تبریز برگزار شد، فرشاد جانفزا (۴۳) برای نفت گلزنی کرد. رضا خالقی فر (۹۰) گل تساوی را برای ماشین سازی به ثمر رساند.
نفت که در آستانه کسب اولین برد خود در لیگ بود، با دریافت گل در دقایق پایانی این برد را از دست داد و ۴ امتیازی شد. ماشین سازی هم ۹ امتیازی شد.

هفته نهم لیگ برتر؛
ذوب آهن و سپیدرود به تساوی رسیدند
تیم فوتبال ذوب آهن در نهمین دیدار خود در لیگ برتر مقابل سپیدرود به نتیجه تساوی رسید.
تیم فوتبال سپیدرود رشت امروز جمعه در هفته نهم لیگ برتر میزبان تیم ذوب آهن بود که این مسابقه در نهایت با نتیجه تساوی بدون گل به اتمام رسید تا جدال امید نمازی و علی کریمی سرمربیان ذوب آهن و سپیدرود برنده نداشته باشد.
ذوب آهن با این تساوی ۱۰ امتیازی شد و سپیدرود هم با ۴ امتیاز همچنان در قعر جدول قرار دارد.


طوفان ژنرال؛ قلعه نویی:کسی مسئول بهشت و جهنم دیگری نیست
آن که ورزشگاه آزادی را ساخت گفت میراث من است؟
سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: مقابل نساجی هجومی بازی می کنیم اما این تیم چشم به ضدحمله خواهد داشت.
به گزارش وبسایت نود، امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان در نشست خبری قبل از بازی با نساجی گفت: بازی سختی داریم. نساجی تیمی است با لایه‌های بسته و چشم به ضد حمله دارد و ما هجومی بازی می‌کنیم. بازی قبل با این تیم از دقیقه ۶۰ هجومی بازی کردیم. با این حال حساسیت لیگ از جام حذفی کمتر است و بازیکنان با آرامش خواهند بود. قطعا هجومی‌تر بازی می‌کنیم. ایران پوریان به این بازی نمی‌رسد اما خوشحالیم که حسن جعفری را در اختیار داریم.
قلعه‌نویی درباره چمن ورزشگاه نقش جهان توضیح داد: چمن ورزشگاه نقش جهان از ورزشگاه‌های دیگر خیلی بهتر است. کیفیتش خوب بوده و فقط بازیکنان روی آن سر می‌خورند. هر چه به زمستان نزدیک شویم شرایطش بهتر می شود.
او ادامه داد: چهار دروازه‌بان خیلی خوب داریم مخصوصا علی کی‌خسروی با ما بوده است. واقعا به مربی گلرهایمان باید تبریک بگویم. نه به کسی توهین می‌کند و نه بی احترامی دارد. هرجا هم رفته خوب کار کرده است. درحال حاضر چهار دروازه‌بان خیلی خوب داریم.
قلعه‌نویی همچنین درباره تیم ملی و کی‌روش گفت:‌ در این هفت هشت ساله چه چیزی روی اصول بوده است؟ جز اینکه به مربی ایرانی توهین شود چیز دیگری بود؟ مدیر تیم ملی را در ازبکستان بیرون کردند. توهین از این بالاتر؟ چند مربی جابجا شدند؟ با شان آنها چقدر بازی شد. مربی و مدیر را در دوبی از هتل بیرون کردند اما برخی کانال زدند تا برگردند. معلوم است که به این آقا توهین هم می‌شود. بعد می‌گویند ایرانی‌ها دست به هر کاری می زنند تا بمانند. ۷ سال است این حرف را می زنم اما هیچ کس پشت ما نبود. هیچ روزنامه‌ای نبود که حمایت کند. این آقا یک ساعت در برنامه ورزش و مردم دروغ گفت اما یک دقیقه به ما وقت نداد. حال باید توهین را هم تحمل کنیم؟ از آقای پروین گله دارم. چرا قبل از اینکه به استیلی توهین شود حرف نزدی؟
او افزود: کدام پیشکسوت و هوادار آمد و از ما حمایت کرد؟ حتی توهین هم کردند. استیلی بچه محل من است و او را می‌شناسم. این آدم کاملا اخلاق مدار است. چرا باید مدیر رسانه‌ای باید از خارج بیاید؟ حرف هم می‌زنیم آدم را کله می‌کنند، همانطور که در استقلال ما را کله کردند. هاشم بیگ زاده رفت و یک سری مسائل را گفت اما چه کسی توجه کرد؟ ما در استقلال بعد از ۱۳ بازی باختیم و بعد ردپای دو بازیکن را در آن دیدیم چون آن حرف ها را زده بودیم. ورزشگاه آزادی را چه کسی ساخته است؟ باید بگوید برای ماست؟ کمپ تیم ملی طرحش برای آقای صفایی فراهانی بوده است. ۲۰۰ میلیارد در این هفت ساله پول رد و بدل شده است. آقایان فدراسیونی قرارداد این آقا را رسانه ای کنند. شاید توهین، جابجایی دبیرکل و اخراج مربی در قراردادش هست؟ اگر هست بگوییم که همه تمکین کنند. واقعا تعجب می‌کنم. ما مبلغ قرارداد کی روش را نمی‌خواهیم و بندهایش را می‌خواهیم ببینیم. ایران و ایرانی را کوچک می‌کنند و باید هم توهین کند. یک ماه دیگر هم جور دیگری توهین می‌کند. کار دست وزیر ورزش و کس دیگری نیست. دست کس دیگری است که هیچ اتفاقی نمی‌افتد. هفت سال حرف زدم اما این آقا تیم رسانه‌ای قوی دارد که همه را به راحتی می زنند.
سرمربی سپاهان ادامه داد:‌ نمی‌دانم چرا آقایان این رفتارها را تحمل می‌کنند و شان و شخصیت ایرانی را پایین آورده‌اند. اگر مشکل و نبود امکانات وجود دارد، چرا می‌خواهی چهار سال بمانی؟ ما که خدا را شکر هنوز از همه طلب داریم اما آقایان تا سنت آخرش را گرفته‌اند. اگر حرف دارند در مناظره حرف بزنند تا بگوییم که با باندشان چه بلایی سر ما آوردند. آقای پروین ۷ سال پیش باید این حرف‌ها را می‌زدی. علنا گفتند که به شما روی آنتن وقت نمی‌دهیم و اجازه ندادند جوابش را در برنامه زنده بدهم اما به او (کی‌روش) اجازه می‌دهند به همه توهین کند.
قلعه‌نویی همچنین درباره ورود بانوان به ورزشگاه آزادی اظهار کرد: بانوان برای ما عزیزند و احترامشان واجب است. زنان ایرانی در همه عرصه‌ها لیاقتشان را نشان دادند اما معتقدم باید شانشان در وزشگاه حفظ شود. کدام سرویس بهداشتی، بوفه و سرویس خوبی داریم؟ دنیا دنبال مریخ است و ما می‌گوییم روسری آن خانم اینطرف است. هیچ کسی مسئول بهشت و جهنم دیگری نیست. ترکیه رفته‌اید و دیده اید که چطور حجاب را رعایت می‌کنند. در دین هم اشاره شده که هیچ چیزی اجباری نیست.
او در پاسخ به این پرسش که آیا بازی‌های تدارکاتی می‌تواند به تیم ملی کمک کند یا نه، عنوان کرد: در اروپا آمده‌اند به جای بازی‌های دوستانه، لیگ ملت‌های اروپا را برگزار کرده‌اند چون قبلا ایجنت‌ها سود می بردند. یوفا آمد و لیگ ملت‌های اروپا را برگزار کرد تا این را از بین ببرد چون خودش به دنبال درآمد است. در آذرماه تعطیلات زیادی وجود دارد که هیچ‌کجای دنیا اینطوری نیست. این لیگ نباید تبدیل به دیگ شود. یک کارشناس باید از هرجای دنیا پیدا کنند تا ایده‌ای دهد که لیگ در نیم فصل، ۵۰ روز تعطیل نشود. خودم ۴۰ سال بازیکن و مربی هستم و در آسیا و لیگ از همه بیشتر تجربه دارم اما از تجربه فرد دیگری استفاده می‌کنم تا این مشکل را حل کنیم. از مجید جلالی هم تشکر می‌کنم که دعوت ما را پذیرفت و بازی دوستانه برگزار کرد. در همه جای دنیا، پیشرفت تیم ملی از لیگ آن است. ما درحال حاضر برای خودمان بازی می‌کنیم و نگاه ملی روی آن نیست.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست