یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

همه احتمالات لیگ ملت‌های اروپا
روزهای سیاه آلمان ادامه دارداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۵ مهر ۱٣۹۷ -  ۱۷ اکتبر ۲۰۱٨روزهای بد آلمان بعد از جام جهانی نیز دست از سر مانشافت برنمی‌دارد.
به نقل از گل، بعد از یک جام جهانی فاجعه بار، تیم ملی آلمان هنوز هم قصد بازگشت به روزهای درخشان گذشته را ندارد و شروعی ضعیف در رقابت های تازه تاسیس لیگ ملت های اروپا داشته است.
حالا با اطمینان می‌توان گفت سال ۲۰۱۸ بدترین سال تاریخ تیم ملی آلمان - حداقل از نظر تعداد شکست ها در یک سال تقویمی - بوده است. شکست ۲-۱ شب گذشته آلمان در مقابل فرانسه ششمین شکست تیم ملی آلمان در سال ۲۰۱۸ بوده است. آلمان در هیچ سالی از تاریخ پرافتخار خود این تعداد شکست را تجربه نکرده بود. این در حالی است که در تقویم سال ۲۰۱۸، دو بازی دیگر در ماه نوامبر برای تیم ملی آلمان باقی مانده (دوستانه در مقابل روسیه و آخرین بازی لیگ ملت ها برابر هلند) و ممکن است تعداد شکست ها از این هم بیشتر شود.
شکست های آلمان در سال ۲۰۱۸ در مقابل تیم های برزیل، اتریش، مکزیک، کره جنوبی، هلند و فرانسه بوده است.
شاگردان یواخیم لو در بازی سه شنبه شب استاد دو فرانس با پنالتی تونی کروس پیش افتادند و نیمه اول را با پیروزی به پایان رساندند اما دبل آنتوان گریزمن در نیمه دوم کار را یکسره کرد تا آلمان بعد از نیمه نهایی یورو ۲۰۱۶، باز هم طعم ناکامی در مقابل خروس ها را بچشد. البته گل تونی کروس یک مزیت هم داشت و آن، پایان روند ناکامی آلمان ها در گلزنی در مسابقات رسمی بعد از ۳ دیدار بود.
اما صبر کنید. این تنها خبر خوب برای آلمان بعد از استاد دو فرانس بود. با این شکست، روند بازی های بدون برد آلمان در مسابقات رسمی به عدد ۴ رسید. (شکست در مقابل کره در جام جهانی و ۳ دیدار لیگ ملت های اروپا) این روند در ۲۰ سال گذشته برای آلمان بی سابقه بوده است. در حقیقت این اتفاق آخرین بار در بازه زمانی اکتبر ۱۹۹۹ تا ژوئن ۲۰۰۰ برای تیم ۴ ستاره جهان رخ داده بود.
شکست دیشب همچنین باعث شد تا برای اولین بار بعد از سال ۲۰۰۰، آلمان در دو مسابقه متوالی رسمی مغلوب شود. در آن سال آلمان در بازی های دوم و سوم دور گروهی رقابت های یورو ۲۰۰۰ به ترتیب ۱-۰ به انگلیس و ۳-۰ به پرتغال باخت تا از گردونه رقابت ها کنار رود.
آلمان در ۱۱ مسابقه خود در سال ۲۰۱۸، ۳ برد، ۲ تساوی و ۶ شکست داشته و تنها یک کلین شیت در کارنامه خود به ثبت رسانده است. (تساوی بدون گل مقابل فرانسه در ماه سپتامبر) آخرین بار آلمان در سال ۱۹۶۴ چنین درصد ضعیفی در بسته نگه داشتن دروازه به ازای بازی های برگزار شده داشته است.
همان گونه که اشاره شد، وضعیت برای آلمان ممکن است در ماه آتی از این هم وخیم تر شود. تیم آلمان روز ۱۵ نوامبر در دیداری دوستانه در لایپزیش به مصاف روسیه خواهد رفت و ۴ روز بعد در گیلزن کرشن در چارچوب لیگ ملت های اروپا به مصاف هلند خواهد رفت. نتیجه این دیدار ممکن است منجر به سقوط آلمان از سطح اول رقابت های لیگ ملت ها شود.


همه احتمالات لیگ ملت‌های اروپا
آلمان در آستانه زمین خوردن مجدد، اسپانیا و ایتالیا امیدوار به صعود
با پایان یافتن هفته اخیر رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا، بسیاری از تیم‌ها خودشان را در مرحله بعد و سطح بالاتر دیدند، گروهی امیدوار شدند و عده‌ای سقوط به سطح پایین‌تر را پذیرفتند.
به گزارش سایت نود، در فاصله یک دور مانده به پایان مرحله گروهی سطوح مختلف، تاکنون سقوط ایسلند و لهستان از سطح اول به یک سطح پایین‌تر قطعی شده است.

بررسی سطح اول
در گروه اول سطح اول، تیم ملی فرانسه با ۷، هلند با ۳ و آلمان با یک امتیاز اول تا سوم هستند. از آن جایی که از هر گروه این سطح یک تیم به نیمه‌نهایی می‌رسد، فرانسه صدرنشین در صورت کسب یک تساوی در بازی آخرش در خانه هلند به مرحله بعد می‌رسد. آلمان شانس صعود ندارد و در این شرایط جنگ برای جلوگیری از سقوط به سطح دوم جذابیت بیش‎تری دارد و فعلا آلمان یک امتیازی کاندیدای اول سقوط است؛ مگر اینکه در ۲ بازی آخر هلند را ببرد و لاله‌های نارنجی هم موفق به شکست دادن فرانسه نشوند.
در گروه دوم سطح اول، سقوط ایسلند قطعی شده و بلژیک و سوئیس هم‌امتیاز در بازی رودررو تکلیفشان را مشخص خواهند کرد. بلژیک در صورت برتری و تساوی قطعا صعود می‌کند اما سوئیس حتی در صورت پیروزی هم نمی‌تواند از صعود مطمئن باشد چون بلژیک یک بازی با ایسلند در پیش دارد و در صورت برتری در آن بازی و با توجه به تفاضل گل بهتر می‌تواند جشن صعود برپا کند.
در گروه سوم، ایتالیا با گلی دیرهنگام، یک بر صفر لهستان را برد و رقیبش را به سطح پایین‌تر فرستاد. ایتالیای ۴ امتیازی برای صعود باید پرتغال ۶ امتیازی را ببرد و امیدوار باشد قهرمان اروپا مقابل لهستان پیروز نشود. تساوی پرتغال مقابل ایتالیا، منجر به صعود تیم سانتوس خواهد شد.
در گروه چهارم معادلات اندکی پیچیده است. اسپانیای ۶ امتیازی در صورت برتری بر کرواسی صعود می‌کند. تساوی امید کرواسی را از بین می‌برد و نایب‌قهرمان جهان تنها در صورت برتری بر انگلیس خودش را از سقوط نجات می‌دهد. در این حالت، انگلیس به سطح دوم سقوط می‌کند.

غوغا در سطح دوم
در سطح دوم، فعلا فقط صعود اوکراین شوچنکو به سطح اول قطعی شده و هیچ تیمی سقوط نکرده است. در گروه اول سطح دوم با صعود اوکراین، رقابت برای بقا بین جمهوری چک ٣ و تکه جدا شده‌اش، اسلواکی صفر امتیازی است. چک در صورت بردن اسلواکی قطعا در سطح دوم می‌ماند اما هر نتیجه دیگری، نتیجه بازی اسلواکی مقابل اوکراین را حیاتی جلوه خواهد داد.
در گروه دوم، روسیه ۷ امتیازی فقط به یک امتیاز بازی با سوئد یک امتیازی نیاز دارد. در این گروه، ترکیه ۳ امتیازی شانس صعود ندارد و سوئد تنها در صورت بردن هر ۲ تیم ترکیه و روسیه آن هم با نتایج خوب به خاطر تفاضل گل بهتر شانس صعود می‌یابد.
در گروه سوم بوسنی شرایطی شبیه روسیه دارد و در صورت تساوی در بازی آخر مقابل اتریش به سطح اول راه می‌یابد اما اتریش ۳ امتیازی در صورت بردن بوسنی و ایرلند شمالی به دور بعد می‌رسد.
در گروه چهارم نبرد ولز ۶ و دانمارک ۴ امتیازی حیاتی است چون برنده بازی به سطح بالاتر می‌رسد.

سطوح شلوغ
در سطح سوم فقط یک گروه ۳ تیمی وجود دارد و ۳ گروه دیگر از ۴ تیم تشکیل شده است. هنوز صعود و سقوط هیچ تیمی قطعی نشده و رقابت ادامه دارد. در سطح چهارم هم که هر ۴ گروه ۴ تیمی است، فعلا تنها صعود گرجستان از گروه اول به سطح سوم قطعی شده است.


مربی بدنسازی مارادونا:
مسی به خاطر آرژانتین به افتخارات زیادی پشت پا زده
هفته‌ی گذشته بود که دیه‌گو مارادونا با انتقاد از لیونل مسی خبرساز شد تا بار دیگر مقایسه‌ی این دو ستاره‌ی بزرگ نقل محافل ورزشی شود. اما یک تفاوت بزرگ این دو ابرستاره این است که دست مسی تا کنون به جام جهانی فوتبال نرسیده است.
به گزارش ورزش سه، با شروع دوباره‌ی بحث مقایسه‌ی مارادونا و مسی، فرناندو سنیورینی مربی بدنسازی سابق مارادونا به دفاع از مسی برخاسته و حتی گفت که همیشه با خود می‌گوید ای کاش مسی به تابعیت اسپانیا درآمده بود و قهرمانی جام جهانی، افتخاری که استحقاقش را دارد، را بدست آورده بود.
سینیورینی در گفت و گو با رادیو ویا ترینیداد گفت: "ای کاش مسی به تابعیت اسپانیا درآمده بود و حالا یک قهرمانی جام جهانی در کارنامه داشت. البته اگر این اتفاق می‌افتاد حالا به او انتقاد می‌کردند که نخواسته در تیم ملی کشورش بازی کنه و وطنش را فروخته. شک نکنید به او وطنفروش می‌گفتند. بله، مسی برای کشورش به امتیازهای زیادی پشت پا زده است".
سنیورینی در ادامه گفت: "مسی مجبور نیست به تیم ملی آرژانتین برگردد. اگر خودش نخواهد هیچکس نمی‌تواند او را به این کار مجبور کند. به خاطر میلیونها هواداری که او را ستایش می‌کنند، مسی نمی‌تواند با گرفتن این تصمیم بهای انتقادات بی‌رحمانه‌ی بعدی را بپردازد. کسانی که می‌گویند مسی در آرژانتین کم‌فروشی می‌کند، سرود ملی کشورش را نمی‌خواند و به پیراهن تیم ملی کشورش تعصب ندارد. به اعتقاد من فضایی که در آرژانتین در مورد مسی بوجود آمده شایسته‌ی ستاره‌ای به بزرگی او نیست".


رده بندی؛ برترین گلزنان خارجی تاریخ لیگ برتر انگلیس
اسطوره فرانسوی آرسنال برترین گلزن خارجی تاریخ لیگ برتر محسوب می‌شود.
به نقل از فورفورتو، در روز آغازین تنها ۱۳ نفر بودند. در اولین هفته از اولین فصل لیگ برتر (۹۳-۱۹۹۲) تنها ۱۳ بازیکن خارجی در ترکیب باشگاه ها قرار گرفتند؛ جان ینسن و آندرس لیمپار (آرسنال)، رابرت وارزیچا (اورتون)، اریک کانتونا (لیدز)، رانی روزنتال (لیورپول)، میشل فونک (منچسترسیتی)، پیتر اشمایکل و آندری کانچلسکیس (منچستریونایتد)، گونار هاله (اولدهام)، کریگ فارست (ایپسویچ)، رولاند نیلسون (شفیلد ونزدی)، هانس سگرز (ویمبلدون) و یان استیسکال (کیوپی آر)
بعد از آن صدها بازیکن خارجی به لیگ برتر آمدند که البته هرکدام تجربه های متفاوتی داشته اند اما به جرات می‌توان گفت که سطح لیگ برتر را تا حد قابل ملاحظه ای ارتقا داده اند. در ادامه قصد داریم به ۵۰ تن از برترین گلزنان خارجی تاریخ لیگ برتر در ۲۶ سال گذشته اشاره کنیم اما قبل از ورود به اسامی ذکر چند نکته ضروری است.
جیسون یوئل و رابی ارل (جاماییکا) و افان اکوکو (نیجریه) با توجه به تیم های ملی خود می‌توانستند در این لیست حضور داشته باشند اما از آن جا که محل تولد این بازیکنان انگلستان است، اسمی در این لیست از آن ها نمی‌بینیم. ضمن آن که در این فهرست منظور از بازیکن خارجی، بازیکنان غیربریتانیایی است. بنابراین علاوه بر انگلستان، کشورهایی نظیر ایرلند و ولز هم در این فهرست نماینده ای ندارند.
حال به سراغ برترین گلزنان خارجی، ملیت و باشگاه هایی که در آن ها دروازه ها را فتح کرده اند، خواهیم رفت:
تیری هانری (فرانسه/آرسنال): ۱۷۶ گل
سرخیو آگوئرو (آرژانتین/منچسترسیتی): ۱۴۸ گل
رابین فن‌پرسی (هلند/آرسنال، منچستریونایتد): ۱۴۴ گل
جیمی فلوید هاسلبنک (هلند/لیدز، چلسی، میدلزبورو، چارلتون): ۱۲۹ گل
نیکولاس آنلکا (فرانسه/آرسنال، لیورپول، منچسترسیتی، بولتون، چلسی، وست‌بروم): ۱۲۶ گل
دوایت یورک (ترینیداد و توباگو/آستون ویلا، منچستریونایتد، بلکبرن، بیرمنگام، ساندرلند): ۱۲۳ گل
روملو لوکاکو (بلژیک/چلسی، وست‌بروم، اورتون، منچستریونایتد): ۱۰۵ گل
دیدیه دروگبا (ساحل عاج/چلسی): ۱۰۴ گل
امانوئل آدبایور (توگو/آرسنال، منچسترسیتی، تاتنهام، کریستال پالاس): ۹۷ گل
رود فن نیستلروی (هلند/منچستریونایتد)، یاکوبو (نیجریه/پورتسموث، میدلزبورو، اورتون، بلکبرن): ۹۵ گل
دیمیتار برباتوف (بلغارستان/تاتنهام، منچستریونایتد، فولام): ۹۴ گل
اوله گونار سولسشر (نروژ/منچستریونایتد)، مارک ویدوکا (استرالیا/لیدز، میدلزبورو، نیوکاسل): ۹۲ گل
دنیس برگکمپ (هلند/آرسنال): ۸۷ گل
فرناندو تورس (اسپانیا/لیورپول، چلسی): ۸۵ گل
کریستیانو رونالدو (پرتغال، منچستریونایتد)، کارلوس توز (آرژانتین/وستهم، منچستریونایتد، منچسترسیتی)، لویی ساها (فرانسه/نیوکاسل، فولام، منچستریونایتد، اورتون، تاتنهام، ساندرلند): ۸۴ گل
اولیویه ژیرو (فرانسه/آرسنال، چلسی)، ادن هازارد (بلژیک/چلسی): ۷۶ گل
اریک کانتونا (لیدز، منچستریونایتد): ۷۰ گل
لوئیس سوارز (اروگوئه/لیورپول)، کریستین بنتکه (بلژیک/آستون ویلا، لیورپول، کریستال پالاس): ۶۹ گل
پائولو دی‌کانیو (ایتالیا/شفیلد ونزدی، وستهم، چارلتون): ۶۷ گل
آلکسیس سانچز (شیلی/آرسنال، منچستریونایتد)، روبر پیرس (فرانسه/آرسنال، آستون ویلا): ۶۳ گل
یحیی توره (ساحل عاج/منچسترسیتی): ۵۹ گل
جیان‌فرانکو زولا (ایتالیا/چلسی): ۵۸ گل
کلینت دمپسی (آمریکا/فولام، تاتنهام)، هری کیول (استرالیا/لیدز، لیورپول): ۵۷ گل
تیم کیهیل (استرالیا/اورتون): ۵۶ گل
ایدور گودیانسن (ایسلند/چلسی، تاتنهام، استوک، فولام): ۵۵ گل
گوستاوو پویت (اروگوئه/چلسی، تاتنهام)، نوانکو کانو (نیجریه/آرسنال، وست‌بروم، پورتسموث): ۵۴ گل
دیگو کاستا (اسپانیا/چلسی): ۵۲ گل
درک کویت (هلند/لیورپول): ۵۱ گل
ادین ژکو (بوسنی/منچسترسیتی)، پائولو ونچاپ (کاستاریکا/دربی، وستهم، منچسترسیتی)، گیلفی سیگوردسون (ایسلند/سوانسی، تاتنهام، اورتون)، داوید سیلوا (اسپانیا/منچسترسیتی)، سسک فابرگاس (اسپانیا/آرسنال، منچسترسیتی): ۵۰ گل
نولبرتو سولانو (پرو/نیوکاسل، آستون ویلا، وستهم): ۴۹ گل
سادیو مانه (سنگال/ساوتهمپتون، لیورپول)، خوان ماتا (اسپانیا/چلسی، منچستریونایتد)، فردی لیونبرگ (سوئد/آرسنال، وستهم): ۴۸ گل
خاویر هرناندز (مکزیک/منچستریونایتد، وستهم): ۴۵ گل
فردریک کانوته (مالی/وستهم، تاتنهام)، خوان پابلو آنخل (کلمبیا/آستون ویلا): ۴۴ گل
دمبا با (سنگال/وستهم، نیوکاسل، چلسی): ۴۳ گل


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست