یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فرانسه ۲-۱ آلمان، تساوی بلژیک و هلند
پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر بولیویاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۴ مهر ۱٣۹۷ -  ۱۶ اکتبر ۲۰۱٨شاگردان کارلوس کی‌روش در دیداری که بانوان هم با حضور در ورزشگاه تماشاگر عملکردشان بودند درحالی برابر بولیوی به برتری رسیدند که حریف آمریکای‌جنوبی دو نیمه کاملا متفاوت داشت.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران که خود را برای حضور در رقابتهای جام ملت های آسیا آماده می کند، سه شنبه در ورزشگاه آزادی تهران و در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم ملی بولیوی رفت و در پایان به برتری ۲ بر یک رسید. علیرضا جهانبخش (۱۷) و مهدی ترابی (۶۳) برای ایران گل زدند و کاردوسو (۵۱) برای بولیوی گل زد. تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار از علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، روزبه چشمی، سیدمجید حسینی، احسان حاج‌صفی (مسعود شجاعی ۴۵)، امید ابراهیمی (۸۴ علی کریمی)، وحید امیری (۴۶ مهدی ترابی)، سامان قدوس (۴۶ اشکان دژاگه)،‌ مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش (۴۶ کریم انصاری فرد) و سردار آزمون استفاده کرد.
ملی پوشان ایران که در دقیقه دو توسط مهدی طارمی دروازه حریف را با خطر مواجه کردند و توپ این بازیکن به تیر افقی دروازه برخورد کرد، در نیمه اول بارها تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفتند اما بجز دقیقه ۱۷ که علیرضا جهانبخش توپ را به تور چسباند، سایر موقعیت ها راهی به دروازه پیدا نکرد.درحالی که تیم مهمان در نیمه اول حتی یک خبر هم روی دروازه ایران ایجاد نکرده بود، در نیمه دوم روی یک شوت خوب در دقیقه ۵۱ به گل تساوی دست پیدا کرد. این گل درحالی به ثمر رسید که تیم ایران در شروع نیمه دوم چهار تعویض انجام داده بود.
در ادامه تیم بولیوی نمایش بهتری از نیمه اول داشت و در مقابل ملی پوشان کشورمان از هماهنگی مطلوبی برخوردار نبودند. با این حال صاحب فرصت هایی شدند که می توانستند بر تعداد گل های خود بیفزایند اما در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشتند.در دقیقه ۸۰ اشکان دژاگه که نیمه دوم وارد زمین شده بود پاس در عمقی را برای مهدی ترابی ارسال کرد که این بازیکن پس از توپ ربایی از مدافع بولیوی دروازه حریف را برای بار دوم باز کرد. چند دقیقه بعد حاجی صفی می توانست گل سوم را به ثمر برساند اما ضربه سر این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.
در دقایق پایانی بولیوی می توانست به گل تساوی دست پیدا کند اما شوت بازیکن حریف را بیرانوند در دو مرحله کنترل کرد تا شاگردان کی روش از تساوی برابر این حریف فرار کنند! بولیوی در این دیدار نمایش قابل قبولی نداشت با این حال همان حملات کم تعداد نشان داد که خط دفاعی ایران مشکلات زیادی دارد.
به گزارش خبرنگار مهر سوژه اصلی دیدار ایران و بولیوی حضور تعدادی از بانوان گزینش شده روی سکوها بود که برخی به اشتباه از آن به عنوان اولین حضور بانوان در ورزشگاه آزادی یاد کردند. با این حال بیرون ماندن تعدادی از بانوان علاقمندان به فوتبال در حالی که بخش عمده ورزشگاه خالی بود، مهر تاییدی بود بر گزینشی بودن حضور تماشاگران زن!


تساوی کره جنوبی و پاناما در بازی دوستانه فوتبال
کره جنوبی در بازی دوستانه برابر پاناما با نتیجه ۲ بر ۲ متوقف شد.
به گزارش ایسنا، در ادامه مسابقات دوستانه ملی، تیم‌های ملی فوتبال کره جنوبی و پاناما در ورزشگاه چونان به مصاف یکدیگر رفتند.
شروع این بازی با گل زود هنگام کره همراه بود. دقیقه ۶ جوهو پارک دروازه پاناما را در اولین دقایق بازی باز کرد. دقیقه ۳۳ کره یک گل دیگر به پاناما زد و هوانگ بئوم روی پاس گل سون هیونگ مین اختلاف بازی را دو برابر کرد. نیمه اول بازی داشت با نتیجه ۲ بر صفر به سود کره به پایان می‌رسید که دقیقه ۴۵ عبدیل آرویو روی پاس گل آرماندو کوپر موفق شد یکی از گل‌های خورده را جبران کند.
در اوایل نیمه دوم، پاناما نتیجه بازی را به تساوی کشاند و در دقیقه ۴۹ بلکبرن نتیجه بازی را ۲ بر ۲ کرد.
در نهایت تلاش دو تیم برای زدن گل پیروزی ثمری نداشت و این بازی در آخر با تساوی به پایان رسید.


خط و نشان ژاپن برای آسیایی‌ها با شکست پر گل اروگوئه
تیم ملی فوتبال ژاپن موفق شد در بازی دوستانه مقابل اروگوئه ۴ بر ۳ پیروز شود.
به گزارش ایسنا،‌ در ادامه‌ مسابقات دوستانه ملی، ژاپن و اروگوئه در ورزشگاه سایتاما به مصاف یکدیگر رفتند.
نیمه اول این بازی پرگل با سه گل همراه بود. در دقیقه ۱۰ تاکومی مینامینو روی پاس گل شویا ناکاجیما موفق شد اولین گل ژاپن را به ثمر برساند. دقیقه ۲۸ گاستون پریرو از اروگوئه گل خورده را جبران کرد و بازی را به تساوی کشاند. این پایان کار نبود و ژاپن در دقیقه ۳۶ با گل یویا اوساکو نتیجه بازی را دوباره به نفع خود رقم زد تا سامورایی‌ها نیمه اول را با پیروزی به رختکن بروند.
نیمه دوم اروگوئه در دقیقه ۵۷ با گل ادینسون کاوانی نتیجه بازی را مساوی کرد اما دو دقیقه بعد و در دقیقه ۵۹ دوان روی پاس گل هیروکی ساکای گل سوم ژاپن را به ثمر رساند. دقیقه ۶۶ ژاپن اختلاف را دو برابر کرد و تاکومی مینامینو نتیجه بازی را ۴ بر ۲ به سود سامورایی‌ها کرد.
تلاش اروگوئه برای به تساوی کشاندن بازی ثمری نداشت و تنها در دقیقه ۷۵ خوان رودریگس روی پاس گل کاوانی یکی دیگر از گل‌های خورده را جبران کرد و در نهایت ژاپن با نتیجه ۴ بر ۳ موفق به شکست اروگوئه شد.


دیدارهای دوستانه ملی فوتبال
پیروزی برزیل مقابل آرژانتین در دقیقه ٣+۹۰
دیدار دوستانه تیم‌های آرژانتین و برزیل در جده عربستان با پیروزی سلسائو در وقت‌های تلف شده به پایان رسید. در ادامه دیدارهای دوستانه ملی فوتبال، آرژانتین و برزیل در جده به مصاف هم رفتند که این بازی در شرایطی که با تساوی بدون گل همراه بود در دقایق پایانی برزیل به گل رسید و پیروز شد.
تک گل این بازی را ژائو میرانداد در دقیقه ٣+۹۰ به ثمر رساند. مسی در ترکیب آرژانتینی‌ها حضور نداشت اما اغلب ستارگان برزیل در ترکیب این تیم به میدان رفتند.


تساوی بلژیک و هلند در دیداری دوستانه
به گزارش وبسایت نود، مهمترین دیدار دوستانه سه شنبه شب در قاره سبز با تساوی ۱-۱ میان بلژیک و هلند به پایان رسید.
تیم های بلژیک و هلند که در دو بازی اخیرشان در لیگ ملت های اروپا به برد رسیده بودند، سه شنبه شب در بروکسل به مصاف هم رفتند که تلاش این دو کشور همسایه به تساوی ۱-۱ رسید. در این مسابقه در دقیقه ۵ میزبان خیلی زود توسط مرتنز به گل برتری رسید ولی دقیقه ۲۷ گرونلد بازی را مساوی کرد. هر دو تیم در نیمه دوم تعویض های زیادی انجام دادند که منجر شد تا موقعیت های کمتری را در نیمه دوم شاهد باشیم. در نهایت هم بازی با همان گل های نیمه اول پایان یافت.


فرانسه ۲-۱ آلمان: کمی مازیچ و باز هم گریزمان
فرانسه در دیداری از سری رقابت های لیگ ملت های اروپا موفق شد با نتیجه ۲-۱ آلمان را شکست بدهد.
به گزارش "ورزش سه"، شاگردان دیدیه دشان در این دیدار ابتدا با گل تونی کروس از روی نقطه پنالتی عقب افتادند اما دو گل از آنتوان گریزمان در نیمه دوم، سه امتیاز این دیدار حساس را نصیب خروس ها کرد.
تیم میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت اما آلمانی ها خیلی سریع ابتکار عمل را در دست گرفتند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۱۰، روی ارسال سرژ گنابری، لروی سانه دروازه میزبان را باز کند اما واکنش خوب هوگو لوریس، مانع از به خطر افتادن دروازه خروس ها شد.
سه دقیقه بعد، ژرمن ها صاحب یک ضربه پنالتی شدند. اشتباه پل پوگبا در میانه زمین باعث شد تا آلمانی ها صاحب توپ شوند و تلاش لروی سانه برای ارسال به دهانه دروازه لوریس، باعث شد تا توپ در محوطه جریمه به دست کیمپمبه برخورد کند و داور هم نقطه پنالتی را نشان داد. تونی کروس پشت ضربه ایستاد و ضربه نه چندان خوبش، بعد از برخورد به دست لوریس، وارد دروازه شد.
بعد از این گل فرانسوی ها پیش کشیدند اما این بازیکنان آلمان بودند که روی ضدحملات، موقعیت های خطرناک تری ایجاد می کردند. در دقیقه ۱۹، فرار سانه و پاس رو به جلوی او، می توانست به گل دوم آلمان منجر شود اما خروج لوریس، مانع از گلزنی تیمو ورنر شد.
پنج دقیقه بعد، روی یک ضربه کرنر، بار دیگر دروازه فرانسه تا آستانه باز شدن پیش رفت اما این بار هم واکنش خوب لوریس روی ضربه تیلو کهرر، مانع از افزایش اختلاف به دو گل شد.
در ادامه باز هم این آلمانی ها بودند که عملکرد بهتری داشتند و موقعیت های خطرناک تری روی دروازه حریف به وجود آوردند اما در نیمه اول توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و تیم میهمان با برتری ۱-۰ به رختکن رفت.
نیمه دوم را فرانسه بهتر آغاز کرد و بعد از یکی دو موقعیت نصفه و نیمه، چیزی نمانده بود که در دقیقه ۵۲، توسط کیلیان امباپه به گل برسد اما ستاره جوان فرانسه در موقعیت تک به تک با مانوئل نویر، نتوانست ضربه اش را وارد دروازه کند.
سه دقیقه بعد نوبت آلمانی ها بود که تا آستانه زدن گل دوم پیش رفتند اما ضربه خطرناک سانه روی ارسال خوب شولز، از کنار دورازه لوریس به بیرون رفت.
در ادامه باز هم این بازیکنان فرانسه بودند که برای زدن گل تلاش بیشتری داشتند و سرانجام در دقیقه ۶۲ توانستند به گل تساوی برسند. روی ارسال لوکاس هرناندز از سمت چپ، این آنتوان گریزمان بود که با ضربه سری تماشایی، توپ را به گوشه دروازه مانوئل نویر فرستاد.
در ادامه بازی متعادل تر شد و بازیکنان آلمان هم بار دیگر پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۶۷، به گل دوم برسد اما ضربه محکم گنابری را لوریس با یک واکنش خوب به بیرون فرستاد.
یک دقیقه بعد فرانسوی ها تا آستانه زدن گل برتری پیش رفتند اما حضور به موقع نیکلاس سوله، مانع از گلزنی ژیرو روی ارسال لوکاس هرنندز شد.
حملات دو تیم برای زدن گل دوم ادامه پیدا کرد و هر کدام برای دقایقی، توپ و میدان را در اختیار داشتند تا اینکه در دقیقه ۷۹، فرانسه توانست پیش بیفتد. خطای متس هوملس روی بلیز ماتوئیدی، یک ضربه پنالتی نصیب خروس ها کرد. گریزمان پشت ضربه قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت نویر، دروازه را باز کرد.
آلمانی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند اما دفاع فشرده فرانسوی ها، مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد. در دقیقه ٨۵، هوملس به شکل مشکوکی توسط الیویه ژیرو در محوطه جریمه فرانسه سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.
در دقایق پایانی، فشار حملات ژرمن ها لحظه به لحظه بیشتر شد و این تیم صاحب دو ضربه آزاد خطرناک شد اما نتوانستند از آن استفاده کنند و در نهایت بازی همان نتیجه ۲-۱ به سود فرانسه به پایان رسید.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست