یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آلمان یک دیپلمات ایرانی را به بلژیک تحویل می دهد


• آلمان اجازه استرداد یک دیپلمات ایرانی مظنون به دست داشتن در برنامه‌ریزی برای حمله به گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در پاریس به کشور بلژیک را صادر کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۹ مهر ۱٣۹۷ -  ۱ اکتبر ۲۰۱٨


آلمان اجازه استرداد یک دیپلمات ایرانی مظنون به دست داشتن در برنامه‌ریزی برای حمله به گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در پاریس را صادر کرد.

به گزارش یورو نیوز، خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر تاکید کرد دادگاهی در شهر برلین آلمان روز دوشنبه با صدور حکمی رسما مجوز استرداد دیپلمات مظنون ایرانی به اتریش را صادر کرده است.
دیپلمات یاد شده اسدالله اسدی نام دارد که در سفارت ایران در اتریش مشغول به کار بوده است. وی از جمله افرادی است که اوایل ماه ژوئیه در چارچوب تحقیقات مشترک اروپایی در خصوص این پرونده در سه کشور آلمان، بلژیک و فرانسه دستگیر شدند.
پس از دستگیری این دیپلمات ایرانی در آلمان دادستانی این کشور پیشتر وی را به «جاسوسی» و «توطئه برای قتل» متهم کرده بود.
پلیس بلژیک پیش از این اعلام کرده بود که یک زوج بلژیکی ایرانی تبار در میان مظنونان دستگیر شده در جریان تحقیقات بر روی این پرونده قرار دارند.
به ادعای پلیس بلژیک زوج یاد شده که ۵۰۰ گرم ماده منفجره استون پروکسید و چاشنی انفجاری در خودروی خود حمل می کردند قصد داشته‌اند تا خود را به ویل‌پنت در نزدیکی پاریس و محل برگزاری همایش «سازمان مجاهدین خلق» برسانند.
وزارت خارجه ایران در واکنش به انتشار این خبر اعلام کرده بود که افراد دستگیر شده در بلژیک خود از اعضای سازمان مجاهدین هستند. سخنگوی وزارت خارجه ایران با طرح این موضوع یادآور شده بود که هدف از «سناریوی بازداشت ها» تخریب روابط ایران با کشورهای اروپایی است. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست