یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بیانیه جمعی از فعالان کارگری، سیاسی و مدنی شهرهای کردستان


• ما فعالین کارگری و مدنی ضمن قدردانی از تمامی مردم شهرهای کردستان، مرزبندی صریح خود را نسبت به سیاست های غیر مسئولانه‌یی که در راستای اهداف قوم‌گرایانه است اعلام می‌داریم ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۲ شهريور ۱٣۹۷ -  ۱٣ سپتامبر ۲۰۱٨


اعتصاب سراسری شهرهای کردستان، به همت فعالین کارگری، مدنی و پیشروان جامعه در روز ۲۱ شهریور بار دیگر نشان داد که سنت اعتصاب و اعتراض در کردستان یک سنت توده‌یی و متحدانه در میان مردم است. این اعتصاب همگانی که در اعتراض به اعدام سه فعال سیاسی در زندان رجایی شهر صورت گرفت، نشان داد که توده‌ی مردم جامعه یک نه بزرگ را در مقابل اعدام و خشونت علیه انسان‌ها قرار می‌دهند؛ اینکه در قرن ۲۱ جامعه پذیرای اعدام و قتلِ دولتی علیه انسان‌ها نیست.

اعتصاب، همچنین یک دادخواهی و یک اعتراض رادیکال متحدانه‌ی مردم در مقابل سرکوب و مرعوب کردن جامعه است. اعتصاب سراسری کردستان هر آنقدر که در مقابل سرکوب و توحش مرزبندی دارد، از سوی دیگر با احزاب و سازمان‌های سیاسیِ بی‌مسئولیتی که با سیاست جنگ نیابتی و طرفداری از سیاست و محاصره اقتصادی دولت ترامپ و تحریکات دولت‌های مرتجع هم‌پیمان‌اش سعی در وخیم‌تر کردن زندگی و معیشت انسان‌ها را دارد مرزبندی دارد. این حرکت در واقع تایید سیاست سازمان‌هایی نیست که به قدرت و اراده‌ی متحدانه‌ی مردم باور ندارند و با تاکتیک جنگ نیابتی و با هدف تعویض حاکمیت به وسیله دولت‌های امپریالیستی جان و مال انسان‌ها را قربانی سیاست‌های غیر مسئولانه خودشان می‌کنند. سیاستی که سر سوزنی در بهبود وضعیت معیشتی و زندگی انسان‌ها تاثیر و اهمیتی ندارد.

اعتصاب سراسری کردستان همچنین نشان داد که سنت متحدانه‌ی توده‌ی مردم در ادامه‌ی خیزش سراسری مردم ایران نسبت به فقر، فلاکت و گرانی، نرخ پایین دستمزد کارگران، معلمان و کارمندان، سرکوب سیستماتیک زنان، تعقیب، دستگیری و اخراج دانشجویان است.

ما فعالین کارگری و مدنی ضمن قدردانی از تمامی مردم شهرهای کردستان، مرزبندی صریح و آشکار جنبش خود را نسبت به سیاست و عملکردهای غیر مسئولانه‌یی که در راستای اهداف قوم‌گرایانه است اعلام می‌داریم.‌ 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست