یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تهدید حکومت به ادامه ی کشتار مخالفین


• دو روز بعد از اعدام سه زندانی سیاسی و کشتار اعضای احزاب مخالف در خاک کردستان عراق، مقامات ارشد نظامی حکومت تهدید کرده اند که سرکوب و قتل مخالفان را در خارج از مرزهای ایران ادامه خواهند داد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۰ شهريور ۱٣۹۷ -  ۱۱ سپتامبر ۲۰۱٨دو روز بعد از اعدام سه زندانی سیاسی و کشتار رهبران و کادرهای احزاب مخالف در خاک کردستان عراق، مقامات ارشد نظامی حکومت تهدید کرده اند که سرکوب و قتل مخالفان را حتی در خارج از مرزهای ایران ادامه خواهند داد.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، با اشاره به حمله ی موشکی سپاه پاسداران به مقر حزب دموکرات کردستان گفت که این حمله "رویکردی است که در پاسخ به هرگونه تهدیدی اعمال خواهد شد." علی شمخانی افزود "هر اقدام خصمانه علیه کشور را در هر عرصه‌ای پاسخ ده برابری می دهیم."

سرلشگر پاسدار یحیی رحیم صفوی، مشاور عالی علی خامنه ای در امور نظامی نیز، با اشاره به بمباران اخیر مقر حزب دموکرات کردستان در خاک عراق تهدید کرد که سپاه پاسداران در صورت لزوم مخالفان و دشمنان را "تا آن سوی مرزها و دریاها تعقیب" و سرکوب خواهد کرد.
رحیم صفوی مدعی شد که احزاب کرد ایرانی در جریان جنگ هشت ساله ایران و عراق، سربازان ایرانی را اسیر و به رژیم بعث عراق تحویل می دادند. او در ادامه این ادعا افزود : "همچنانکه دشمنان امروز شاهد هستند اگر به کشور تعرض و حمله ای صورت بپذیرد، همچون علف های هرزه شکسته و نابودشان می کنیم و حتی تا آن سوی مرزها و دریاها آنها را تعقیب کرده و حقوق خود را بازپس می گیریم."

روز شنبه گذشته، حکومت ایران سه زندانی کرد را علیرغم اعتراض جهانی اعدام کرد و در همان روز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هفت موشک میانبرد به مقر حزب دموکرات کردستان در خاک عراق پرتاب کرد که در نتیجه ی آن شانزده نفر از اعضای این حزب کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (٣)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست