یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بمباران مقرات "حدک" و اعدام ۳ زندانی سیاسی، حلقهای از یک سناریو - حسن رحمان پناهاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱۷ شهريور ۱٣۹۷ -  ٨ سپتامبر ۲۰۱٨


بنا به گزارشات منتشر شده ساعت ١٠ و ٤٥ دقیقه صبح امروز مقرات "حزب دمکرات کردستان" و "حزب دمکرات کردستان ایران "در نزدیک شهر "کویه" در کردستان عراق توسط جمهوری اسلامی توپ باران و موشک باران زمینی شده و گفته می شود همزمان صدای هواپیمای بدون سرنشین هم شنیده شده است . مقرات رهبری "حدک" در حالی مورد بمباران قرار گرفته که رهبری این حزب در حال برگزاری پلنوم بودهاند. طبق اطلاعات اولیه ١٤ تن جانباخته و ٣٩ نفر نیز مجروح هستند.
همزمان با آنجام این عملیات جنایتکارانه ، بنا به اظهار خانواده و بستگان ٣ زندانی سیاسی دربند ، "لقمان و زانیار مردای و رامین حسین پناهی" که برای اجرای حکم اعدام به زندان رجائی شهر کرج و بند اعدام منتقل شده بوند ، صبح امروز توسط جانیان اسلامی به جوخه اعدام سپرده شدهاند.
همزمانی این دو جنایات توسط جمهوری اسلامی بی ارتباط با هم و اقدامی عادی نیست. سران جمهوری اسلامی اگاهانه حمله نظامی به مقرات "حدک" و اعدام ٣ زندانی سیاسی دربند را همزمان سازمان دادهاند. سران کوتهبین و جنایت پیشه اسلامی، با آنجام همزمان این دو جنایت، قصد نشان دادن ضرب شست به مردم کردستان و ایران و دهن کجی با خواست و مطالبات برحق مردم علیه حکم جنایتکارانه اعدام با تعرض به خارج از مرزها را دارند. آنان قصد دارند وانمود کنند که حاکمان اسلامی گوششان کر و نسبت به نارضایتی های تودهای و مردمی در داخل و خارج کشور علیه اعدام زندانیان سیاسی بی منت هستند.
جمهوری اسلامی بعد از به آتش کشیده شدن کنسولگریش در شهر بصره در عراق در روز گذشته، قصد دارد انتقام این شکست و سرافکندگی را از زندانیان سیاسی بی دفاع ، از مردم جان به لب رسیده کردستان و ایران و از احزاب مخالف رژیم که نیروی مسلح در خارج از مرزها دارند بگیرد. اما بی تردید این بار نیز سر رهبران جمهوری اسلامی به سنگ خواهد خورد. مردم آزادیخواه و حق طلب کردستان و ایران ، افکار مترقی و انساندوست در خارج کشور این جنایات جمهوری اسلامی را بی جواب نخواهند گذاشت.اکنون زمان عمل و اقدام مشترک احزاب و سازمانهای سیاسی در داخل کردستان و در کل ایران ، مردم معترض و ناراضی در کردستان، ایران و خارج از کشور است. مردم کردستان تجربه دو اعتصاب عمومی گسترده علیه ترور "شوانه سیدقادری" در مهاباد " در ١٦ مرداد ١٣٨٤ به فراخوان کومهله (سازمان کردستان حزب کمونیست ایران) و اعتصاب عمومی ٢٣اردیبهشت ١٣٨٩در اعتراض به اعدام فرزاد کمانگر و ٤ همرزم زندانیش را دارند. امروز جنبش انقلابی در ایران و در کردستان، نسبت به گذشته چند گام به پیش رفته است . خیزش دیماه ١٣٩٦ در سطح بسیار گستردهای زنگ مرگ جمهوری اسلامی را در بیش از ١٠٠شهر به صدا در آورد و توازن نیرو را به نفع جبهه مردم تغییر داد.مبارزات کارگری ، اعتراضات خیابانی ، اعتصاب کامیونداران ، نارضایتی بازریان ، جنبش رادیکال و سرخ مریوان و سنندج در گرامیداشت یاد ٤ مدافع محیط زیست ، تنها گوشههای از نفرت عمومی مردم از حاکمیت سرکوبگرانه جمهوری اسلامی طی ماههای گذشته است . در برابر این جنایت نباید سکوت کرد.
_ بمباران مقرات "حدکا" و " حدک" در مدار ٣٦درجه صورت گرفته که از سال ١٩٩١ مسئولیت حفاظت از آن برعهده نیروهای ایالات متحد آمریکا و متحدینش است . لذا آنها مسئول و جوابگو هستند.
_ حکومت محلی اقلیم کردستان و دو حزب اصلی حاکم در این منطقه "حزب دمکرات کردستان عراق" و "اتحادیه میهنی کردستان عراق " مسئولیت مستقیم در برابر جان ، محل زندگی و مکانهای استقرار احزاب سیاسی و نیروهای مسلح آنان در کردستان عراق برعهده دارند . باید آنها را تحت فشار و اعتراض عمومی و مردمی گذاشت که نسبت به جنایات بمباران امروز مقرات "حدک" و "حدکا " و جنایات مشابه حاکمان اسلامی ایران که به قول خودشان "دوست و متحدشان" هستند، از این بیشتر سکوت نکنند و این جنایات را محکوم نمایند.
_ در کردستان عراق که رویداد بمباران مقرات دو جناع حزب دمکرات کردستان در آن آنجام گرفته ، باید مردم نارازضی را مورد خطاب قرار داد و به همت و همکاری نیروهای مترقی و انساندوست اعتراض و نارضایتی گسترده خیابانی سازمان داد و خواستار تعطیلی فوری کنسولگریهای جمهوری اسلامی در شهرهای کردستان بعنوان مکان جاسوسی و سازماندهی جرم جنایت رژیم در این منطقه شد.
_ باید اقدامات هماهنگی در داخل کردستان جهت مقابله با جنایت اعدام زندانیان سیاسی ، رامین حسین پناهی ، زانیار و لقمان مرادی در دستور کار فوری مردم کردستان قرار گیرد. تجربه اعتصاب عمومی دو دوره گذشته در کردستان مسیر اقدام متقابل و متحدکننده را نشان داده است.
_ در خارج کشور باید اقدامات عملی از جمله سازماندهی تجمع و اعتراض در مقابل سفارتخانههای رژیم ، در میادین شهرها و مکان های عمومی ، در برابر نهادهای مدافع حقوق بشر و انساندوست ، چپ و کارگری را سازمان داد و خواهان اقدامات عملی در تقابل با جنایات رژیم در اعدام زندانیان سیاسی و بمباران مقرات "حدک" شد.
جمهوری اسلامی با جنایات اعدام ٣ زندانی سیاسی و بمباران مقرات حدک و حدکا و کشته و مجروح کردن ٥٠ تن از نیروهای این حزب، صفحه ننگین دیگری بر صفحات تاریخ پر از جرم و جنایت خود افزود. این جنایات در همان حال ، حلقهای از یک سناریوی واحد در زندانها و در خارج از مرزهای ایران در خدمت به هدفی واحد است . سناریوی زدن قفل سکوت بر دهان جامعه . سناریوی ایجاد ترس و وحشت در دل مردم . سناریوی زهرچشم گرفتن از تودههای ناراضی . ٣ زندانی اعدامی امروز از شهرهای مریوان و سنندج هستند. دو شهری که طی چند روز گذشته مبارزین فداکارش در دفاع از ٤ طرفداران جانباخته محیط زیست ، برگ های زرینی بر جنبش انقلابی کردستان افزودند. این جنایت را نباید بی پاسخ گذاشت . نباید سکوت کرد. نباید نظارهگر بود. نباید دست روی دست گذاشت و تنها تآسف خورد . باید متحد شد و اقدام نمود . متحدانه و درهر گوشه دنیا که هستیم به پا خیزم . تنها با مبارزه و سازمانیابی است که رژیم ناچار به عقب نشینی خواهد شد . جریانات چپ ، سوسیالیست و کارگری رسالت ویژهای بر دوش دارند، آنرا درک کنیم . درنگ نکنیم . تاریخ ما را نخواهد بخشید.

شنبه ٨ سپتامبر ٢٠١٨


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست