یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حمله موشکی سپاه به مقر احزاب کردی در عراق


• همزمان با اعدام سه زندانی سیاسی کرد، جمهوری اسلامی مقرهای دو حزب دموکرات کردستان ایران و حزب دموکرات کردستان در عراق را هدف حمله ی موشکی قرار داده است. چندین نفر در این حمله کشته شده اند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱۷ شهريور ۱٣۹۷ -  ٨ سپتامبر ۲۰۱٨همزمان با اعدام سه زندانی سیاسی کرد، جمهوری اسلامی مقرهای دو حزب دموکرات کردستان ایران و حزب دموکرات کردستان در عراق را هدف حمله ی موشکی قرار داده است. چندین نفر در این حمله کشته شده اند.

به گزارش رسانه های حکومت اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با شش فروند موشک زمین به زمین، مقر این دو حزب را هدف قرار داد که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از اعضای این گروه‌ ها شد.

سپاه مدعی شده این حملات را در واکنش به تحرکات «گروه‌های تروریستی تجزیه طلب و حملات به مرزبانان کشورمان که به شهادت شماری از ایشان منجر شده بود»، صورت داده است. بنابه اطلاعیه سپاه مقرهای مورد حمله در نزدیکی شهر کویه واقع در ۲۰۰ کیلومتری مرز ایران قرار داشته اند.

بنابر برخی گزارش ها، در جریان این حمله موشکی دست کم ۱۱ نفر کشته و ٣۵ تن زخمی شده‌اند. گزارش های نیروهای کردی حاکی است که دست کم چهارده نفر کشته و بیش از سی نفر زخمی شده اند. حزب دموکرات کردستان اعلام کرده که حملات موشکی به مقر این حزب همزمان با جلسه ی پلنوم کمیته ی مرکزی صورت گرفته و خالد عزیزی دبیرکل حزب نیز جزو مجروح شدگان است.

منابع جمهوری اسلامی اعلام کرده‌اند پس از این عملیات موشکی، جنگنده‌های اف ۵ نیز در منطقه مورد نظر پرواز کرده‌اند.

«فرماندهی نیروهای پیشمرگه کردستان» با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: صبح امروز شنبه، مورخه هفدهم شهریورماه ١٣٩٧ خورشیدی، ساعت ١٠:٣٠ دقیقه؛ رژیم تروریستی اسلامی ایران از طریق هواپیماهای جنگی و موشک‌ باران مقرهای حزب دمکرات را به شدت مورد هدف راکت‌‌های خود قرار داد.
این اقدام تروریستی رژیم اسلامی ایران، پایمال کردن حاکمیت خاک اقلیم کردستان است. از افکارعمومی خواستاریم این اقدامات متجاوزانه رژیم ضد مردمی اسلامی ایران محکوم نمایند.
متاسفانه در این اقدام تروریستی، ٢ تن از پیشمرگه‌‌های حزب دمکرات به کاروان شهیدان پیویسته و ٣ تن دیگر مجروح شدهاند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست