یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

«شعار مرگ بر دیکتاتور» در ورزشگاه آزادی


• در ورزشگاه آزادی ماموران یگان ویژه عده ای از تماشگران بازی استقلال و تراکتورسازی را مورد ضرب و شتم قرار دادند. در رسانه ها فیلمی منتشر شده که نشان می دهد حاضران شعار مرگ بر دیکتاتور می دهند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۹ مرداد ۱٣۹۷ -  ۱۰ اوت ۲۰۱٨
دیدار تیم‌های فوتبال استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز ساعت ۲۰:۳۰ امشب در ورزشگاه آزادی و در چارچوب هفته سوم لیگ برتر برگزار شد. پیش از شروع بازی بین هواداران استقلال و تراکتور سازی با ماموران انتظامی و ماموران یگان ویژه درگیری رخ داد.

خبرگزاری مهر در گزارش خود نوشته است: نحوه بلیت‌فروشی برای هواداران تراکتورسازی بسیار بد بود و همین مسئله باعث شده بود تا آنها نسبت به این قضیه معترض بوده و با عوامل انتظامی پیدا کنند.

فیلم هایی که از صحنه درگیری منتشر شده نشان می دهد آنان با چه خشونتی با تماشاگران برخورد کرده اند. در شبکه‌های مجازی تصاویر و ویدئوهایی منتشر شده که طرفداران مصدوم و خون‌آلود تراکتورسازی را نشان می‌دهد.

به گزارش وبسایت رسمی برنامه تلویزیونی نود، تعداد هواداران تراکتورسازی بیش از جایگاهی بود که برایشان در نظر گرفته شده بود و به همین دلیل، حصارهایی را که جایگاه آنها را جدا می‌کرد شکستند و بخش دیگری از ورزشگاه را پر کردند.

تماشاگران طرفدار تراکتورسازی می‌گویند طرفداران این تیم در بخشی از ورزشگاه که در حال تعمیر بود مستقر شده بودند بدون اینکه مشخص باشند آنها نباید در این بخش بنشینند و یگان ویژه با ضرب و شتم آنها را از آن قسمت رانده است.

ایسنا قبل از آغاز بازی در گزارش خود نوشت: دیدار استقلال و تراکتورسازی در حالی از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه آزادی آغاز می‌شود که حدود ۳۰ هزار هوادار در فاصله ۹۰ دقیقه تا سوت آغاز این دیدار به ورزشگاه آزادی آمده‌اند و ۲۰ هزار نفر آن‌ها استقلالی هستند.
در ادامه ی گزارش ایسنا آمده است: درگیری هواداران دو تیم در لحظات پایانی نیمه اول به قدری ادامه پیدا کرد که ماموران امنیتی بیشتری برای کنترل استقلالی‌ها به داخل جایگاه‌های هواداران این تیم رفتند. درگیری هواداران استقلال با ماموران انتظامات آزادی با پرتاب بطری‌ آب توسط آبی‌ها به این ماموران همراه شد.

ویدوئوهایی که در شبکه های مجازی منتشر شده نشان ‌می‌دهند که برخی تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی شعارهایی مثل مرگ بر دیکتاتور داده‌اند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست