یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

لیگ برتر فوتبال ایران
توقف پرسپولیس در گرما و باران سنگ، دو تساوی دیگراخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱٨ مرداد ۱٣۹۷ -  ۹ اوت ۲۰۱٨روز جمعه در حساس‌ترین بازی هفته استقلال و تراکتورسازی به دیدار هم می‌روند. همیشه تقابل این دو تیم زیبا و جذاب بوده ولی این دیدار ویژگی‌هایی دارد که آن را از قبل جذاب‌تر می‌کند.

تیم فوتبال پرسپولیس در سومین دیدار خود در اهواز برابر استقلال خوزستان متوقف شد.
به گزارش ایسنا، در ادامه هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران تیم فوتبال استقلال خوزستان در ورزشگاه غدیر اهواز میزبان پرسپولیس تهران بود که نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در آغاز نیمه نخست این دیدار استقلالی‌ها حملاتی را روی دروازه پرسپولیس ترتیب دادند اما نتوانستند فرصت گل آنچنانی ایجاد کنند اما در ادامه و با نزدیک شدن به پایان نیمه اول این تیم پرسپولیس بود که بازی را در دست گرفت و یکی دو فرصت نصفه‌ و نیمه ایجاد کرد. با این‌حال هیچ یک از این فرصت‌ها به گل تبدیل نشد تا نیمه اول بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد.
اما در آغاز نیمه دوم ، شاهد بازی پر افت‌وخیزتری نسبت به نیمه نخست بودیم. در این نیمه استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها فرصت‌های متعددی برای باز کردن دروازه به دست آوردند که با بی دقتی مهاجمان دروازه‌ای باز نشد.
از جمله این فرصت‌ها می‌توان به فرصت دقیقه ۵۷ اشاره کرد که استقلال خوزستان صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و در ادامه ایمان مبعلی توپ را روی دروازه ارسال کرد و با دفع مدافعان پرسپولیس توپ در موقعیتی مناسب به بازیکن استقلال خوزستان رسید و او نیز با یک شوت پای راست دروازه پرسپولیس را هدف قرار داد ما توپ او از کنار دروازه به اوت رفت.
در دقیقه ۶۲ هم پرسپولیسی‌ها هم پشت محوطه جریمه استقلال خوزستان صاحب ضربه ایستگاهی شدند و در ادامه بشار رسن قصد داشت با یک شوت زیبا دروازه حریف را باز کند اما شوت او راهی به دروازه پیدا نکرد. همچنین در دقیقه ۶۵ روی پاس سید جلال حسینی، علی علیپور با دروازه‌بان حریف تک به تک شد اما شوت او با برخورد به تیرک افقی دروازه به اوت رفت.
در نهایت این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.
پرسپولیس با ترکیب علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، جلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، بشار رسن (۷۸ احسان الوان‌زاده) ، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، امید عالیشاه (۶۲ گادوین منشا)، سیامک نعمتی و علی علیپور به میدان رفت.
استقلال خوزستان نیز با ترکیب حسن پورحمیدی احمد آل نعمه مصطفی کیانی وحید حمدی نژاد مهرداد پورابوالقاسم محمد شریفی میثم کریمی میثم شاه‌مکوند ایمان مبعلی وحید خشتان رضا درویشی وارد زمین شد.

حاشیه این دیدار: از سنگ‌های هواداران تا لگدهای شجاع
پرسپولیس در حالی مقابل استقلال خوزستان متوقف شد که این دیدار بیشتر از موقعیت گل، صحنه پرتاب سنگ داشت.
این دیدار به خاطر درگیری هواداران حواشی زیادی داشت و چندین بار در نیمه نخست با پرتاب سنگ هواداران به داخل زمین، بازی از سوی داور متوقف شد. حتی در بین دو نیمه، تماشاگران استقلال خوزستان و پرسپولیس به سمت یکدیگر سنگ پرتاب می‌کردند که باعث شد چند نفر از تماشاگران مصدوم شوند و با آمبولانس به بیمارستان منتقل شوند. در این بین نیروهای برقراری امنیت ورزشگاه وارد عمل شدند که در نیمه دوم توانستند تاحدودی جو ملتهب ورزشگاه غدیر اهواز را کنترل کنند.
در اواخر نیمه دوم، شجاع خلیل زاده با مهاجم استقلال خوزستان درگیری شدیدی پیدا کرد و حتی لگدی هم به سمت بازیکن آبی‌پوش پیدا کرد که منجر به درگیری بازیکنان دو تیم شد. در این صحنه داور بازی سعی کرد با دادن چند کارت زرد بازی را کنترل کند.

تساوی نساجی و پارس‌جنوبی‌جم در هفته سوم لیگ برتر
مصاف تیم‌های نساجی و پارس‌جنوبی جم با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
به گزارش ایسنا، دو تیم نساجی مازندران و پارس‌جنوبی‌جم در جریان هفته سوم مسابقات لیگ برتر به تساوی یک بر یک رضایت دادند.
این بازی که در ورزشگاه خانگی نساجی برگزار شد در دقایق اول با حملاتی از سوی هر دو تیم پیگیری شد تا در دقیقه ۲۷ محمد عباس‌زاده از روی نقطه پنالتی قفل دروازه پارس جنوبی را باز کند تا در نیمه اول این نتیجه باقی بماند.
این بازی در اوایل نیمه دوم با همین نتیجه پیگیری شد تا در دقیقه ۵۲ ابراهیم صالحی با ضربه پای راست در محوطه جریمه دروازه نساجی را باز کند و بازی یک بر یک شود. این نتیجه تا پایان بازی باقی ماند و امتیازات بین دو تیم تقسیم شد.

زور سایپا و ذوب آهن به هم نرسید
تیم فوتبال سایپا در هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران با تساوی صفر بر صفر برابر ذوب آهن متوقف شد.
به گزارش ایسنا، هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران با انجام چهار بازی آغاز شد. در یکی از این بازی ها تیم فوتبال سایپا ازدر ورزشگاه دستگردی از تیم ذوب آهن پذیرایی کرد. این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در نیمه اول بازی دو تیم فوتبالی پایاپای را به نمایش گذاشتند اما تیم سایپا موقعیت‌های نصفه و نیمه‌ای به دست آورد. نیمه دوم نیز با همین روند ادامه یافت و توپ بیشتر در میانه میدان در گردش بود. با اینکه ذوب آهن در این نیمه فشارخود را بیشتر کرد اما نتوانست به گل برسد. با این نتیجه سایپا و ذوب آهن به ترتیب با ۴ و ۵ امتیاز در رده‌های ششم و چهارم باقی ماندند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست