یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دیکتاتورها صدای مردم را نمی شنوند


• علی خامنه ای در پاسخ به نگرانی وابستگان حکومت گفته است: «نسبت به اوضاع ما اصلا نگران نباشند، هیچکس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مطمئن باشند، هیچ تردیدی در این جهت وجود ندارد؛ این را به همه بگویید.» ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱٨ مرداد ۱٣۹۷ -  ۹ اوت ۲۰۱٨روز پنجشنبه خبرگزاری امنیتی فارس سخنانی را از قول علی خامنه ای رهبر حکومت نقل کرده است، که هر چند تاریخ آن معلوم نیست، اما در دیدار با عده ای از «فعالان فرهنگی خارج از کشور» مطرح شده است. سخنان این «فعالان» منعکس نشده است، آما به نظر می رسد که آن ها از وضعیت حکومت ابراز نگرانی کرده اند.

خبرگزاری فارس نوشته است در این دیدار یکی از حضار، دغدغه و نگرانی علاقمندان به انقلاب در آن سوی مرزها را از آینده بیان کرد.

علی خامنه ای در پاسخ به نگرانی این شخص گفته است: «نسبت به اوضاع ما اصلا نگران نباشند، هیچکس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مطمئن باشند، هیچ تردیدی در این جهت وجود ندارد؛ این را به همه بگویید.»


در جریان «بهار عربی» و پیش از آن که اعتراضات در سوریه شروع شود و به یک جنگ داخلی خونین تبدیل گردد، بشار اسد در پاسخ به پرسشی گفته بود: وضعیت ما مستحکم است، در سوریه از «بهار عربی» خبری نخواهد بود. پیشتر از آن شاه ایران، همواره مخالفان خود را تحقیر کرده و از «جزیره ی ثبات و امنیت» حرف می زد. از این نمونه ها در تاریخ فراوان است و به همین جهت است که گفته می شود: دیکتاتورها صدای مردم را نمی شوند.

به نظر می رسد علی خامنه ای دیکتاتور ایران نیز صدای مردم را نشنیده است، یا خود را به نشنیدن زده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست