یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آستانه قهر زن و شوهر!
جولان چاقوکشان، موادی ها در ورزشگاه، قهرمانی من سیتیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۴ مرداد ۱٣۹۷ -  ۵ اوت ۲۰۱٨ملانیا ترامپ - مایکل جوردن و حمایت از لبرون
ترامپ در جنگ با ستاره بسکتبال تنها ماند!

دونالد ترامپ که از حمایت ملانیا نسبت به "لبرون جیمز" بسکتبالیست مشهور آگاه شده است، شدیدا به این موضوع واکنش نشان داد و چراکه ورزشکار مذکور مورد انتقاد رئیس جمهور آمریکاست و اصلا از او خوشش نمی آید. موضوعی که تا آستانه قهر زن و شوهر اول آمریکا پیش رفت.
بنا به گفته سخنگوی دفتر ملانیا این بسکتبالیست اقدامات قابل توجهی در حمایت از کودکان انجام داده و به همین دلیل در نظر همسر ترامپ از محبوبیت خاصی برخوردار است.
دونالد ترامپ در صفحه توئیتر خود "لبرون جیمز" را به شدت مورد انتقاد قرار داده و درباره مصاحبه ای که دان لمون از شبکه تلویزیونی CNN با این بسکتبالیست حرفه ای انجام داده نوشته است: احمق‌ ترین شخصیت در تلویزیون یعنی دان لمون است زیرا با مصاحبه‌اش باعث شد که "LeBron James" فردی باهوش به نظر برسد. در این گفتگو درباره طرح خیریه‌ای که این ورزشکار برای کمک به پیشرفت دانش آموزان شهر اکرون محل سکونتش اجرا می‌کند، صحبت شده است؛ دانش آموزانی که به خاطر کمبود درآمد خانواده‌هایشان با مشکلات فراوانی مواجه هستند و همین موضوع مانع پیشرفت درسی‌شان شده است.
به گزارش "ورزش سه"، لبران جیمز در شبکه CNN که از شبکه‌های مخالف ترامپ به حساب می‌آید حضور یافت و مصاحبه ای با دان لمون برگزار کرد. در طول این مصاحبه، جیمز درباره راه اندازی یک مدرسه برای بچه‌هایی که در خطر زندگی می‌کنند، در شهر آکرون ایالت اوهایو که زادگاه اوست خبر داد و همچنین همکاری با دیگر موسسات خیریه در این زمینه. در طول مصاحبه، او گفته بود که ترامپ از ورزش برای جدایی کشور استفاده می‌کند.
این مصاحبه روز جمعه منتشر شد و ترامپ در توییتر با توهین به لبران جیمز و لمون، پاسخ آنها را داد. او نوشت: "لبران جیمز با احمق ترین آدم تلویزیون، دان لمون مصاحبه کرد. لمون کاری کرد که جیمز انسان باهوشی به نظر بیاید، که کار آسانی هم نیست. من مایک را دوست دارم!"
گفته می‌شود منظور ترامپ از مایک، مایکل جردن، بهترین بازیکن تاریخ بسکتبال است. ترامپ سعی داشته با این جمله، جنجال را وارد فاز جدیدی کند ولی مایکل جردن از طریق یک نماینده، پیامش را خیلی سریع بیان کرد. او گفت: "من از لبران جیمز حمایت می‌کنم. او کار بزرگی برای این قشر انجام داده است."
ترامپ بارها درباره هوش خود صحبت کرده و بارها نیز هوش دیگران را پایین توصیف کرده، از جمله افرادی مثل جان استوارت و جرج دابلیو بوش که در فهرست کم هوشان ترامپ قرار دارند.
صحبت‌های ترامپ درست در فاصله یک روز با حضورش در اوهایو، شهر باشگاه کلیولند کولیرز مطرح شده و بسیاری از هواداران لبران، قصد دارند از خجالت رئیس جمهور خود در بیایند. آقای لمون نیز در دفاع از خود توئیت کرد: "چه کسی احمق واقعی است؟ کسی که بچه‌ها را به کلاس درس می‌فرستد یا آنها را راهی قفس می‌کند؟"
اشاره او به اقدامات اخیر آمریکا در جداسازی بچه‌های مهاجرها از پدرها و مادرهایشان است که انتقادات بسیار تندی را به عمل آورده است.
استفانی گریشام، مدیر ارتباطات همسر ترامپ نیز در این رابطه گفت: "به نظر می‌رسد که لبران جیمز اقدامات خوبی در راستای نسل بعدی انجام داده و ملانی ترامپ، مثل همیشه، به عنوان بانوی اول، همه را تشویق می‌کند که راجع به بچه‌ها و مشکلاتشان صحبت کنند."
اما این اولین بار نبود که لبران جیمز از ترامپ انتقاد می‌کرد. سپتامبر گذشته، پس از اینکه ترامپ، مثل سنت هر ساله، تیم قهرمان رقابت های NBA را به کاخ سفید دعوت کرده بود، لبران او را یک ضد حال بزرگ دانسته بود. او همچنین در توئیتر نوشته بود: "رفتن به کاخ سفید برای ما افتخار بزرگی بود تا وقتی که تو آمدی!"
پیش از اینکه جیمز، کولیرز را به مقصد لس آنجلس لیکرز ترک کند، با استفن کری، ستاره تیم حریف متحد شده بود تا حضور در کاخ سفید تحریم و دعوت ترامپ رد شود. او در این رابطه نوشته بود: "می‌دانم که هر تیمی قهرمان رقابت ها شود، هیچ بازیکنی از آن تیم دوست ندارد به کاخ سفید دعوت شود." اما به نظر جنگ بین ترامپ و ستاره بسکتبال به تازگی وارد فاز جدیدی شده، هر چند همسر ترامپ سعی دارد اوضاع را آرام کند زیرا با توجه به وجهه بسیار محبوب جیمز، این درگیری می‌تواند به ضرر ترامپ باشد.


کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال اعلام کرد
محرومیت مسلمان و کعبی از حضور در میادین تا اطلاع‌ ثانوی


کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال درباره محرومیت محسن مسلمان و حسین کعبی اطلاعیه‌ای صادر کرد.
به گزارش ایسنا، در اطلاعیه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال آمده است: به دلیل عدم توجه به احکام صادره این کمیته و همچنین عدم توجه به قوانین و تذکرات و اخطارهای کمیته های قضایی که نقض آشکار قوانین اخلاقی محسوب می شود و همواره با ضمانت اجرا همراه است، به اطلاع می رساند درخصوص تخلفات سابق آقایان محسن مسلمان و حسین کعبی احکامی صادر گردیده که متاسفانه علی رغم چند نوبت اخطار به این دو بازیکن، توجهی نکرده‌اند،‌ لذا نامبردگان از یوم جاری تا اطلاع ثانوی، از حضور و شرکت در مسابقات رسمی محروم هستند.
در آغاز فصل جدید لیگ برتر، کمیته اخلاق با قدرت و جدیت بیشتر و با سرعت احکام و دستورات را صادر و از کنار تخلفات بازیکنان، مربیان و اهالی فوتبال نخواهد گذشت و با اشخاصی که از دستورات این کمیته استنکاف کنند، برخورد جدی و قانونی خواهد داشت.
به گزارش خبرگزاری مهر، پس از اعلام محرومیت دو بازیکن تیم های سپیدرود رشت و ذوب آهن اصفهان، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال بیانیه ای را صادر کرد:
«نظر به عدم توجه به احکام صادره، قوانین، تذکرات و اخطارهای کمیته اخلاق که این نوع رفتار نقض آشکار و مسلم قوانین و مقررات قانونی و اخلاقی محسوب می شود که همواره با ضمانت اجرا همراه است، لذا اعلام می دارد به موجب مواد ۲۱ و ۲۳ و ۳۵ و ۳۶ و ۳۷ و ۶۵ آیین نامه این کمیته دستور موقت مبنی بر تعلیق کلیه فعالیتهای رسمی آقایان: محسن مسلمان و حسین کعبی در کلیه بخش های فوتبال و به صورت رسمی تا اطلاع ثانوی صادر شده است.
لذا مقرر است مراتب از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال و مبادی ذیربط ابلاغ و اطلاع رسانی تا از کلیه فعالیت های نامبردگان در حوزه فوتبال و حضور در کلیه مجامع و مراجع و اماکن رسمی فوتبال جمهوری اسلامی ایران و بین المللی از مورخ ۱۳ مرداد سال ۹۷ جلوگیری و چنانچه مجوز حضور برای نامبردگان صادر گردیده لغو و از ورود و همراهی ایشان با تیم ها و اهالی فوتبال در مراسم و مسابقات رسمی فوتبال خودداری به عمل آید.»


مربی‌خارجی از جولان چاقوکشان در لیگ‌ ایران می‌گوید!

خاویر سسما فصل گذشته در لیگ یک کنار جواد نکونام کار می‌کرد.
به گزارش تابناک ورزشی؛ خسوس خاویرسسما مربی سابق خونه به خونه بابل که این روزها در اسپانیا به سرمی برد چیزهای عجیبی درباره کار در لیگ یک ایران تعریف می کند. این مربی اسپانیایی با بیان این جمله می گوید: «من ۶ ماه در خونه به خونه کارکردم اما به اندازه ۶ سال اذیت شدم. من با سابقه ۲۰ سال کاردر اوساسونا و به خاطر اعتمادی که به جواد نکونام داشتم به ایران آمدم و در تیم خونه به خونه بابل فعالیت کردم ولی بدترین دوران زندگی ورزشی ام در این تیم سپری شد.»
خسوس ادامه می دهد: «سه بار در فرودگاه ماندم و گرفتار شدم. نتوانستم به اسپانیا سفر کنم و خانواده ام را ببینم چون مسئولان باشگاه خونه به خونه برای من اجازه خروج از کشور را نگرفته و کارهایم را انجام نداده بودند. زمانی که جواد نکونام به اسپانیا آمد به خودش هم گفتم که درخونه به خونه خیلی اذیت شدم.»
وی با اشاره به بد قولی مالک خونه به خونه یادآور می شود: «به هرحال مالک خونه به خونه خیلی راحت واقعیت را نمی گفت و باز به این کارش ادامه می داد. من خودم شاهدم درخانه جواد نکونام و بعد از بدقولی های فراوان مالی او از همه ما خواست دست به دست هم بدهیم و قسم بخوریم و متحد شویم اما همان موقع به نکونام گفتم راست نمی گوید که صحت حرف من هم ثابت شد.»
این مربی اهل اسپانیا می گوید: «مالک خونه به خونه علاقه زیاد و عجیبی به غذا خوردن داشت و فقط به این موضوع فکر می کرد. بدترین خاطره من از دوران کار در خونه به خونه بابل روزی بود که تعدادی چاقوکش سر تمرین آمدند. آنها به داخل زمین ریختند و من خیلی ترسیدم و نزدیک بود سکته کنم! چیزهایی زیادی در این باره شنیدم. می‌گفتند یک نفر به آنها دستور داده تا به محل تمرین بیایند و کادر فنی را بترسانند. آن روز قصد داشتم ایران را ترک کنم و به اسپانیا بروم ولی جواد نکونام و هاشمی نسب با من صحبت کردند و قانع شدم تا بمانم و به کارم ادامه دهم.»
وی ادامه می دهد: «ما به رغم کمبود امکانات، بی‌توجهی و بدقولی مالک باشگاه و حاشیه هایی که بوقچی‌ها و چاقوکشان می‌ساختند تیم خوبی داشتیم و حتی می توانستیم به لیگ برتر صعود کنیم به ویژه هواداران خونه به خونه که فوق العاده بودند اما مالک باشگاه درست عمل نمی‌کرد. من فکر می کنم این شهر پتانسیل صعود به لیگ برتر را دارد.»
خسوس که همراه جواد نکونام سابقه کار در تیم نساجی مازندران را هم در کارنامه دارد در مورد عدم همکاری در فصل جدید نیز تصریح می کند: «برخلاف خونه به خونه ما در نساجی مازندران آرامش داشتیم. مالک و مدیرعامل این تیم بدون حاشیه کارخودشان را انجام می دادند و ما هم کارفنی خودمان را و همین موضوع به همراه تلاش بازیکنان و هواداران آن صعود تاریخی را رقم زد. روز صعود نساجی یکی از ماندگارترین لحظات دوران ورزشی من بود و دوست داشتم باز هم در کنار نکونام و دوستان خودم در کادر فنی این تیم درنساجی بمانم ولی پیشنهاد خوبی در اسپانیا داشتم و ترجیح دادم اینجا کنار خانواده ام کار کنم. با این وجود برای جواد نکونام، تیم نساجی و طرفداران فراوانش آرزوی موفقیت درلیگ برتر ایران را دارم.»


افشاگری تیام؛ خروج۲۰۰هزار دلار توسط مدیران استقلال

مامه تیام دست به افشاگری علیه مدیران استقلال زده است؛ مدیرانی که دیگر در مسند مسوولیت نیستند و برکنار شده اند اما افتضاح مدیریتی شان توسط یک بازیکن سنگالی منتشر شده است.
به گزارش تابناک ورزشی، تیام که گفته می شود با تیم آینده اش به توافق قطعی رسیده است، درباره جدایی از استقلال گفت: این اواخر وقتی متوجه شدم مشکل مالیاتی من از سوی باشگاه حل نشده و بیایم گذرنامه‌ام توسط مقامات ضبط می‌شود از آمدن به تهران ترسیدم، چون در این موضوع من گناهی نداشتم. از همین رو باشگاه به من وعده داد برای مذاکره به ترکیه بیایم تا در حاشیه اردوی آماده‌سازی استقلال تکلیف‌مان مشخص شود. گفتند بیا استانبول هم طلبت را بگیر و هم پیرامون قرارداد سال جدید مذاکره کن از همین رو به این شهر رفتم، اما دریغ از یک دلار پرداختی به خاطر طلبم. شاهد زنده این ماجرا هم وینفرد شفر و سرور جپاروف هستند که آن‌ها هم کاملاً از این رفتار شوکه بودند.
به اسم من و جپاروف ۲۰۰هزار دلار آوردند اما…
شنیدم در تهران سران باشگاه استقلال مدعی شدند با یک چمدان پرپول و ۲۰۰ هزار دلار مطالبات من و جپاروف به استانبول آمده‌اند تا کار تمدید قرارداد ما را نهایی کنند، اما ما که یک دلار از این پول را هم ندیدیم و بدتر از همه اینکه مدیران وقت باشگاه هم در مذاکرات راجع به هر چیزی صحبت کردند جز پرداخت مطالبات قانونی من!


گزارش تکان‌دهنده همشهری؛ استعمال مواد مخدر در ورزشگاه آزادی

در حالی که کشیدن سیگار در ورزشگاه‌های دنیا ممنوع است، اتفاقاتی عجیب در ورزشگاه آزادی می‌افتد.
به گزارش سایت نود و به نقل از روزنامه همشهری ورزشی، استعمال مواد مخدر در استادیوم آزادی موضوع جدیدی نیست، خبرنگارانی که در این سال‌ها بیشتر بازی‌های لیگ و ملی را در استادیوم آزادی تماشا کرده‌اند، خاطرات زیادی از تماشاگرانی دارند که به اصطلاح «سیگاری» زده‌اند و رفتارهای غیرعادی‌شان سوژه خنده شده اما در هفته‌ی دوم و در بازی پرسپولیس و فولاد به حدی بوها شدید شد که صدای خبرنگاران در آمد و خبرنگار ایسنا مجبور شد در کنار خبرهای بازی، این خبر را هم مخابره کند: «دقایق ابتدایی نیمه نخست، بوی استعمال مواد مخدر در جایگاه خبرنگاران استشمام می‌شد».
۳۱ تیر سال قبل بود که سازمان لیگ در مصوبه‌ای ورود و استعمال دخانیات را در همه ورزشگاه‌های ایران ممنوع کرد، از همان روز این مصوبه اجرایی شد، هر چند یکی از مسوولان سازمان لیگ، همان روز اول سیگار به دست در استادیوم دیده شد. ماه‌های اول اجرای این قانون، سخت‌گیری‌ها شدت گرفت و حتی خیلی از سیگاری‌ها را خانه‌نشین کرد. بعضی‌ها هم که نه می‌توانستند ۹۰ دقیقه بدون سیگار بمانند و نه اینکه قبول می‌کردند بازی را از تلویزیون تماشا کنند، راه‌هایی را برای بردن سیگار به استادیوم پیدا کردند. دوربین مخفی برنامه ۹۰ صحنه‌هایی از سیگار کشیدن پنهانی تماشاگران را پخش کرد. بعد از یکی دو ماه سختگیری‌ها کمرنگ شدند و همه چیز به روال عادی برگشت؛ دود سیگار با بوی حشیش و گل دوباره به استادیوم برگشت.
جای این افراد هم تقریبا مشخص است؛ در ضلع غربی استادیوم و پایین جایگاه خبرنگاران امن‌ترین جا برای کسانی هست که می‌خواهند خلاف کنند. جایگاه خبرنگاران با پارتیشن شیشه‌ای از بقیه استادیوم جدا شده و سیگاری‌ها می‌توانند با تکیه دادن به این پارتیشن خودشان را از چشم ماموران انتظامی مخفی کنند. با اینکه استعمال دخانیات و مواد مخدر در استادیوم یک اتفاق عادی تلقی می‌شود اما عجیب است که مسوولان از این موضوع بی خبرند. غلامحسین زمان‌آبادی، مسوول کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال و عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان هر دو استفاده از مواد مخدر در استادیوم را تکذیب می‌کنند. زمان آبادی به همشهری می‌گوید: «من هیچ اطلاعی از این موضوع ندارم. در حال حاضر بحث استادیوم بدون دخانیات مطرح است، این چیزی است که ای‌اف‌سی می‌خواهد. اگر در فضای استادیوم دود باشد، در مسابقات بین‌المللی ای‌اف‌سی ایراد می‌گیرد. کشیدن سیگار هم در ورزشگاه‌ها ممنوع است. اگر بخواهند سیگار ببرند، ماموران نظارتی می‌گیرند. سیگار نباشد، بودن مواد دیگر هم منتفی است. ورزشگاه هم مثل جامعه است، در سطح جامعه ممکن است سیگاری کشیده شود یا متاسفانه سیگاری پر شود ولی تا به حال به ما گزارشی در این زمینه نرسیده؛ ممکن است یک نفر یک کاری کرده باشد، من نمی‌توانم کلا تکذیب کنم ولی حراستی‌ها و یگان ویژه هستند، یکی از آن‌ها باید گزارشی به ما بدهد، نمی‌گویم اصلا چنین چیزی نیست ولی واقعیت این است که حداقل من اطلاعی از این موضوع ندارم».
احمدی هم تاکید می‌کند که نه چیزی دیده و نه چیزی شنیده: «من درباره‌ این موضوع باید با بخش حراست صحبت کنم. صحت و سقم این ادعا باید بررسی شود و بعد درباره‌اش صحبت کنیم. ممکن است در حراست یا حوزه‌های دیگری بحث شده باشد اما در حوزه فرهنگی چنین چیزی نبوده است». احمدی قبول نمی‌کند که در استادیوم کسی بخواهد از مواد مخدر استفاده کند: «من فضای استادیوم ورزشی را خیلی پاک‌تر از این بحث‌هایی که می‌شود، می‌بینم. اشکالاتی در تماشاگران و رفتارهایشان هست اما نمی‌شود یکدفعه فضای ورزش و ورزشگاه و لیگ برتر را به این سمت ببریم. این موضوع با فضای عمومی ورزش مغایرت دارد و ادعای بزرگی است. با توجه به مراقبت‌هایی که در ورزشگاه‌ها می‌شود و کنترل‌هایی که نیروهای انتظامی نسبت به ورود و خروج دارند، مراقبت‌هایی که خود تماشاگران می‌کنند، این ادعاها می‌تواند به ورزش لطمه بزند. این موضوع مسبوق به سابقه هم نبوده و در گزارش‌های حراستی و انتظامی ما هیچ وقت چنین موضوعی مطرح نشده».
مسوولانی که به استادیوم می‌روند در جایگاه ویژه می‌نشینند، جایی که دور تا دورش بسته بوده و بعید است که بویی به این جایگاه وارد شود اما یکی هست که می‌گوید بارها به مسوولان گزارش داده است که بعضی از تماشاگران مواد مخدر مصرف می‌کنند.
خبرنگارانی هم که از نزدیک اتفاقاتی که در ورزشگاه می‌افتد را دیده‌اند، معتقدند زمان آبادی و احمدی چون زیاد استادیوم نمی‌روند، نه بوی گل و حشیش به مشامشان خورده و نه دست تماشاگران سیگارهای پر شده و حتی پایپ دیده‌اند. احمدی تایید می‌کند که دو هفته‌ی اول به ورزشگاه نرفته: «این دو بازی نبودم اما مرتب و به تناوب در ورزشگاه حضور پیدا می‌کنم. ولی این چیزی را که می‌گویید نه دیده‌ام و نه شنیده‌ام، این ادعا کذب است». زمان آبادی هم در فصل جدید فرصت حضور در ورزشگاه آزادی را پیدا نکرده: «قبل از جام جهانی مسوول برنامه‌های فرهنگی بازی‌های مقدماتی بودم و به استادیوم می‌رفتم. بازی‌های لیگ را گاهی اوقات می‌روم. هنوز فرصت نکرده‌ام این لیگ به استادیوم بروم».
خبرنگارانی که از نزدیک حشیش و "گل" کشیدن تماشاگران را دیده‌اند، کم نیستند:
رسول بهروش؛خبرنگار همشهری: در بازی پرسپولیس و فولاد من در ورزشگاه بودم و با چند نفر از دوستانم بین تماشاگران نشسته بودیم. مثل همیشه یک عده از تماشاگران مواد می‌کشیدند و بوی تندش پیچیده بود. اتفاقا برای دوستانم کارهای آن‌ها غیر عادی بود. ما طبقه بالا در ضلع غربی نشسته بودیم. راحت سیگاری می‌زدند. یکی از آن‌ها جمله جالبی گفت: دقیقه ۸۰ بازی بود، پرسپولیس ۳ بر صفر جلو بود و تماشاچی‌ها کم کم داشتند بیرون می‌رفتند، یکی از آن‌ها که مواد زده بود گفت: «نروید نروید بازی گل دارد، بازی هم گل نداشت، من دارم». مشکل این است که بازرسی بدنی شل‌تر از قبل شده و همه تلاش‌ها به این معطوف شده که تماشاگران زن هستند یا مرد و بردن مواد اولویت دوم و سوم است.
حمید اسکندی، خبرنگار تسنیم: این هفته در جایگاه خبرنگاران بحث سر مواد بود. در جایگاه بوی همه چیز می‌آید، هوادارانی که در پایین جایگاه خبرنگاران مستقر بودند، می‌کشیدند. فضای جایگاه بسته است و بو می‌ماند. همیشه بوی گل و حشیش می‌آید و به راحتی قابل تشخیص است. آن‌هایی که تکذیب می‌کنند، بین دو نیمه یک سر پیش ما بیایند و ببینند که در جایگاه خبرنگاران چه بوهایی است.


والیبال باشگاه‌‌های آسیا
خاتم فینالیست شد

تیم والیبال خاتم اردکان به فینال مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا رسید.
تیم والیبال خاتم اردکان با پیروزی ٣ بر صفر مقابل نماینده ویتنام به فینال مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا در میانمار رسید.
بازیکنان خاتم در ٣ ست متوالی این بازی با نتایج ۲۵ بر ۱٨، ۲۵ بر ۲٣ و ۲۵ بر ۱۹ حریف خود را شکست دادند.
برنده بازی تیم‌های پاکستان و قزاقستان، حریف خاتم اردکان در فینال خواهد بود. هدایت تیم پاکستان بر عهده حمید موحدی، مربی ایرانی است.


منچسترسیتی فاتح جام خیریه انگلیس شد
آگوئرو رکوردی جدید به ثبت رساند


در مصاف قهرمانان فصل گذشته لیگ برتر و جام حذفی انگلیس در پیش پرده فصل جدید فوتبال جزیره، شاگردان پپ گواردیولا پیروز از میدان خارج شدند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیدار سوپرجام فوتبال انگلیس در ورزشگاه ومبلی لندن میان تیم‌های منچسترسیتی و چلسی برگزار شد که در پایان این دیدار تیم شهر منچستر، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر جزیره بود که با نتیجه ۲ بر صفر بازی را برد و جامی که آغازگر فصل جدید فوتبال انگلیس است را فتح کرد.
در این بازی که هر دو تیم برخی از مهره‌های کلیدی خود از جمله تیبو کورتوا و ادن آزار (در چلسی) و کوین دی‌بروینه (منچسترسیتی) را در اختیار نداشتند، سرخیو آگوئرو دو گل تیم تحت هدایت پپ گواردیولا را در دقایق ۱٣ و ۵٨ به ثمر رساند.
به این ترتیب در اولین بازی رسمی که مائوریتزیو ساری، سرمربی جدید چلسی در فوتبال انگلیس تجربه می‌کرد، همتای اسپانیایی‌اش توانست پنجمین قهرمانی سیتی در جام خیریه انگلیس را برای این باشگاه به ارمغان بیاورد.
سیتی با کسب این قهرمانی در جدول پرافتخارترین تیم‌های جام خیریه جزیره جای چلسی را گرفت و پس از تیم‌های منچستریونایتد (۲۱ قهرمانی)، آرسنال (۱۵ قهرمانی)، لیورپول (۱۵ قهرمانی)، اورتون (۹ قهرمانی) و تاتنهام (۷ قهرمانی) در رده ششم ایستاد. در طرف مقابل چلسی برای دومین سال متوالی در کسب مقام قهرمانی این جام ناکام ماند. آبی‌های لندن فصل گذشته در این جام مغلوب آرسنال شده بودند.
همچنین در این بازی سرخیو آگوئرو با زدن گل اول مسابقه، به اولین بازیکن در تاریخ باشگاه منچسترسیتی تبدیل شد که برای این تیم در تمامی رقابت‌ها ۲۰۰ گل می‌زند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست