یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

یک کشته در جریان اعتراضات جمعه شب در کرج


• خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران از کشته شدن یک نفر در جریان تظاهرات جمعه شب مردم در کرج و دستگیری دست کم ۲۰ نفر از معترضان خبر داده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱٣ مرداد ۱٣۹۷ -  ۴ اوت ۲۰۱٨خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران از کشته شدن یک نفر در جریان تظاهرات جمعه شب مردم در کرج خبر داده است. این خبرگزاری مدعی شده است این فرد که نام او اعلام نشده «به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شده است.» مطابق این گزارش، بررسی ها نشان می دهد ضارب از داخل خودرو ۲۰۶ و با سلاحی غیر سازمانی اقدام به شلیک کرده است.
خبرگزاری فارس اعتراف کرده است که رهبران دور تازه ی تظاهرات در ایران اکثرا زنان هستند. این خبرگزاری همچنین از دستگیری ۲۰ نفر از تظاهرکنندگان در شهر کرج به نقل از «منابع موثق» خبر داده است.
یک مقام استانداری کرج نیز گفته است سیاست نیروهای انتظامی در مقابله با تظاهرات «مماشاتگرانه» بود است، اما بعد از این با «اغتشاش گران» برخورد خواهد شد!

جمعه شب عده ای از تظارکنندگان به حوزه علمیه اشتهارد در این شهر هجوم بردند و به گفته مقامات این حوزه اقدام به شکستن شیشه‌ها و آتش زدن اموال آن کردند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نیروهای امنیتی در چندین شهر از جمله کرج حضور پرشماری دارند و از تجمع افراد جلوگیری می‌کنند.
از سوی دیگر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان کرج از اجرای محدودیت ترافیکی در مناطقی از این شهر خبر داد.
طبق گفته سرهنگ «غلامعلی شرق»، این محدودیت تردد از ساعت ۱۸ امروز ۱۳ مرداد در مسیرهای منتهی به فلکه اول رجایی شهر (گوهردشت) اجرایی شده است.

ادامه ی تظاهرات
علیرغم بستن برخی ورودی ها و خیابان های شهر کرج و حکومت نظامی اعلام نشده، مردم در اشتهارد کرج روز شنبه ۱۳ مرداد در پنجمین روز متوالی از دور تازه اعتراض‌های سراسری بار دیگر به خیابان‌ آمدند آن ها شعار می داند: «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم».
گزارش‌های از فضای امنیتی در اشتهارد حکایت می‌کند و نیروهای لباس شخصی برای مقابله با مردم مستقر شده‌اند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست