یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ثروت ملی مردم ایران این طور بر باد می رود
خانواده قربانیان ۱۱ سپتامبر در پی مصادره اموال ایران در بریتانیا


• دادگاهی دربریتانیا در نظر دارد به خانواده های قربانیان ۱۱ سپتامبر اجازه دهد بخشی از دارایی های دولت ایران به نفع آنان مصادره شود ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۰ مرداد ۱٣۹۷ -  ۱ اوت ۲۰۱٨


دادگاهی دربریتانیا در نظر دارد به برخی از خانواده های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر اجازه دهد بخشی از دارایی های دولت ایران به نفع آنان مصادره شود.

این خانواده ها ایران را متهم می کنند که به اعضای القاعده در حمله به برج های تجارت جهانی کمک کرده است.

اتهامات این افراد علیه ایران پیش تر در سال ۲۰۱۲ توسط دادگاهی آمریکایی تایید شده است. این دادگاه در حکم پایانی حکومت ایران را متهم کرد که در جهت تامین منابع و تجهیزات گروه القاعده در حملات یازدهم سپتامبر با این گروه همکاری کرده است.

این دادگاه در همین راستا خواستار پرداخت ۷ میلیارد دلار از سوی دولت ایران به خانواده قربانیان یازدهم سپتامبر شده است. دولت ایران هرگونه ارتباط با حملات یازدهم سپتامبر را رد می کند. اگر دادگاه بریتانیایی با درخواست خانواده قربانیان یازدهم سپتامبر موافقت کند اموال و دارایی های ایران در بریتانیا مصادره می شود.

دادگاهی دیگر در نیویورک در سال ۲۰۱۶ ایران را به پرداخت بیش از ۱۰/۵ میلیارد دلار غرامت به بازماندگان قربانیانِ حملات تروریستی یازدهم سپتامبر و چند شرکت بیمه محکوم کرد. این مبلغ دربرگیرنده ۲ میلیون دلار غرامت برای درد و رنج هر قربانی و ۶/۸۸ میلیون دلار برای جبران خسارات تبعی است. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست