یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تظاهرات در اصفهان علیه گرانی


• گروهی از کارگران، رانندگان و فروشندگان صنف قطعات خودرو و کامیون در شهرک صنعتی امیرکبیر اصفهان در اعتراض به گرانی های روز افزون و وضعیت بد اقتصادی خود تظاهرات کردند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۹ مرداد ۱٣۹۷ -  ٣۱ ژوئيه ۲۰۱٨گروهی از کارگران، رانندگان و فروشندگان صنف قطعات خودرو و کامیون در شهرک صنعتی امیرکبیر اصفهان تظاهرات کردند.

بنابه گزارش خبرگزاری ها، این عده از کارگران، صنعتگران و بازاریان اصفهانی روز سه‌شنبه ۹ مرداد در اعتراض به گرانی و وضعیت بد اقتصادی به طرف مرکز شهر حرکت کردند و جمعی از مردم نیز با آنان همراه شدند. تظاهرکنندگان اصفهانی با شعارهای «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» و نیز «شاپوری با غریت، حمایت، حمایت» از هم‌صنفان خود در خیابان شاپور جدید این شهر خواستند تا به آنها بپیوندند.

تصاویر و ویدئوهای همرسان شده در شبکه‌های اجتماعی از حضور گسترده مأموران پلیس ضد شورش در شهرک صنعتی امیرکبیر و خیابان شاپور جدید حکایت دارد.

خیابان امیرکبیر که در میان اهالی اصفهان به نام قدیم آن یعنی «شاپور جدید» شهرت دارد، در حاشیه شمالی شهر واقع است و به عنوان قطب صنعتی ویژه تعمیر و خرید و فروش قطعات خودروهای سنگین شناخته شده است.

مغازه‌داران صنف ابزار و ماشین‌آلات اصفهان نیز در روزهای گذشته در این شهر اعتصاب کرده بودند. فراخوان این تظاهرات از دو روز پیش در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود.

واکنش وزیر کشور

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور روز سه‌شنبه با بیان این که هیچ یک از تجمعاتی که تاکنون شاهد آن بوده‌ایم از سوی «گروهک‌های معاند» یا مخالفان سازماندهی نشده بود، گفت: «نباید مسائل صنفی به سرعت تبدیل مسائل امنیتی شود و باید جلوی آن را بگیریم و مسائل صنفی و اقشار و طبقات مختلف نیز باید در حد همان اصناف پیگیری و حل شود.»

مسئولان حکومت ایران بارها معترضان به وضعیت اقتصادی را تهدید به سرکوب کرده‌اند. صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه از جمله یک بار معترضان را به حکم اعدام تهدید کرد. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست