یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

توپ در زمین جمهوری اسلامی
ترامپ: آماده ی مذاکره ی بدون پیش شرط هستم


• دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد آماده است با رهبران ایران درباره ی چگونگی بهبود روابط میان دو کشور گفتگو کند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ٨ مرداد ۱٣۹۷ -  ٣۰ ژوئيه ۲۰۱٨دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد آماده است با رهبران ایران درباره ی چگونگی بهبود روابط میان دو کشور گفتگو کند.

او که به همراه جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا در یک کنفرانس خبری در واشنگتن شرکت کرده بود، در پاسخ به سوال خبرنگاری در این‌باره که آیا حاضر است با رئیس جمهوری ایران ملاقات کند گفت: «حاضرم با رهبران ایران هر زمان که بخواهند بدون پیش‌شرط دیدار کنم... من با همه دیدار می‌کنم. من به ملاقات رودررو اعتقاد دارم.... اگر آنها بخواهند با هم دیدار می‌کنیم.»

ترامپ افزود: «اگر ایران بخواهد قطعا با آنها دیدار خواهم داشت. نمی‌دانم آیا آماده این کار هستند یا نه، من به توافق [هسته‌ای] با ایران پایان دادم. این یک توافق مسخره بود. من باور دارم که آنها درنهایت حاضر به دیدار خواهند شد و هر زمان آنها بخواهند من برای این دیدار آماده هستم.»

موضوع دیدار روسای جمهور دو کشور در حالی مطرح شده که پیش از این در ۲۲ ژوئیه، ترامپ در واکنش به سخنان حسن روحانی که سیاستهای خصمانه آمریکا را «مادر همه جنگها» توصیف کرده بود، در پیامی توییتری خطاب به حسن روحانی اعلام کرده بود: «دیگر هرگز آمریکا را تهدید نکن، در غیر اینصورت منتظر پیامدهای آن باش... ما دیگر کشوری که کلمات دیوانه‌وار حاکی از مرگ و خشونت شما را تحمل کند نیستیم؛ احتیاط کن.»

سخنان روز دوشنبه ی ترامپ تنها چند روز پیش از آغاز اولین بخش از تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه تهران ایراد شد.
واشنگتن از روز شنبه ۴ اوت فروش طلا، قطعات خودرو و فلزات به ایران را مشمول مجازات خواهد کرد. دور دوم تحریم‌ها که بانک مرکزی و نفت ایران را هدف قرار گرفته نیز از ۴ نوامبر اجرایی خواهند شد.

پیش از این رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که آماده «توافق واقعی» با ایران است. 
سران جمهوری اسلامی، از علی خامنه ای تا حسن روحانی و نیز محمد خاتمی، قبلتر مذاکره با آمریکا را رد کرده بودند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست