یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اژه‌ای: «سلطان سکه» از بانک مرکزی دستور می گرفته است


• به گفته معاون اول قوه قضائیه ایران بانک مرکزی به فردی که به سلطان سکه معروف است، ۱۶۰ میلیون دلار و ۵۱ میلیون یورو داده است. اژه‌ای همچنین اعلام کرده که این فرد از بانک مرکزی دستور می‌گرفته است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۶ مرداد ۱٣۹۷ -  ۲٨ ژوئيه ۲۰۱٨به گفته غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه ایران بانک مرکزی به فردی که به سلطان سکه معروف است، ۱۶۰ میلیون دلار و ۵۱ میلیون یورو داده است. اژه‌ای همچنین اعلام کرده که این فرد از بانک مرکزی "دستور" می‌گرفته و چند سال پیش با وجود دستگیری، به درخواست این نهاد آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری ها، محسنی اژه‌ای با بیان اینکه در سال‌های ۹۲-۱۳۹۱ حراست بانک مرکزی "رسما" اعلام کرده بوده که این شخص با بانک همکاری می‌کرده و "به دستور" بانک مرکزی عمل می‌کرده است، گفته که هرچند با "اصرار" بانک مرکزی در آن زمان این شخص پس از پنج روز آزاد شد، اما به دلیل "باقی ماندن ابهامات" و کسب "اطلاعات" تازه، وی دوباره بازداشت شده است.

وی افزود: " "باید ببینم آیا اتهامی متوجه مسئولان عالی بانک مرکزی هست یا خیر، که این به تحقیقات آینده بستگی دارد."

معاون اول قوه قضائیه درباره پیگیری این موضوع گفته است: "ما از بانک مرکزی پرسیده بودیم که چه تضمینی از این فرد گرفته اید که این میزان دلار و یورو به او داده اید یا چگونه قرار بوده است به شما پول دلار را برگرداند که این سوالات هنوز پاسخ داده نشده است."

تیرماه گذشته حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران از دستگیری فردی سابقه‌دار خبر داد که به "سلطان سکه" معروف بوده است.

به گفته او کسانی که با سلطان سکه همکاری می‌کردند، در طول سال ۹۶ دو تُن سکه از بازار خریده و سپس با قیمتی که خود تعیین کردند، آنها را فروختند.

محسنی اژه‌ای همچنین از بازداشت ۱۸ نفر در ارتباط با تخلفات ارزی و واردات خودرو و موبایل، از دستگیری‌های بیشتر در روزهای آینده خبر داده است.

به گفته وی در مرحله اول این بازداشت‌ها، ۱٣ نفر بودند و ۵ نفر هم مجدد دستگیر شدند و " احتمالا افراد جدیدی هم در این روزهای آینده بازداشت خواهند شد."


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست