یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دستکم ۱۵۰۰ پناهجو امسال در مدیترانه جان باخته‌اند


• در سال جاری میلادی دست‌کم ۱۵۰۰ پناهجو در دریای مدیترانه و در مسیر میان لیبی تا ایتالیا جان باخته‌اند. از هر ۱۹ پناهجویی که راهی مدیترانه شده‌اند یک تن کشته شده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۵ مرداد ۱٣۹۷ -  ۲۷ ژوئيه ۲۰۱٨در سال جاری میلادی دست‌کم ۱۵۰۰ پناهجو در دریای مدیترانه و در مسیر میان لیبی تا ایتالیا جان باخته‌اند.
آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد روز جمعه ضمن اعلام این خبر گفت از امسال از هر ۱۹ پناهجویی که راهی مدیترانه شده‌اند یک تن کشته شده است.

به گزارش یورو نیوز، سازمان بین‌المللی مهاجران اعلام کرد اسپانیا که به تازگی در روند پذیرش مهاجران این مسیر جایگزین ایتالیا شده است تا نیمه اول امسال ۲۱ هزار مهاجر را در خود جای داده است.
در سال جاری تاکنون نزدیک به ۵۵ هزار مهاجر به سواحل اروپا رسیده‌اند؛ سال گذشته شمار این مهاجران حدود ۱۱۱ هزار نفر بود.

دولت محافظه‌کار ایتالیا به تازگی مرزهای ساحلی خود به روی کشتی‌های نجات مهاجران بسته است و با این‌حال امسال بیش از ۱۸ هزار پناهجو وارد این کشور شدند و باقی آنان راه یونان، مالت و قبرس را در پیش گرفتند.
جوئل میلمن،‌ سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجران اعلام کرد: «با وجود اینکه امسال شمار بسیار اندکی از مهاجران به ایتالیا رسیده‌اند اما میانگین شمار جان باختگان در بالاترین میزان خود قرار داشته است.»

روز پنجشنبه کمیسیون اروپا طرحی را ارائه داد که مطابق آن بناست در خارج از خاک اروپا مراکزی برای تخلیه کشتی‌های حامل پناهجویان و رسیدگی به شرایط آنان ایجاد شود.
جزئیات این طرح مشخص نیست و هنوز روشن نشده کدام کشورها بناست پذیرای این پناهندگان باشند. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست