یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ع. کوهیار
در آستانه سی امین سال فاجعه هولناک کشتار ۶۷


• تاثیر مخرب کشتار دهه ۶۰ بویژه قتل عام زندانیان سیاسی سال ۶۷ تخم مرگ را درجامعه گستراند و فضای ترس و وحشت و سکوت ایجاد کرد. در بستر این فضا، جمهوری اسلامی همواره وجود امنیت را در ایران تبلیغ کرده است و در سایه این امنیت حضور غارتگران و فریبکاران و دزدان و آدمکشان در عرصه های مختلف روز به روز بیشتر فراهم گردیده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۵ مرداد ۱٣۹۷ -  ۲۷ ژوئيه ۲۰۱٨


شهریور هر سال یادآور هولناک ترین قتل عام زندانیان سیاسی است که در تابستان ۶۷ در زندان های جمهوری اسلامی بوقوع پیوست که یکی از جنایت بارترین قتل عام زندانیان سیاسی در تاریخ معاصر ایران و جهان است.

٣۰ سال از کشتار زندانیان سیاسی می گذرد و طبق اسناد موجود این فاجعه، قتل عام زندانیان سیاسی که بهترین فرزندان این آب و خاک را دربر می گرفت به دستور و فرمان شخص خمینی و حلقه نزدیکان مورداعتماد حکومت و با تشکیل هیئت های مرگ در زندان ها به مدت کوتاهی صورت پذیرفت که فراموش شدنی نیست.

تاثیر مخرب کشتار دهه ۶۰ بویژه قتل عام زندانیان سیاسی سال ۶۷ تخم مرگ را درجامعه گستراند و فضای ترس و وحشت و سکوت ایجاد کرد. در بستر این فضا، جمهوری اسلامی همواره وجود امنیت را در ایران تبلیغ کرده است و در سایه این امنیت حضور غارتگران و فریبکاران و دزدان و آدمکشان در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و... روز به روز بیشتر فراهم گردیده است. متاسفانه در بستر این تبلیغات بخشی از افراد و جریانات که خود قربانی رژیم بوده اند به این باور رسیدند که برای حفظ این امنیت در دوره هایی با جناح ها و باندهای حکومتی همراه و هم سو گردند و نمونه بارز آن شرکت در انتخابات ها بویژه انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ بوده است .

کشتارهای جنایتکارانه دهه ۶۰ و تداوم آن در دهه ۷۰ و ٨۰ و ۹۰ نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی از بدو تاسیس تاکنون بنا به ماهیتش قادر به حل مسایل سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و زیست محیطی و فرهنگی و... نیست و هرچه زمان می گذرد بحرانها عمیق تر و به طوفانها ی سهمگین تبدیل و تاروپود زندگی مردمان این سرزمین را درخود فرو برده است. از سوی دیگر نیروهای هار بین المللی امپریالیستی و ایادی آنها در منطقه برای پیشبرد اهداف خود از این شرایط فاجعه بار مردم ایران که توسط سردمداران جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال بوجود آمده است سوء استفاده کرده و با ایجاد فشار بیشتر و تحریم اقتصادی و حتی تهدید نظامی، تلاش می کنند خیزش حق طلبانه مردم ایران را با تبلیغات وسیع رسانه ای به نفع خود سمت و سو دهند و خود را دایه مهربانتر از مادر جا بزنند.

در شرایط خطیر و حساس کنونی برای جلوگیری از تکرار جنایت و فجایع و پیامدهای آن باید با تشکیل دادگاه صالح با حضور حقوقدانان و وکلای مدافع آزادی و حقوق مردم ابعاد مختلف این جنایت هولناک ضدبشری افشا و مسببان آن محاکمه گردند و نسبت به سرکوب فعالین سیاسی و کارگری و اجتماعی و فرهنگی و... که در راه منافع مردم گام بر میدارند اعتراض نمود، که یکی از مکانهای این اعتراض گورستان جمعی خاوران است.


به امید آزادی و رهایی
مرداد ۹۷

ع- کوهیار


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست