یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ترامپ به روحانی: هرگز آمریکا را تهدید نکن!


• دونالد ترامپ، در واکنش به سخنان روحانی به جمهوری اسلامی هشدار داد و خطاب به وی نوشت: دیگر هرگز امریکا را تهدید نکن که گرفتار عواقبی می شوی که در تاریخ کمتر کسی آن را تجربه کرده است. ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱ مرداد ۱٣۹۷ -  ۲٣ ژوئيه ۲۰۱٨ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران که گفته بود آمریکا "با دم شیر بازی نکند" و "جنگ با ایران، مادر جنگ‌ها و صلح با ایران، مادر صلح‌ها است." در واکنشی تند گفته است که ایران دیگر آمریکا را تهدید نکند، چون آمریکا تحمل نخواهد کرد.

حسن روحانی روز گذشته گفته بود: "امروز سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردهای ملت ندارد. آقای ترامپ، ما مرد شرف و ضامن امنیت آبراه منطقه در طول تاریخ هستیم؛ با دم شیر بازی نکنید، پشیمان کننده است."

دونالد ترامپ که توئیت خود را تماما با حروف بزرگ و به نشانه تاکید نوشته است، خطاب به روحانی گفت ما دیگر آن کشوری نیستیم که حرف‌های جنون آمیز شما از خشونت و مرگ را تحمل کنیم. مواظب باش.

درگیری لفظی میان تهران و واشنگتن در روزهای اخیر تندتر شده و طرفین با زبان نظامی باهم صحبت می کنند. جمهوری اسلامی که نگران کاهش شدید صادرات نفت است بارها موضوع «بستن تنگه هرمز» را طرح کرده‌است. از جمله آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز شنبه ۳۰ تیر، اظهارات تلویحی حسن روحانی در این مورد را «سخنانی حاکی از سیاست و رویکرد نظام» خواند.

چند ساعت پیش از توییت تهدید آمیز ترامپ، مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا در جمع عده‌ای از ایرانیان مقیم آمریکا با انتقاد شدید از حکومت ایران گفت: "ما حاضریم با حکومت ایران گفتگو کنیم اما فشارهای آمریکا فقط زمانی کاهش خواهد یافت که ما در سیاست های تهران چرخشی ملموس، ثابت شده و مستمر مشاهده کنیم."


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست