یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دفاع خامنه ای از بستن تنگه هرمز به منظور جلوگیری از صدور نفت


• خامنه ای گفت تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با امریکا خطایی واضح است. او ضمن اشاره به اظهارات روحانی در سفر اروپایی خود، از بستن تنگه ی هرمز برای جلوگیری از صدور نفت دفاع کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ٣۰ تير ۱٣۹۷ -  ۲۱ ژوئيه ۲۰۱٨


علی خامنه ای رهبر حکومت ایران امروز تصریح کرد تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با امریکا خطایی واضح است و آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل اساسی و مبنایی دارد. او در عین حال ضمن اشاره به اظهارات روحانی در سفر اروپایی خود، از بستن تنگه ی هرمز برای جلوگیری از صدور نفت دفاع کرد و آن را سیاست و رویکرد «نظام» دانست.

خامنه ای صبح شنبه در دیدار سفیران، کارداران و مسئولان وزارت امور خارجه، تأمین و حفظ منافع ملی به معنای حقیقی را هدف اصلی سیاست خارجی خواندند و به بیان بایدها و نبایدهای دیپلماسی در نظام اسلامی پرداخت.

وی سخنان حسن روحانی را در سفر اخیر به اروپا مبنی بر اینکه «اگر نفت ایران صادر نشود، نفت هیچ کشوری در منطقه صادر نخواهد شد» سخنانی مهم و حاکی از سیاست و رویکرد نظام برشمرد و افزود: وظیفه وزارت امور خارجه پیگیری جدی اینگونه مواضع رئیس جمهور است.

وی در ادامه به موضوع «دیپلماسی ایدئولوژیک» اشاره و خاطرنشان کرد: برخی به غلط، سخن از لزوم جدایی دیپلماسی از ایدئولوژی به میان می آوردند، در حالی‌که دیپلماسی ایدئولوژیک هیچ اشکالی ندارد و القاء تقابل میان ایدئولوژی و منافع ملی، صحیح و منطقی نیست.

رهبر حکومت اسلامی تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با امریکا را خطایی واضح خواند و افزود: امریکا با اصل نظام اسلامی مشکل اساسی و مبنایی دارد، ضمن اینکه کشورهای فراوانی در افریقا، آسیا و امریکای لاتین هستند که با امریکا رابطه دارند اما همچنان با مشکلات فراوان دست به گریبانند.

وی مخالفت امریکا با «توان هسته ای و قدرت غنی سازی بالا و نیز حضور ایران در منطقه» را ناشی از خصومت عمیق آنها با عناصر اقتدار نظام اسلامی برشمرد و افزود: حضور منطقه‌ای جزو عناصر قدرت و امنیت ایران است و عقبه راهبردی کشور محسوب می شود، به همین علت دشمنان با آن مخالفند.

رهبر حکومت با اشاره به بیان مکرر غیرقابل اعتماد بودن امریکا از زبان مسئولان کشور افزود: بنده از قدیم این نکته را خاطرنشان می کردم که روی حرف و حتی امضای امریکایی‌ها نمی توان حساب کرد، بنابراین مذاکره با امریکا هیچ فایده ای ندارد.

وی افزود: مذاکرات با اروپایی‌ها قطع نشود اما نباید معطل بسته اروپایی ماند بلکه باید کارهای فراوان لازم در داخل کشور را دنبال کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست