یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

چندین پاسدار در یک حمله نظامی در اطراف مریوان کشته شدند


• در یک عملیات نظامی شب گذشته در یکی از روستاهای مریوان دستکم یازده پاسدار کشته شدند. نیروهای کرد اعلام کرده اند این حمله به انتقام قتل گریلاها و ترور فعالین کرد از سوی حکومت صورت گرفته است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ٣۰ تير ۱٣۹۷ -  ۲۱ ژوئيه ۲۰۱٨به دنبال کشته شدن دست کم یازده پاسدار حکومتی و زخمی شدن هشت تن دیگر در روستایی در اطراف مریوان، فضای امنیتی بر این شهر حاکم شده است. خبرگزاری جمهوری اسلامی گزارش داده، پژاک مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.
به نظر می رسد حملات مذکور به نیروهای حکومت به دنبال کشته شدن چهار تن از اعضای پژاک در روزهای گذشته و همچنان ترور اقبال مرادی از فعالین حقوق بشر کرد در خاک کردستان عراق صورت گرفته باشد.

خبرگزاری فرات وابسته به منابع گرد، تعداد کشته شده های سپاه پاسداران را ۱۵ نفر اعلام کرده و نوشته است که پنج نفر نیز زخمی شده اند.

بنابر این گزارش حوالی ساعت ٢ نیمه شب گذشته نیروهای نظامی روژهلات کردستان به پایگاه ماموران حکومت در روستای دری از توابع مریوان حمله کرده و ضربات مرگباری را به آن ها وارد نمودند. درگیری تا ساعت ٣:٣٠ ادامه یافته است.

گزارشها از پرواز هلی‌کوپترهای جنگی سیکورسکی بر فراز آسمان این منطقه در اوایل صبح است. اجساد کشته و زخمی‌ها سپاه به بیمارستان بوعلی سینا در مریوان منتقل شده‌اند.

بنابر این گزارش از دهم ژوئیه، ١٩ تیرماه جو نظامی بر این منطقه حکمفرما شده و پس از کشته شدت چهار گریلای ی.ر.ک (شاخه دفاع نظامی کودار - جنبش جامعه دموکراتیک و آزاد روژهلات کردستان) و ترور یک میهن‌دوست انقلابی مریوانی در پنجوین بر شدت تدابیر امنیتی رژیم در این شهر افزوده شده است.

فرماندهی شاخه دفاع نظامی کودار روز سه‌شنبه ١٧ ژوئیه، ٢۶ تیرماه طی بیانیه‌ای از «شهادت چهار گریلای خود در توطئه عناصر مزدور رژیم ایران در روز ١١ ژوئیه، ٢٠ تیرماه در حوالی مریوان و نودشه» خبر داده بود.

کودار روز پنجشنبه هم در بیانیه‌ای به مناسبت ترور اقبال مرادی فعال حقوق بشر و عضو جمعیت حقوق بشر کردستان در پنجوین اعلام کرده بود که انتقام شهادت اعضا و هوادارن خود را از عناصر رژیم ایران خواهد گرفت.


همچنین خبرگزاری ایرنا به نقل از فرماندار مریوان گزارش داده است، پژاک مسئولیت حمله بامداد امروز - شنبه در این منطقه مرزی نزدیک روستای دری این شهرستان را بر عهده گرفته است.

وی گفته است: ۱۰ نفر از پاسداران کشته شده پایوار و بسیجی و یک نفر نیز پاسدار وظیفه است.
شفیعی یادآور شد: پایگاه مرزی روستای دری در منطقه ای صعب العبور واقع شده است و بامداد امروز توسط اعضای این گروه هدف حمله قرار گرفت و انبار مهمات آن منفجر شد.

وی مدعی شد برخی از مهاجمان نیز در این حمله کشته شده و برخی نیز متواری و زخمی ها هم در کوه های اطراف پراکنده شدند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست