یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جمعیت کردهای مقیم فرانسه ترور کاک اقبال مرادی را بشدت محکوم می کنداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۹ تير ۱٣۹۷ -  ۲۰ ژوئيه ۲۰۱٨


بار دیگر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران به وسیله عوامل خود در کردستان عراق جنایت آفرید۔ در شب سه شنبه مورخ بیست و هفتم تیر ماه ١٣٩٧ کاک اقبال مرادی با ضرب سه گلوله به قتل رسید۔ مرحوم اقبال مرادی مبارز سر شناسی است که بر علیه استبداد واختناق مبارزه کرد و ناگزیر از اقامت اجباری در کردستان عراق گردید، او پدر زانیار مرادی و عموی لقمان مرادی است که در بیدادگاههای جمهوردی اسلامی به اعدام محکوم شده اند۔
ما در گذشته نسبت به توطئه های رژیم اعدامی ایران برای ترور مخالفین آن هشدار داده بودیم وزنگ خطر را برای مقامات حکومت کردستان به صدا در آوردیم ومسئولیت آنها را نسبت به محافظت از کردهای ایرانی مقیم آنجا خاطر نشان کردیم۔ نظام جمهوری اسلامی ایران غرق در بحرانهای ‘جتماعی، سیاسی و بویژه اقتصادی است ولی از سرکوب و اعدام و توطئه هایش غافل نیست و بدون تردید به سیاست سرکوب و توطئه و ترور ادامه خواهد داد۔

جمعیت کردهای مقیم فرانسه جمهوری اسلامی ایران را مسئول ترور مبارز پیگیر کاک اقبال مرادی میداند و بشدت این اقدام را محکوم می نماید۔ ما همبستگی خو د را با خانواده مرادی بویژه زانیار و لقمان که به ناحق در سیاهچالهای مخوف جمهوری اسلامی بسر می برند اعلام می کنیم۔

جمعیت کردهای مقیم فرانسه
پاریس
١٨ ژوئیه ٢٠١٨


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست