یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اقبال مرادی عضو رهبری جمعیت حقوق بشر کوردستان ترور شد


• اقبال مرادی، پدر زندانی سیاسی کرد محکوم به اعدام زانیار مرادی، عضو رهبری جمعیت حقوق بشر کوردستان در شهر پنجوین جنوب کوردستان هدف حمله تروریستی قرار گرفته و جان خود را از دست داد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۷ تير ۱٣۹۷ -  ۱٨ ژوئيه ۲۰۱٨اقبال مرادی، فعال شناخته شده کورد، پدر زندانی سیاسی کورد محکوم به اعدام “زانیار مرادی”، عضو رهبری جمعیت حقوق بشر کوردستان”KMMK” در شهر پنجوین جنوب کوردستان هدف حمله تروریستی قرار گرفته و در نتیجه آن جان خود را از دست داد.
به گزارش جمعیت حقوق بشر کردستان، پیکر بیجان اقبال مرادی حوالی ساعت ۲۳:۳۰ سه شنبه در اطراف رودخانه پنجوین شناسایی شده است. به گفته شاهدان عینی بر روی جسد اقبال اثر هفت گلوله دیده میشود.

اقبال مرادی فعال سابق سیاسی، فعال عرصه حقوق بشر و عضو رهبری جمعیت حقوق بشر کوردستان، پدر زندانی سیاسی محکوم به اعدام زانیار مرادی و عموی لقمان مرادی زندانی سیاسی دیگر محکوم به اعدام بود که از دوران جوانی در مبارزات احزاب سیاسی کوردستانی جای گرفت و زندگی خویش را وقف خدمت به آینده ملت کورد نمود.
اقبال مرادی پیش از این در سال ۱۳۸۷ در حوالی پنجوین هدف حمله تروریستی قرار گرفت و پس از زخمی شدن و انتقال به موقع به بیمارستان از مرگ نجات یافت.
جمعیت حقوق بشر کوردستان، ترور و جان باختن این فعال سرشناس کورد را به خانواده نامبرده و جامعه کوردستان تسلیت گفته. این جمعیت، ترور این عضو خود را شدیداً محکوم کرده و از حکومت اقلیم کوردستان خواسته است سریعا عاملان این جنایت شناسایی شده و در دادگاهی عادلانه محاکمه شوند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست