یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

لندن: آکسیون در دفاع از مبارزات کارگران و ستمدیدگان در ایراناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۶ تير ۱٣۹۷ -  ۱۷ ژوئيه ۲۰۱٨در پاسخ به ضرورت دفاع نیروهای انقلابی و مبارز خارج کشور از اعتراضات و قیامهای مردمی علیه رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی، روز شنبه ۱۴ جولای ۲۰۱٨ ، به دعوت فعالین چریکهای فدایی خلق ایران و سازمان دمکراتیک ضد امپریالیستی ایرانیان در شهر لندن ، یک آکسیون مبارزاتی و افشاگرانه در مرکز شهر برگزار شد.

در جریان این حرکت که در میدان "ترافلگار اسکوئر" لندن برگزار شد، نمایشگاه عکسی حاوی تصاویری از نزدیک به ۴۰ سال فجایع حکومت دار و شکنجه‍ی جمهوری اسلامی بر پا شده بود که مورد استقبال عابرین قرار گرفت. این نمایشگاه حاوی عکس هایی از مبارزات کارگران و توده های تحت ستم در چهار گوشه‍ی کشور از تهران و شیراز گرفته تا کُردستان، بلوچستان و اهواز و... همچنین تصاویری از شهدای خیزش دی ماه بود که بینندگان را در جریان سیاستهای سرکوبگرانه دیکتاتوری حاکم بر کشور قرار می داد. میدان ترافلگار اسکوئر یکی از شلوغ ترین و پر رفت و آمدترین نقاط لندن می باشد که علاوه بر عابرین، هر روز تعداد بسیار زیادی از توریستهای کشورهای مختلف از آمریکا گرفته تا اروپا و چین و هند و خاورمیانه و آفریقا از آن دیدن می کنند و به همین خاطر، نمایشگاه عکس بر پا شده توسط رفقا مورد بازدید تعداد بسیار زیادی از توریستها و عابرین قرار گرفت و همزمان رفقا به سئوالات بازدید کنندگان در مورد شرایط کنونی ایران پاسخ داده و چهره ضد خلقی جمهوری اسلامی را افشاء نموده و راجع به خیزشهای مردمی بزرگ اخیر در ایران و مطالبات مردم به پا خاسته برای آنان توضیح می دادند.

از آنجا که زمان برگزاری این آکسیون ، با تظاهرات بزرگ مردم انگلستان علیه سفر دونالد ترامپ ، رییس جمهور فاشیست ایالات متحده آمریکا به انگلیس همزمان شده بود، تعدادی از شرکت کنندگان در آن تظاهرات نیز از محل آکسیون رفقا دیدار کرده و به بحث و گفتگو با رفقا می پرداختند.

بطور مثال یک مرد آسیایی تبار با مشاهده تصاویر جنایات جمهوری اسلامی، ضمن "غیر قابل باور نامیدن ابعاد جنایت و وحشی گری دیکتاتوری حاکم بر ایران"، رژیم ضد خلقی جمهوری اسلامی را محکوم و از حمایت قدرتهای بزرگ برای سر پا نگاه داشتن این رژیم علیه توده ها ابراز انزجار کرد. وی ضمن عکس گرفتن از تصاویر جنایات جمهوری اسلامی، برای سازماندهندگان این حرکت افشاگرانه آرزوی موفقیت نمود.

بسیاری از بازدید کنندگان از آکسیون همچنین از تصاویر، بنرها و شعارهای به نمایش درآمده و بویژه از آرم بزرگ سازمان عکس می گرفتند.

در جریان این آکسیون، رفقا با پخش اطلاعیه هایی به زبان انگلیسی راجع به وضعیت بحرانی ایران و مبارزات توده های به پا خاسته برای سرنگونی جمهوری اسلامی، به آگاهی رسانی در افکار عمومی دست زده و به سئوالات بازدید کنندگان پاسخ می دادند.

این حرکت موفقیت آمیز مبارزاتی از ساعت ۲ بعد از ظهر شروع و ۴ بعد از ظهر خاتمه یافت و سپس برخی از شرکت کنندگان در این حرکت برای شرکت در تظاهرات مردم انگلیس علیه ترامپ به سوی محل این تظاهرات رفتند. جالب بود که پلیس با محاصره محل تظاهرات به بهانه جلوگیری از درگیری تظاهرکنندگان با گروه های فاشیستی که در محل دست به تجمع زده بودند ، نمی گذاشت که مردم به تظاهر کنندگان بپیوندند.

فعالین چریکهای فدایی خلق ایران - لندن
۱۵ جولای ۲۰۱٨


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست