یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تعداد کشته‌های بمبگذاری انتحاری در پاکستان به ۱۲۸ نفر رسید


• حمله یک بمب‌گذار انتحاری در شهر کویته پاکستان دست کم ۱۲۸ کشته بر جای گذاشت. با توجه به شدت انفجار امکان افزایش تلفات وجود دارد. مقام‌های رسمی پاکستان پیش تر این تعداد را ۸۵ نفر اعلام کرده بودند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۲ تير ۱٣۹۷ -  ۱٣ ژوئيه ۲۰۱٨حمله یک بمب‌گذار انتحاری در شهر کویته پاکستان دست کم ۱۲۸ کشته بر جای گذاشت. با توجه به شدت انفجار امکان افزایش تلفات وجود دارد. مقام‌های رسمی پاکستان پیش تر این تعداد را ۸۵ نفر اعلام کرده بودند.

خبرگزاری رویترز به نقل از فایز کاکار، وزیر بهداشت ایالت بلوچستان پاکستان شمار مجروحان این حمله را در اولین برآورد بیش از ۱۲۰ تن ذکر کرده است.
گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

انفجار انتحاری ظهر جمعه در یک گردهمایی انتخاباتی روی داد. این بزرگ‌ترین حمله در پاکستان در یک سال اخیر و سومین حمله به میتینگ‌های انتخاباتی در طول یک هفته بوده است. انتخابات پاکستان قرار است روز ۲۵ ژوئیه، ۳ مرداد برگزار شود.

موج خشونت‌ها در میانه کارزار انتخاباتی پاکستان همزمان با بازگشت نواز شریف، نخست‌وزیر پیشین این کشور افزایش یافته است. نواز شریف که جمعه ۶ ژوئیه (۱۵ تیر) به طور غیابی به ۱۰ سال زندان محکوم شد با وجود خطر زندانی شدن به پاکستان بازگشت. هواپیمای حامل او و دخترش مریم، روز جمعه از لندن در فرودگاه لاهور به زمین نشست.

مریم شریف، وارث سیاسی نواز شریف به هفت سال زندان و همسر او محمد صفدر، نماینده پارلمان پاکستان به یک سال زندان محکوم شده‌اند. با حکمی که صادر شده، صلاحیت مریم شریف برای شرکت در رقابتهای انتخاباتی ۲۵ ژوئیه رد شده تلقی می‌شود.

نواز شریف که سه دوره نخست‌وزیری پاکستان را برعهده داشت سال گذشته از سوی دیوان عالی پاکستان به اتهام فساد رد صلاحیت و به این ترتیب مجبور به ترک قدرت شد. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست