یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آرژانتین خواهان بازداشت ولایتی در مسکو شد


• یک دادگاه‌ فدرال آرژانتین از روسیه خواست علی اکبر ولایتی را که در مسکو به سر می برد به دلیل شرکت در برنامه ریزی انفجار مقر یهودیان در آرژانتین بازداشت کند. این انفجار به کشته شدن ۸۵ نفر انجامید ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۲ تير ۱٣۹۷ -  ۱٣ ژوئيه ۲۰۱٨یک دادگاه‌ فدرال آرژانتین به هنگام سفر علی اکبر ولایتی به مسکو، از مقامات روسیه خواست مشاور ویژه علی خامنه ای را به دلیل شرکت در حادثه «انفجار آمیا» بازداشت کنند. این تقاضا از کشور چین که مقصد بعدی سفر ولایتی است هم مطرح شده است.

به گزارش خبرگزاری روسی اسپونیک، "کانیکوبا کورال" قاضی فدرال آرژانتین که مسئولیت پرونده «حادثه آمیا» — انفجار در مقر یهودیان در آرژانتین در سال ۱۹۹۴ را بر عهده دارد این درخواست را به دلیل نقش علی اکبر ولایتی در این انفجار مطرح نموده است. در زمان این انفجار علی اکبر ولایتی وزیر امور خارجه دولت هاشمی رفسنجانی بود و دادگاه آرژانتینی او را به شرکت در کمیسیون برنامه ریزی این انفجار متهم کرده است.

حکم بازداشت بین المللی ولایتی در سال ۲۰۰۶ صادر گردید. آرژانتین او و چهار نفر دیگر از مقامات عالی رتبه ایران را در دست داشتن در این حادثه متهم کرده است.

۲۷در تیر ۱٣۷٣ ساختمان بزرگی در بوینس‌آیرس که متعلق به یهودیان آرژانتین بود، هدف یک عملیات انفجاری قرار گرفت که منجر به کشته شدن ٨۵ نفر و زخمی شدن بیش از ٣۰۰ نفر شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست