یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعتراض انجمن حمایت از حقوق کودکان به پخش اعترافات مائده هژبری


• انجمن حمایت از حقوق کودکان در ایران به پخش اعترافات مائده هژبری، نوجوان ۱۷ ساله از صدا و سیما اعتراض کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۹ تير ۱٣۹۷ -  ۱۰ ژوئيه ۲۰۱٨انجمن حمایت از حقوق کودکان در ایران به پخش اعترافات مائده هژبری، نوجوان ۱۷ ساله از صدا و سیما اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا انجمن حمایت از حقوق کودکان شیوه گفتگو با مائده هژبری در مستند «بیراهه» را که جمعه شب از صدا و سیما پخش شد «تلخ و رعب انگیز در حالتی از استیصال» توصیف کرده است.

در بیانیه انجمن حمایت از حقوق کودکان آمده است: «این برخورد نماد مشخص و بارز خشونت علیه کودکان به شمار می‌رود که به موجب قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، ایجاد چنین فضای حقارت‌آمیزی نوعی کودک‌آزاری روانی تلقی شده و به جهت عمومی بودن این جرم مدعی‌العموم می‌تواند راسا وارد ماجرا شده و نسبت به خاطیان طرح دعوی کند.»

انجمن حمایت از حقوق کودکان در بیانیه خود تاکید کرده است که «مراتب شکایت و اعتراض» خود را براساس استنادات قانونی به شورای نظارت بر سازمان صدا وسیما ارائه خواهد کرد.

محمد حسین رنجبران، مدیر کل روابط عمومی سازمان صدا وسیما روز سه شنبه در واکنش به اعتراضات مطرح شده به پخش مستند «بیراهه» از این رسانه، پخش چنین برنامه ای را «وظیفه ذاتی» صدا وسیما خواند.

این مستند اعتراض بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی را برانگیخت. در این مستند ۳۰ دقیقه ای سه دختر و یک پسر در مورد فعالیت های خود در شبکه های اجتماعی اعترافاتی را مطرح کردند. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست