یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

«مستشاران نظامی» ایران در سوریه می مانند


• دستیار ویژه رئیس مجلس اعلام کرد که نیروهای ایرانی به حضور خود در سوریه همچنان ادامه خواهند داد. جمهوری اسلامی ایران حضور نیروهای خود در خاک سوریه را با عنوان «مستشاران نظامی» توصیف می‌کند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۷ تير ۱٣۹۷ -  ٨ ژوئيه ۲۰۱٨حسین امیر‌عبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین‌الملل، روز یکشنبه ۱۷ تیر، اعلام کرد که نیروهای ایرانی به حضور خود در سوریه همچنان ادامه خواهند داد. جمهوری اسلامی ایران حضور نیروهای خود در خاک سوریه را با عنوان «مستشاران نظامی» توصیف می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، خانه ملت، حسین امیرعبدالهیان، در دیدار با سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در ایران، هدف از حضور نیروهای ایرانی در خاک سوریه را مقابله با «تروریسم» عنوان کرده و گفته است: اسراییل تلاش می‌کند بر سوریه سیطره یابد اما «نیروی مقاومت و مستشاران نظامی جمهوری اسلامی برای مقابله با تروریسم» به حضور خود در سوریه ادامه خواهند داد.

به گفته آقای عبدالهیان، جمهوری اسلامی ایران نسبت به «مسئله فلسطین و تهدیدات رژیم صهیونیستی که امنیت همه کشورهای منطقه را تهدید می کند، کوتاه نخواهد آمد».

جمهوری اسلامی ایران از حامیان اصلی رژیم بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه است و از حضور نیروهای ایرانی با عنوان مستشاران نظامی نام می‌برد و تاکید می‌کند که این نیروها به درخواست رژیم دمشق و با هدف مقابله با تروریسم در سوریه حضور دارند.

اسراییل با حضور نیروهای ایرانی در خاک سوریه مخالف است و جمهوری اسلامی ایران را به تلاش برای ساخت پایگاه نظامی در سوریه و در نزدیکی مرز اسراییل متهم می‌کند.

با وجود حضور نیروهای روسی و ایرانی، متحدان رژیم بشار اسد در سوریه، ماه گذشته، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، در یک نشست خبری در مسکو گفت: «تمامی نیروهای غیرسوری باید هرچه زودتر از مناطق مرزی سوریه با اسرائیل در جنوب سوریه خارج شوند».

واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد هم روز جمعه ۱۱ خرداد تایید کرد که اسرائیل و روسیه بر سر خروج نیروهای ایرانی و هم‌پیمانان آنها از مرزهای سوریه با اسرائیل توافق کرده اند. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست