یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

۱۸ هزارتن دیگر از نیروهای پلیس، ارتش و دانشگاهیان در ترکیه اخراج می شوند


• براساس اعلام روزنامه دولتی ترکیه ۱۸ هزار تن شامل اعضای پلیس و نیز معلمان و دانشگاهیان طبق قانونی تازه از کار برکنار می‌شوند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۷ تير ۱٣۹۷ -  ٨ ژوئيه ۲۰۱٨براساس اعلام روزنامه دولتی ترکیه ۱۸ هزار تن شامل اعضای پلیس و نیز معلمان و دانشگاهیان طبق قانونی تازه از کار برکنار می‌شوند.

در مجموع نام ۱۸۶۳۲ تن شامل ۹۰۰۰ افسر پلیس و ۶۰۰۰ عضو نیروهای مسلح در این حکم آمده است. همچنین ۱۰۰۰ نفر از کارکنان وزارت دادگستری و ۶۵۰ نفر از وزارت آموزش نیز به این ترتیب از کار برکنار شده‌اند.

به گزارش یورو نیوز، این حکم، آخرین حکم قانونی است که تحت «وضعیت اضطراری» پس از کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ ترکیه صادر می‌شود. «وضعیت اضطراری» پس از کودتای ترکیه تا کنون پیوسته تمدید شده است.

از سوی دیگر ۱۲ موسسه و نهاد، ۳ روزنامه و یک شبکه تلویزیونی با حکم روز یکشنبه تعطیل شدند. رسانه‌های رسمی ترکیه اعلام کرده‌اند بناست این وضعیت اضطراری، فردا دوشنبه ۱۸ تیرماه، پس از انجام مراسم تحلیف رجب طیب اردوغان به عنوان رئیس‌جمهوری ترکیه خاتمه پیدا کند.

همچنین تغییرات اعمال شده در قانون اساسی درباره اختیارات تازه ریاست جمهوری ترکیه از روز دوشنبه عملا اجرایی می‌شود. این اصلاحات قانونی اختیار صدور حکم‌های ویژه ریاست جمهوری را به رئیس‌جمهور این کشور می‌دهد. ‌

مخالفان دولت در ترکیه و همچنین سازمان‌های مدافع حقوق بشر تصفیه‌‌های گسترده نیروهای دولتی و غیردولتی در این کشور را محکوم کرده و این کار را تلاشی برای خاموش کردن هرگونه صدای مخالف دولت می‌دانند. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست