یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

قاسم سلیمانی دست روحانی را می بوسد
تهدید سپاه به قطع صادرات نفت از خلیج فارس


• فرماندهان نظامی تهدید ضمنی حسن روحانی مبنی بر بستن تنگه هرمز در صورت تحریم نفتی ایران را با صدای بلندتری تکرار می کنند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱٣ تير ۱٣۹۷ -  ۴ ژوئيه ۲۰۱٨به دنبال تهدید ضمنی حسن روحانی مبنی بر قطع جریان نفت از تنگه هرمز در صورت تحریم ایران، نظامیان در جمهوری اسلامی این تهدید را با لحنی صریح تر تکرار کرده اند.

سرتیپ اسماعیل کوثری، جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران، تهدید کرد در صورت جلوگیری از صادرات نفت ایران، این کشور مانع از عبور کشتی‌های نفتی از تنگه هرمز خواهد شد.

سرتیپ کوثری به باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صداوسیما، گفت: «اگر قرار بر منع صادرات نفت ایران باشد، اجازه خروج نفت به دیگر نقاط دنیا از طریق تنگه خلیج فارس را نمی‌دهیم.»

این فرمانده سپاه پاسداران اظهار داشت: «۲۰ درصد نفت جهان از تنگه خلیج فارس عبور می‌کند و دنیا به این نفت نیاز دارد و هر اقدام خصمانه‌ای از طرف آمریکا هزینه‌های گزافی برای آنها به دنبال دارد.»

این اظهارات به فاصله ۲۴ ساعت از سخنان حسن روحانی در تهدید نفتی ایراد اعلام شد. رئیس‌جمهور اسلامی روز سه‌شنبه در کنفرانسی مطبوعاتی در سوئیس طی اظهاراتی که بستن تنگه هرمز در صورت تحریم نفتی ایران تعبیر شد گفته بود: «آمریکایی‌ها ادعا کرده‌اند که می‌خواهند صادرات نفت ایران بطور کامل متوقف شود. آن‌ها معنای این ادعا را درک نمی‌کنند زیرا برای ایران بی‌معنی است که در حالی که نفت منطقه صادر می‌شود، نفت ایران صادر نشود.»

قاسم سلیمانی: دست روحانی را می بوسم!
در پی این سخنان و پیش از اظهارات کوثری، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، با ارسال پیامی به حسن روحانی از سخنان او در سوئیس قدردانی کرد.

قاسم سلیمانی، در نامه‌ خود به حسن روحانی، که روز چهارشنبه، ۱۳ تیرماه، منتشر شد اظهارات تازه او درباره صدور نفت منطقه و اسرائیل را «بیانات بسیار ارزشمند» دانست. به گزارش ایرنا سلیمانی نوشت: «این همان دکتر روحانی است که ما شناخت داشتیم و داریم و می‌بایست باشد.»

او نوشت: «آن چه از فرمایشات حضرتعالی در رسانه‌ها منعکس شد مبنی بر این که اگر نفت جمهوری اسلامی ایران صادر نشود، تضمینی برای صدور نفت کل منطقه نمی‌باشد و بیانات بسیار ارزشمندی که در موضع جمهوری اسلامی ایران نسبت به رژیم صهیونیستی فرمودید، مایه مباهات و افتخار است.»

قاسم سلیمانی در پایان نامه خود تاکید کرد: «دست شما را برای ایراد این سخنان به موقع، حکیمانه و صحیح می‌بوسم و برای هر سیاستی که مصلحت نظام اسلامی باشد در خدمت هستیم.»


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست