یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پیام تبریک جبهه متحد چپ اسپانیا به رئیس جمهور جدید مکزیک


• جبهه متحد چپ اسپانیا انتخاب لوپز اوبرادور را بریاست جمهوری مکزیک تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد از این فرصت یگانه استفاده شده و تغیرات ساختاری سیاسی و اقتصادی ضرور در کشور بفوریت اجرایی شود ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۲ تير ۱٣۹۷ -  ٣ ژوئيه ۲۰۱٨فرن پرز لوپز، مسئول روابط بین المللی جبهه ی متحد چپ اسپانیا

اخبار روز: جبهه متحد چپ اسپانیا از طریق مسئول روابط بین المللی خود فرن پرز لوپز؛ انتخاب لوپز اوبرادور را بریاست جمهوری مکزیک تبریک گفت و در آن اظهار امیدواری کرد که از این فرصت یگانه استفاده شده و تغیرات ساختاری سیاسی و اقتصادی ضرور در کشور بفوریت اجرایی شود بنحوی که مکزیک دیگر تیول هیچ صاحب قدرتی نباشد.

فرن پرز در پیامش خاطر نشان میکند که لوپز اوبرادور پیروزی بسیار قاطعی (با بیش از ۵۰% آراء ) نه تنها در انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه گذشته بدست آورده است بلکه در انتخابات منطقه ای بسیاری از ایالات هم پیروز شده است و اضافه میکند، پیروزی با اکثریت مطلق آراء به او اجازه میدهد اصلاحات اجتماعی با خصلت مترقی بسیار گسترده ای را در مکزیک آغاز کند.

در بخش دیگری از بیانیه مسئول روابط بین المللی جبهه متحد چپ آمده است: با پیروزی لوپز اوبرادور امید و آرزوی بهتر شدن شرایط زندگی برای میلیونها نفر از مردم مکزیک به شکوفه نشسته است، بنحوی که دیگر دولتشان را در خدمت پیش برد سیاستهای نئولیبرال اقتصادی و مجری خواسته های تعدادی از خواص نبینند. آنها در چهره لوپز اوبرادور انسان شریفی را میبینند که یک دولت مردمی را رهبری میکند و اینکه این دولت و رهبرش از اعماق جامعه آمده اند و با مردم ارتباط دارند.

این بیانیه تاکید میکند که لوپز اوبرادور همچنین دارای توان مدیریت بسیار بالاییست و این توانایی را در زمانیکه رئیس دولت مکزیکو سیتی در میان سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ بود آنچنان نشان داد که در تمامی این سالها رقمی بالای ۸۵% از آمار را بخاطر رضایت شهروندان بدست آورد. در ادامه بیانیه تصریح میکند که پیروزی اینبار لوپز اوبرادور آنچنان قاطع بود که قدرتهای در سایه مکزیک که انتخابات ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ را دستکاری کردند اینبار نتوانستند هیچگونه اقدامی در این ارتباط بکنند.

مسئول روابط بین المللی جبهه متحد چپ در ادامه مطالب میگوید: پیروزی لوپز ابرادور صاحب ارزش بیشتر میشود اگر بدانیم که صاحبان همیشگی قدرت در مکزیک با آگاهی از پیروزی قطعی او در انتخابات پیش رو خشونت لجام گسیخته ای را در تمامی دوران مبارزات انتخاباتی باعث شدند که نتیجه آن ۱۴۵ کشته بود در حالیکه در دوره قبلی انتخابات این تعداد ۹ نفر بود.

فرن پرز در این بیانیه اشاره میکند که فرصت یگانه ای پیش آمده است که لوپز اوبرادور با اقدام به تغییرات ساختاری در سیستم مدیریت کشور امکاناتی را بوجود آورد که مکزیک دیگر هیچگاه در تیول برگزیدگان در قدرت قرار نگیرد. برعکس باید این انتخابات آغاز واژگونی آن سیستم سیاسی باشد که دهه ها توسط دو تشکل سیاسی, حزب انقلابی اینس تی توسیونال و حزب اقدام ملی کنترل میشد و این سیاستها پایه هایی نداشتند جز فساد و رشوه خواری مرتبط با باندهای مواد مخدر.

در جایی دیگر بیانیه میگوید: برای جبهه متحد چپ روشن است که نتیجه انتخابات بیان اعتراض توده ها به سیاستهای نئولیبرال پنیا نییتو رئیس جمهور قبلی مکزیک است که پایه هایشان بر خصوصی سازی صنایع بزرگ، از جمله صنایع نفت و بالا بردن مالیاتهای مستقیم از مردم زحمتکش و نتیجتا محدود شدن توان خرید توده های میلیونی، پائین آمدن دستمزدها که نتیجه آنها به فقر نشستن بیش از نیمی از جمعیت مکزیک و یا بدتر شدن هر چه بیشتر شرایط اشتغال بود.

در پایان تبریک مسئول روابط بین المللی جبهه متحد چپ به رئیس جمهور منتخب مکزیک آمده است که: امیدوار است بعد از آنکه لوپز اوبرادور درماه دسامبر سال جاری قدرت را در مکزیک بدست میگیرد، اتخاذ سیاستهای اجتماعی در جهت بسط عدالت اجتماعی، تقویت امنیت شهروندان، مبارزه با جنایتهای سازمان دهی شده در ارتباط با مواد مخدر و دوباره سازی ساختار سیاسی کشور، در اولویتهای برنامه هایش قرار گیرند و اضافه میکند، البته همه اینها از طریق متوقف کردن خصوصی سازیها، تقویت هرچه بیشتر سرمایه گذاریهای دولتی در صنایع استراتژیک و هم پای آنها پیش بردن سیاستهای مشخص علیه فساد و شفاف سازی همه امور دولتی و سیاسی امکان پذیر است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست