یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

چپ ها در انتخابات مکزیک پیروز شدند


• آندرس مانوئل لوپز اوبرادور نامزد چپگرا پیروز انتخابات ریاست جمهوری مکزیک شد. او گفت تغییرات بنیادین در مکزیک در راه است و دولتش باری جلوگیری از فساد مالی و از بین بردن اقدامات غیرقانونی تلاش خواهد کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۱ تير ۱٣۹۷ -  ۲ ژوئيه ۲۰۱٨آندرس مانوئل لوپز اوبرادور نامزد چپگرا با کسب بیش از ۵٣ درصد آراء پیروز انتخابات ریاست جمهوری مکزیک شد.

به گزارش شبکه تله سور ونزوئلا، پس از اعلام نهاد رسمی انتخاباتی مکزیک مبنی بر پیشتازی آندرس مانوئل لوپز اوبرادور دراین انتخابات با شمارش بیش از ۹۹ درصد آراء، انریکه پنا نیتو رئیس جمهوری فعلی به این نامزد چپ گرا تبریک گفت. اوبرادور قرار است اول دسامبر (آذر) به طور رسمی در سمت ریاست جمهوری فعالیت خود را آغاز کند.

پس از اعلام نتایج اولیه دیگر نامزدهای انتخابات با مشاهده آراء اوبرادور شکست را پذیرفتند.
'خوزه آنتونیو میاده'یکی از نامزدهای این انتخابات پس از پیروزی اوبرادور گفت: برای دولت جدید آرزوی موفقیت می کنم. پس از انتخابات مطمئنا من در مسیر یک مکزیک بهتر عمل خواهم کرد.

اوبرادور نیز پس از اعلام پیروزی در اولین اظهارنظرش گفت: وعده اصلی من از بین بردن فساد و پایان دادن به مصونیت ناقضان قوانین است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: آندرس مانوئل اوبرادور پس از تاریخی خواندن انتخابات، خواستار سازش و آشتی ملی شد.
وی تصریح کرد که تغییرات بنیادین در مکزیک در راه است و اینکه دولتش نظم مالی در این کشور را حفظ خواهد کرد. رئیس جمهور آتی مکزیک در ادامه تاکید کرد که بری جلوگیری از فساد مالی و از بین بردن اقدامات غیرقانونی، قراردادهای منعقد شده تحت اصلاحات امور انرژی در این کشور مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

شبکه سی بی اس آمریکا نیز در گزارشی اعلام کرد: پس از اعلام پیروزی اوبرادور در انتخابات مکزیک، حامیان وی در خیابان ها جشن گرفتند. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز در توییتی ضمن تبریک به اوبرادور برای پیروزی در این انتخابات گفت که به دنبال همکاری با رئیس جمهوری آتی مکزیک است. ترامپ عنوان کرد که اقدامات زیادی وجود دارند که انجام آنها به نفع آمریکا و مکزیک است.

به گزارش ایرنا، مردم مکزیک در حالی روز گذشته (یکشنبه) به پای صندوق های رای رفتند که این انتخابات تحت الشعاع چالش هایی همچون خشونت و فساد فزاینده قرار داشت.
پیشتر از این انتخابات به عنوان همه پرسی در مورد مقابله با فساد مقامات این کشور نیز یاد شده بود. تمامی نامزدها همچنین به شدت از سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه مهاجران و کشور مکزیک انتقاد کرده بودند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست