یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دومین روز بحران آب، اعتراض و سرکوب در خرمشهر


• شهروندان خرمشهری روز شنبه برای دومین روز متوالی در اعتراض به بحران آب در این منطقه به خیابانها آمدند. بنابر گزارش ها نیروی انتظامی اقدام به سرکوب معترضان کرده است ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۰ تير ۱٣۹۷ -  ۱ ژوئيه ۲۰۱٨
شهروندان خرمشهری روز شنبه برای دومین روز متوالی در اعتراض به بحران آب در این منطقه به خیابانها آمدند. تلاش نیروهای انتظامی و امنیتی برای متفرق کردن معترضان که به شیوه ای مسالمت آمیز اعتراض میکردند باعث درگیری و برخوردهای خشونت آمیز شد. گزارشات پرشماری از تیراندازی، تخریب اموال، آتش سوزی و زخمی شدن معترضان طی درگیری با قوای انتظامی منتشر شده است.

به گزارش هرانا، خرمشهر در روزهای اخیر شاهد برگزاری تجمعات اعتراضی بوده است. تجمع‌کنندگان، به کمبود آب و کیفیت بد آب لوله‌کشی در این شهر اعتراض دارند.

نیروهای انتظامی ضمن تیراندازی، از گاز اشک آور نیز برای متفرق کردن معترضان بهره بردند.
اطلاعات بیشتری از تیراندازی نیروهای انتظامی تا زمان تنظیم این گزارش مشخص نشده است. صدا و سیمای جمهوری اسلامی معترضان را به تیراندازی به سوی نیروهای انتظامی متهم کرده و از بازداشت تعدادی از معترضان خبر داده است.

گفته میشود بیشترین درگیری ها در چهارراه مطهری خرمشهر صورت گرفته است. در گزارشات ویدیویی از صحنه اعتراضات، چندین بار صدای تیراندازی به گوش میرسد. در بعضی گزارشات، تصاویر معترضان مجروح دیده میشود. معترضان همچنین از کشته شدن دست کم یک تن از شهروندان خبر داده اند که جزئیات بیشتری از آن منتشر نشده است.

روز گذشته مورخ ۸ تیرماه نیز جمعی از شهروندان خرمشهری در اعتراض به کمبود و شوری آب مقابل مسجد جامع این شهر حاضر شده و خواستار شیرین شدن و بهبود کیفیت آب آشامیدنی این شهر شدند.

مناطق جنوبی استان خوزستان در ماههای اخیر شرایط پرتنشی را تجربه کرده است از جمله در فروردین ماه امسال شهرها یا محله های عمدتا عرب نشین جنوب خوزستان شاهد اعتراض گسترده شهروندان عرب بود که نسبت به آنچه رفتارهای نژادپرستانه صدا و سیمای جمهوری اسلامی در انکار هویت خود می‌خوانند به خیابانها آمدند. این اعتراضات با دستگیری دست کم ۴۰۰ تن از معترضات پایان یافت.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست