یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تجمع خرمشهری ها جمعه شب ادامه یافت


• بعد از گردهمایی ظهر جمعه که به اخلال در نماز جمعه ی این شهر انجامید، بار دیگر جمعیت قابل توجهی در ساعت هشت شب در اعتراض به شوری آب روز جمعه در میدان مطهری ین شهر گرد آمد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ٨ تير ۱٣۹۷ -  ۲۹ ژوئن ۲۰۱٨خرمشهر صبح و شب روز جمعه شاهد تظاهرات اعتراضی مردم علیه وضعیت آب آشامیدنی این شهر بود. بعد از گردهمایی ظهر جمعه که به اخلال در نماز جمعه ی این شهر انجامید، بار دیگر جمعیت قابل توجهی در ساعت هشت شب در اعتراض به شوری آب روز جمعه در میدان مطهری ین شهر گرد آمده و خواستار شیرین شدن و بهبود کیفیت آب آشامیدنی این شهر شدند.

به گزارش ایرنا در این تجمع حدود ساعت ۲۰ روز جمعه آغاز شده بود ، جمعیت قابل توجهی از شهروندان حاضر شده با سر دادن شعارهای اعتراضی از مسوولان و نمایندگان شهر در مجلس خواستند این معضل را حل کنند.
تجمع کنندگان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشتند: کیفیت آب شرب شهرستان نسبت به روزهای گذشته بسیار شورتر شده و در بسیاری از مناطق بوی بسیار بدی می دهد.

آنها می گویند: افزایش شوری و افت کیفی شاخصهای آب آشامیدنی مردم را به شدت دچار مشکل کرده و مسئولان امور باید به دور از شعار و وعده برای رفع این معضل اقدامی عاجل انجام دهند.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه خرمشهر با تایید این مطلب گفت: در تجمع امروز معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر، امام جمعه ، رئیس حوزه علمیه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مسئولان در بین مردم حضور یافتند و آنها را به آرامش دعوت کردند.

عزیز ساعدی با بیان اینکه نارضایتی مردم از وضعیت نابسامان آب و مطالبه پیگیری آن حق مسلم آنها است، گفت: به منظور تامین آب آشامیدنی سالم برای مردم شهر و روستای خرمشهر در ۴٨ ساعت گذشته علاوه بر توزیع ٣۰۰ هزار عدد بطری آب معدنی ۱.۵ لیتری، ۱۴ تانکر آب شیرین در محلات خرمشهر و چهار تانکر در مینوشهر مستقر شده اند تا آب آشامیدنی مردم این شهرستان تامین شود.

وی با اشاره به شکستگی لوله آب طرح غدیر گفت: با توجه به تعمیرات انجام شده بر لوله خط طرح آبرسانی غدیر پیش بینی می شود تا فردا صبح آب آشامیدنی خرمشهر بهبود یافته و شوری آن کاهش یابد.

بنابر این گزارش جمعی از مردم خرمشهر امروز ظهر نیز پیش از نماز جمعه در مقابل مسجد جامع این شهر تجمع کردند و موجب تاخیر در برگزاری نماز جمعه شدند.

در روزهای اخیر برای تجمع امروز در فضای مجازی فراخوانی منتشر شده و از تمام مردم شهر و روستا دعوت شده بود که در این تجمع در برابر مسجد جامع خرمشهر و میدان مطهری حاضر شوند.
در این فراخوان هدف از این تجمع 'پیگیری مطالبات و رساندن صدایی رسا و قدرتمند به گوش تمام مسئولان استانی و کشور و دفاع از ابتدایی ترین حقوق شهروندی خود از جمله آب آشامیدنی سالم' عنوان شده است. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست