یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کیفیت هم چنان پائین
کرواسی، آرژانتین، دانمارک و فرانسه در مرحله بعداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۵ تير ۱٣۹۷ -  ۲۶ ژوئن ۲۰۱٨روز ۱۴ - بازیهای همزمان
۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ کره جنوبی- آلمان ورزشگاه کازان
۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰/ مکزیک -سوئد ورزشگاه اکاترینبورگ
۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ صربستان-برزیل ورزشگاه اسپارتاک
۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰/ سوئیس- کاستاریکا ورزشگاه نیژنی

اخبار روز - بخش ورزشی: از ابتدای جام تاکنون کیفیت بازیهای برگزار شده بسیار پائین و بی سابقه در دوره های بعد از سال ۱۹۷۰ است. چنین بنظر می رسد در دوره های بعدی و ۴٨ تیمی شدن مسابقات کیفیت بازیها بیش از این دوره و در این مرحله تاکنون بیشتر پائین آید. اگر آن هت تریک رونالدو در دیدار با اسپانیا را جدا کنیم طی دیدارهای برگزار شده بازیکن شاخصی که به قول فوتبالی ها بتواند - بازی را در بیآورد- دیده نشده و عجیب این که نه چهره جوانی شاخص شده و بازیکنان صاحب نام نیز کیفیت بازی باشگاهی خود را نمایش نداده اند. بازی فرانسه و دانمارک را می توان به بازی تیمهای دسته سوم لیگ انگلیس تشبیه کرد. تیم کرواسی مثل اوروگوئه هر سه دیدار خود را با پیروزی تمام کرد و در بازی همزمان این گروه تماشاگران اگر بلد بودند برای تیم فوتبال کشورشان اسفند دود می کردند. آرژانتین موفق شد تیم نیجریه را دو بر یک مغلوب کند و به همراه کرواسی صدرنشین به مرحله یک هشتم نهائی صعود کند. چاکر داور ترک در دقیقه ۷۵ و آن زمانی که توپ با دست مدافع آرژانتین برخورد کرد و بازیکنان نیجریه اعتقاد به پنالتی داشتند به خوبی در این صحنه قضاوت کرد و پنالتی نگرفت. متاسفانه داورانی که ثبات فکری و اعتماد به نفس کمتری دارند در چنین مواردی تحت تاثیر فضای موجود قرار می گیرند و اعلام پنالتی می کنند. یا این که ماتئو آنتونیو داور اسپانیائی دیدار کرواسی و کروات پس از برخورد دست مدافع کروات با صورت بازیکن ایسلند و مجروح کردن وی که با خونریزی شدید بینی همراه بود بخوبی تشخیص داد که چنین حرکتی مستحق کارت قرمز نیست و بازیکنان ایسلند هم به آن معترض نشدند.

پرو ۲ - استرالیا صفر. هر دو پر!
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های ملی پرو و استرالیا در ورزشگاه «فیشت» به قضاوت سرگئی کاراسف از روسیه، یکی از دو بازی همزمان پایانی روز سوم گروه سوم جام جهانی ۲۰۱٨ را شروع کردند که پرو با گل‌های کاریو در دقیقه ۱٨ و گوئررو در دقیقه ۵۰ بازی را با برتری ۲ بر صفر خاتمه داد.
نیمه اول
پرو از همان ابتدا تیم برتر میدان بود و مزد زحماتش را با گل دقیقه ۱٨ کاریو گرفت. میانداری و حملات گاه و بیگاه پرو با ضدحملات بی‌ثمر نماینده آسیا همراه شد و در نهایت ۴۵ دقیقه اول با نتیجه یک بر صفر به سود تیم منطقه آمریکای جنوبی خاتمه یافت. حفظ این نتیجه به معنای ملحق شدن استرالیا به پرو به‌عنوان تیم‌های حذف شده گروه بود.
نیمه دوم
پرو نیمه دوم را خوب شروع و با ضربه کاپیتان گوئررو در دقیقه ۵۰ اختلاف را دو برابر کرد. استرالیا هر چه کوبید به در بسته خورد. پرو هم چند بار با ضدحملاتش تا آستانه افزودن بر اختلافش پیش رفت، اما تلاش طرفین نتیجه‌ای نداشت و بازی با برتری ۲ بر صفر سرخپوشان آمریکای جنوبی به پایان رسید. به این ترتیب، پرو سه امتیازی شد و علاوه بر حذف کردن رقیبش، بالاتر از استرالیا، نماینده یک امتیازی آسیا در رده سوم جدول گروه C جام جهانی قرار گرفت.

فرانسه و دانمارک امتیازات را تقسیم و با هم صعود کردند
اولین بازی بدون گل جام به ثبت رسید
در آغاز روز سیزدهم جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه، امروز (سه‌شنبه) تیم‌های ملی فرانسه و دانمارک در ورزشگاه لوژنیکی مسکو به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی بدون گل خاتمه یافت.
این اولین بار بود که دانمارک در تاریخ حضورهایش در ادوار مختلف جام جهانی به تساوی بدون گل بسنده می‌کرد. فرانسه هم در شرایطی به این نتیجه و تقسیم امتیازات رضایت داد که بازی هجومی‌تر نسبت به حریف خود ارائه کرد و موقعیت‌های خطرناک گلزنی‌اش و تهدید‌هایی که روی دروازه حریف ایجاد کرد دو برابر قرمزپوشان اسکاندیناوی بود.
فرانسه در این بازی که بر توپ و میدان مسلط تلاش زیادی برای گلزنی کرد. بالعکس دانمارکی که می‌‌دانست با یک تساوی هم می‌تواند صعودش را قطعی کند، ترجیح داد ریسک نکند و بیشتر برای بسته نگه داشته دروازه‌اش تلاش داشت تا حمله برای گلزنی.
در نهایت دو تیم در گشودن دروازه یکدیگر ناکام بودند تا اولین بازی بدون گل جام جهانی ۲۰۱٨ بعد از انجام ٣۶ دیدار در این تورنمنت به ثبت برسد و از این حیث رکورد جدیدی در تاریخ رقابت‌ها درج شود.
در این بازی ماتیاس یورگنسن از دانمارک تنها بازیکنی بود که از داور کارت زرد گرفت.
با این نتیجه فرانسوی‌ها با ۷ امتیاز به عنوان تیم اول گروه سوم صعود کردند و باید منتظر رویارویی با تیم دوم گروه چهارم یعنی آرژانتین باشند. دانمارک هم با ۵ امتیاز به عنوان تیم دوم صعود کرد و با تیم اول گروه چهار یعنی کرواسی مصاف خواهد داشت. پروی ٣ امتیازی و استرالیای یک امتیازی هم در رده‌های دوم و سوم گروه قرار گرفتند و از گردونه رقابت‌ها حذف شدند.

کرواسی ۲ - ایسلند یک
کروات‌ها مقتدرانه صعود کردند
تیم‌های فوتبال ایسلند و کرواسی در آخرین دیدار خود در گروه D به مصاف هم رفتند.
کرواسی ۲- ۱ ایسلند
داور: متئو لائوز
ورزشگاه: رستوف آره‌نا
گل: بادلیه(۵۳) و پریشیچ(۹۲) برای کرواسی، سیگوردسون(۷۴) از روی نقطه پنالتی برای ایسلند
کارت زرد: پیاکا (کرواسی)، هالفردسون و فینبوگاسون (ایسلند)
ترکیب کرواسی: کالینیچ، کالتاکار، چورلوکا، یدجای، پیواریچ، بادلیه، لوکا مودریچ، کواچیچ، پیاکا، پرشیچ و آندره کرامالیچ
ترکیب ایسلند: هالدورسون، ساورسن، اینگاسن، راگنار سیگورسون، مگناسون، هالفردسون، گونارسون، گیفلی سیگوردسون، گودمانسون، بیارناسون و فینبوگاسون
به گزارش ایسنا، دیدار آخر دو تیم ایسلند و کرواسی در آخرین تجربه این دو تیم در مرحله گروهی گروه D جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برگزار شد.
نیمه نخست
دقیقه ۳۰: ضربه گیلفی سیگوردسون را در آستانه ورود به دروازه، کالینیچ توپ را مهار کرد.
دقیقه ۴۰: از دست دادن توپ توسط کرواسی توپ را به فینبوگاسون رساند و یک‌و دو او با سیگوردسون، این مهاجم را در فرصت خوبی قرارداد اما ضربه فینبوگاسون با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۴۵: شلوغی محوطه جریمه روی ضربه کرنر ایسلند توپ را به بیارناسون رساند و ضربه این بازیکن را مدافعان کرواسی برگشت دادند.
دقیقه ۲+۴۵: پاس به بیرون سیگوردسون توپ را به گونارسون رساند که ضربه زیبای این بازیکن با واکنش فوق‌العاده کالینیچ همراه شد تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند.
نیمه دوم
دقیقه ۵۰: ضربه بادلیه از فاصله‌ای ۲۵ متری با واکنش دروازه‌بان ایسلند به کرنر رفت.
دقیقه ۵۳: نفوذ پیواریچ به محوطه جریمه با پاس در عرض این بازیکن به بادلیه رسید تا گل نخست کرواسی به ثمر برسد.
دقیقه ۵۵: کرنر ایسلند به روی دروازه ارسال شد که ضربه سر ایگناسون به تیر دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.
دقیقه ۷۲: فرار فینبوگاسون در موقیعیتی آفساید و پاس در عرض این بازیکن، بیارناسون را صاحب موقعیتی مناسب کرد که ضربه این بازیکن با بی‌دقتی به بیرون رفت.
دقیقه ۷۴: خطای هند لاورن باعث شد تا لائوز اعلام پنالتی کند. سیگوردسون پشت توپ ایستاد و گل تساوی ایسلند را به ثمر رساند.
دقیقه ۸۵: خطا پشت محوطه جریمه به سود کرواسی اعلام شد که ضربه پریشیچ به شکلی خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۹۰: توپ در پشت محوطه جریمه به کراماریچ رسید اما توپ به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱+۹۰: پاس در عمق راکیتیچ به پریشیچ رسید که این بازیکن گل دوم کروات‌ها را به ثمر رساند.
آ
رژانتین ۲ - نیجریه ۱ - مسی در جام جهانی ماند
آرژانتین ۲- ۱ نیجریه
داور: جونیت چاکر (ترکیه)
ورزشگاه: سن پترزبورگ
گل: لیونل مسی (۱۴) و مارکوس روخو (۸۷)، ویکتور موسی (۵۰)
کارت زرد: بالوگا (نیجریه)، اور بانگا و خاویر ماسکرانو (آرژانتین)
ترکیب آرژانتین: آرمانی، مرکادو، تاگلیفیکو، اور بانگا، گونزالو هیگوایین، لیونل مسی، آنخل دی ماریا، خاویر ماسکرانو، انزو پرس، مارکوس روخو و نیکولاس اوتامندی.
ترکیب نیجریه: ازوهو، ادوو، اندیدی، اکونگ، بالگون، موسا، اتیبو، اوبی میکل، ویکتور موسی، کلیچی ایهناچو و اومرو.
نیمه اول
بازی با سوت داور ترکیه ای آغاز شد و یاران لیونل مسی برای باز کردن دروازه نیجریه فوتبال هجومی را در دستور کار خود قرار دادند.
دقیقه ۸ حرکت زیبای لیونل مسی روی دروازه نیجریه خطرساز شد ولی این موقعیت از دست رفت.
دقیقه ۱۴: حرکت زیبای لیونل مسی با نفوذ او به محوطه جریمه همراه شد تا فوق ستاره آلبی سلسته به زیبایی دروازه نیجریه را باز کند. این اولین گل لیونل مسی در جام جهانی روسیه بود.
دقیقه ۳۳: کاشته زیبای لیونل مسی به دیرک دروازه نیجریه برخورد کرد. البته واکنش دروازه بان نیجریه هم در این صحنه مانع باز شدن دروازه تیمش شد.
خاویر زانتی و دیگو مارادونا از جمله مهمانان ویژه این دیدار بودند و از نزدیک بازی تیم ملی کشورشان را تماشا کردند.
نیمه دوم
دقیقه ۵۰:‌ ویکتور موسی از روی نقطه پنالتی موفق شد گلزنی کند و بازی را به تساوی بکشاند. در این صحنه خاویر ماسکرانو اعتقاد داشت خطایی صورت نگرفته است ولی داور مسابقه نقطه پنالتی را نشان داد.
دقیقه ۷۵: ایگالو فرصت بسیار خوبی را برای گلزنی از دست داد و در ادامه اعتقاد به خطای پنالتی داشت ولی داور اعتقادی به پنالتی نداشت.
دقیقه ۸۰: سرخیو آگوئرو با نظر سامپائولی به زمین مسابقه آمد تا قدرت هجومی تیمش را بیشتر کند.
دقیقه ۸۷: مارکوس روخو موفق شد در نهایت گل برتری تیمش را در دقیقه ۸۷ وارد دروازه نیجریه کند. گلی که باعث شد سامپائولی نیز وارد زمین شود و به خوشحالی بپردازد.
این دیدار با برتری ۲ بر یک آرژانتین به پایان رسید.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست